reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

no tak jak ja lezałam w szpitalu to co chwile wołałam pigułe i mówie mam skurcz bo brzuch twardy a ona ze dopiero brzuch ze mozna w niego popukac jak w deske to skurcz, a gin stwierdził, że jest bardziej napęity niż byc powinien ale tragedii nie ma. nie mniej czasem czuję go bardziej, czasem mniej. czasem mam własnie wrażenie że się pompuje, ale nie zawsze konczy się to skurczem tylko zatrzymuje się na pewnym poziomie i to nazywam właśnie napięciem. Ale ja też jestem troche głupia, bo wczoraj zanim taki się zrobił napompowany to się wykąpałam i o zgrozo: na stojąco goliłam nogi, szorowałam pięty, a potem zrobiłam sobie pedicure, co prawda na łóżku ale wiecie jakie to wygibasy, a potem lament, ze cos się dzieje. widocznie nawet takie małe czynności gdzie mięsnie brzuszka się napina sa niedobre. ja mam wizytę 4 maja, czyli idziemy wszystkie po sobie:-D Czyli tydzień wiadomości oby tylko dobrych:-) a w piątek 6 maja mam urodzinki 27:-)
 
reklama
maqnio, wyczekany, Oleńka czyli wszystkie mniej wiecej w tym samym czasie mamy wizyty... Kurczę, denerwuję się, bo jakoś ta szyjka przy chorobie spokoju mi nie daje, poza bólem krocza (maqnio, bidulko, aż takich bóli to ja nie mam - współczuję!) mam jeszcze jakieś kłucia, ściskania czy nie wiem jak to nazwać w środku... Oby było ok u nas wszystkich!
OleńkaB, podpatrzyłam w necie, fajny ten Wasz wózeczek. Kurcze, jest tyle wózków do wyboru, że można zwariować z nadmiaru :-D.
Mój zajmuje pół mateuszkowego pokoju, specjalnie zamówiliśmy wcześniej, żeby nauczyć się montować w samochodzie, a poza tym od czerwca miały być podwyżki. Czasem sobie nim jadę po mieszkaniu, super się prowadzi nawet jedną ręką, już bym chciała, zeby tam siedział nasz Maluszek :). Jezszce 3 m-ce i będę mamą pełną gębą :-D.
maqnio, jaki zamówiłaś?
wyczekany, znalazłaś już jakiś model dla siebie?

O i nawet świetować będziemy podobnie, wyczekany urodziny w piatek, a my z maqnio chyba imienniczki jesteśmy ;-) - więc imieniny w środę ...
 
Ostatnia edycja:
A tak wogole to czasem się zastanawiam czy nie zamówić sobie kosmetyczki do domu (nie wiem tylko czy u mnie w miescie jest taka opcja, to małe miasto) żeby mi zrobiła woskowanie nóg (mam wysoki próg bólu), pedicure właśnie i manicure, może jakąs maseczkę. Bo jak czasem wstanę i spojrzę na siebie w lustrze to az mi mojego misia żal. CHociaz jak mam lepsze dni to staram się ubrać i wtedy leże na kanapce przed tv, ale jeżeli mam gorsze dni, to nie wstaję z wyra tylko na siusiu, no a wiecie jak to wpływa na wygląd. Mój mezuś jest kochany, ale ostatnio mnie rozsmieszył, bo patrzy na mój brzuch i mówi, a samrujesz się czymś na rozstępy? bo wiesz ja bym chciał, zebys miała ładny brzuszek taki jak przed ciążą. Oczywiście wytłumaczyłam mu, że w mojej sytuacji nie mogę pobudzać brzusia do skurczy żadnymi ruchami. Ale jakby co to bedę z nimi wlaczyła. A rozsmieszył mni ebojest bardzo kochany, wytrzymuje brak seksiku, widzi mnie w piżamie rozlazłą,rozczochraną wielokrotnie, zaryczaną, wiidział w szpitalu wiele razy bladą. I to mu nie przeszkadza,a le akurat te rozstępy go przerażają. Bardzo przezywał to jak przez przypadek widział u mojej towarzyszki niedoli w szpitalu gdy miala zakładane ktg:-D
 
Mondy nie jeszcze nie,a le dopiero od wczoraj mam odblokowane allegro więc niedlugo pewnie zaczniemy poszukiwania. Nam bardzo z mężem podoba się wasz model, ale ta kasa nas przeraza tym bardziej, że jak pisałam zaczynamy nowy biznesik i wiadomo kasa jest liczona co do grosika, ale może znajdę coś podobnego w niższej cenie. Jak tylko coś znajdę napewno się pochwalę, choć ja to raczej len zakupowy jestem i wszystko będe robiła na ostatnią minutę
 
hihihi, biedne te nasze chłopy, nie dość, że nic w domu nie robimy, to jeszcze straszymy wyglądem. A ja dodatkowo zapachem czosnku od kilku dni.
Brzuchola smaruję kremem przeciw rozstępom 2 x dziennie, staram sie tylko deliktanie wklepać. Pojawił mi się za to paskudny cellulit na pośladkach i tylnej stronie ud :baffled:, a nic nie można w ciąży na to brać. Żegnajcie krótkie spódniczki i szorty, chlip, chlip.

