reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dokładnie ☺ wiadomo, że najlepiej urodzić w terminie, bo po coś natura nas tak stworzyła, ale czasem bywa różnie. Różne też są podejścia lekarzy-moj panikuje na krótką szyjkę i twardnienia u dziewczyn w 35 tyg. a mojej kolezance jej prowadzący w 35 powiedział zupelnie spokojnie , że szyjka zgladzona zupełnie wiec jeszcze pewnie z tydzien i urodzi. I że ok ☺ ale chodzi nadal choc to już 40
 
reklama
Skoro wiemy co nam dolega i tego pilnujemy to musimy leżeć leżeć i jeszcze raz spokojnie leżeć oraz przyjmować leki, słuchać intuicji i lekarzy, jesli nawet mówią ze można chodzić lepiej dmuchać na zimne i leżeć jak najwiecej ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak u was samopoczucie dziewczyny?;)
Ja czuje, ze mała już jest nisko, bo się rozpycha tak nieprzyjemnie w okolicy miednicy... jak wstaje to mi ciąży ;)
 
Hej Nygusku,

Ja na szczęście psychicznie dużo lepiej, leżę cały czas wstaje tylko do toalety. Nie mogę się doczekać idę jutro na usg połówkowe i będzie chwila prawdy :) co tam i jak sytuacja wyglada..

Mi mały od 3 miesiąca leży mega nisko a dopiero 21tc a jak fikołki robi to az przy spojeniu łonowym czasami czuje jak chodzę to próbuje podnosić trzymać brzuch bo az chodzić nie mogę ...

Ale u Ciebie to już końcówka Wiec mała nieporównywalnie cięższa jest współczuje ;) jutro tez idziesz na usg dobrze pamietam?



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Nygusku,

Ja na szczęście psychicznie dużo lepiej, leżę cały czas wstaje tylko do toalety. Nie mogę się doczekać idę jutro na usg połówkowe i będzie chwila prawdy :) co tam i jak sytuacja wyglada..

Mi mały od 3 miesiąca leży mega nisko a dopiero 21tc a jak fikołki robi to az przy spojeniu łonowym czasami czuje jak chodzę to próbuje podnosić trzymać brzuch bo az chodzić nie mogę ...

Ale u Ciebie to już końcówka Wiec mała nieporównywalnie cięższa jest współczuje ;) jutro tez idziesz na usg dobrze pamietam?



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Niee, ja już jestem po ostatnim usg prenatalnym :) teraz tylko wizyty dla sprawdzenia szyjki i wagi na szybko... ale ja mam wizytę dopiero 21 ego. Wcześniej mała tez siedziała mi nisko, ale kładłam się z pupa do góry i przesuwała się trochę. Teraz już ciężko leżeć z pupa do góry... bo albo dusi, albo kręgosłup wysiada... a mała uwielbia, jak leżę na plecach, bo wtedy sobie spi, a na bokach się strasznie rozpycha ;)
 
Hihi No to ładnie Ci dodałam tygodni ... dobra już zapamiętałam 10 tyg różnicy :) ale 3 z przodu to prawie jak końcówka przynajmniej ostatni odcinek ;)

Wyprawkę już masz ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dopinam na ostatni guzik :) ja z tych, co wola byc przygotowani ;) zaczęłam kupować koło 27 tygodnia... najpotrzebniejsze rzeczy mam, reszta po porodzie :)
Mam nadzieje, ze już ostatnich kilka tygodni leżę i za jakiś czas będę mogła już wstać się rozruszać...
 
reklama
@Nygusek, to że mała jest nisko nie znaczy, że tak zostanie już do końca. U mnie młody odkąd się odwrócił głową w dół, był bardzo nisko, tak, że każdy krok był bolesny, a ostatnio tak się rozpychał, że dostawałam z główki w szyjkę albo pęcherz i kopniaki w żebra, nawet siedzieć za bardzo nie mogłam. Od paru dni przesunął się trochę w górę i bóle w miednicy zniknęły. Także nie musisz się nastawiać na cierpienia do końca :)

Ja jestem po wizycie, lekarz zapowiedział, że za miesiąc zdejmie pessar. Młody waży 2400 i mam przeczucie, że ten miesiąc jeszcze spokojnie posiedzi.
 
Do góry