Jesli chodzi o wózek, to cena też mnie przeraziła, ale mąż uznał, że dla Synusia musi być wszytsko co najlpsze. Potem nie pozwolę jednak mu go tak rozpieszczać ;-).

Ponizej linki do sklepów z wózkami, tam jest chyba największy wybór (na allegro też mają swoje oferty) - może się przydadzą:
www.bobowozki.com.pl
www.swiatwozkow.pl
www.abcdziecko.pl
 
mondy czyli ty tez Monia??? czyli bedziemy swietowac razem:-) co do wózia, to wymysliłam sobie co bym chciala zeby pojazd miał i zaczełam szukac. przede wszystkim pompowane koła, duza gondole, podnoszone plecki itp. znalazłam moj wymarzony: IMPLAST BOLDER SD 2011 ECOLINE TORBA+ŚPIWÓR+gratis (1548592506) - Aukcje internetowe Allegro, kolor olympic, na szczescie jeszcze przed problemami z szyjka pomacałam go na zywo w sklepie i juz wiedziałam ze go kupie. mielismy to szczescie ze dziadki sponsorowali, bo inaczej nie byłoby nas stac na taki wydatek. mam nadzieje ze Małej bedzie wygodnie:)
wyczekany kurcze super pomysł z ta kosmetyczka, musze sie zorientowac czy moja dojezdza, bo marze juz o zrobieniu stópek. ja wogole sie z pizamy nie rozbieram i tez tego mojego slubnego podziwiam ze tak to dzielnie znosi, widział mnie juz w takim stanie, ze chyba gorzej byc nie moze a i tak mowi ze wygladam jak laleczka:-)to mile i pokrzepiajace:-) tylko równiez troche przerazaja go rozstepy, na brzuniu co prawda zero, za to piersi w paski:-), a o seksie juz nie wspomne, posucha jak na pustyni:)
 
A ja znowu mam doła w związku z moją wagą. Zawsze ważyłam ok 58 kg. Przed ciążą przytyłam 5 kg, bo jadłam sterydy. Teraz jest 30 tydzień a ja ważę już plus 11 kg. A gdzie tam koniec!!!

Ja przed świętami zamówiłam sobie do domu fryzjerkę. Przefarbowała mi włosy i obcięła. Od razu lepiej się poczułam! Z kosmetyczką też dobry pomysł, bo moje pięty są w koszmarnym stanie.

Dziewczyny ja mam pytanie w sprawie ruchów waszych dzieciaczków! Moja mała nie rusza się za dużo. Od początku nie jest za ruchliwym dzieckiem. Czy wasze maleństwa są aktywne cały czas? Ja moją małą muszę podrażnic, żeby się ruszała. Przekupić na przykład słodkim;-)!
 
witam was:-)za czesto nie zagladam bo prawie caly czas spie:zawstydzona/y:ale za to 2 mies szyblo zleca:-)
A co do skurczy ja mam nawet gdy leze kilka dziennie a gdy wstane na chwile brzuch twardy jak skala ale co sie dziwic skoro szyjka cm:-(
Co do liczenia ruchow moj lekarz dal mi taka karke do zapisywania liczy sie od 9 tam jes podzial co 30 min i zanaczam w jakim czasie bylo 10 ruchow:-)u mnie kopie prawie caly dzien w nocy tez szaleje ale chyba mniej za to tak mocno ze czasami w nocy az sie przestrasze...
co do rostepow mi pojawily sie 2 male na kazdym udzie i po 2 na piersiach ale nie sa duze, zobaczymy jak bedzie dalej w koncu juz +13,5:szok:
 
Tak, ja też Monia :-).
Fajny ten Implast, nad nim też się zastanawialiśmy. Kolory zabójcze, szczególnie dla dziewczynek!!! Super dziadków ma Różyczka :). U mnie dziadki zasponsorują łóżeczko turystyczne, będzie stało u nich, gdy Młody będzie przebywać u dziadków na wakacjach (na osiedlu obok ;-)), a zabierać je będziemy na wyjazdy.

Ok, koniec z kompem na dziś, zabieram się za lekturę kryminału. Miłego popołudnia, Dziewczynki :-)!

Oleńka, u mnie różnie, czasem synuś wariuje jak dziki (szczególnie rano i w nocy), czasem przez caly dzien go nie czuję, nawet na zaczepki nie reaguje. Podobno zalezy to też od charakteru dzieciaczka, moze Twój w ogóle jakiś spokojniejszy jest...?

A, i jeszczc jedno, rusza się pod kołderką, ale gdy ją odsłonię - przestaje. Może wstydliwy jest ? :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
olenka waga sie nie martw, kazdy organizm sam doskonale wie czego mu potrzeba, bedziemy zrzucac po ciazy, teraz nie ma co przejmowac:) Moja Mała ma coraz bardziej wyrazne pory snu i czuwania i zazwyczaj jest bardzo punktualna:) puka co dien w mniej wiecej tej samej porze, ale i tu nie ma co porownywac, kazda dzidzia nawet juz w brzuszku - ma inny charakter, moze twoj brzdac po prostu jest i bedzie juz taki grzeczniutki:-)
 
Do góry