reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Szyjka o długości 3 cm nie jest jakaś tragicznie krótka, zeby trzeba było załatwiać sie do basenu. Od takiego leżenia plackiem non stop to mozna sie zakrzepicy nabawić, lekarze tez mnie przed tym ostrzegali.

Wiesz co mi się skróciła nagle w 2 -3 tyg znacząco, ponoć jak na 16/17 tydzień to jest na granicy, No niestety jak wracam z łazienki to brzuch mnie boli i skurczy dostaje ... fakt ze strach mi tez w oczy zajrzał to przyznaje ... ze może przesadzam i w skrajność popadam



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie o tyle ze poki co epizod ze skurczami mialam jeden i oby sie nie powtorzyl ale do jutrzejszej wizyty leze o ile dzis bede mogla bo siedze sama z 3letnia corka. Jutro sie dowiem wiecej, lekarza mam dobrego i mu ufam wiec licze ze bedzie dobrze . Strach jak by nie bylo jest caly czas...

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie o tyle ze poki co epizod ze skurczami mialam jeden i oby sie nie powtorzyl ale do jutrzejszej wizyty leze o ile dzis bede mogla bo siedze sama z 3letnia corka. Jutro sie dowiem wiecej, lekarza mam dobrego i mu ufam wiec licze ze bedzie dobrze . Strach jak by nie bylo jest caly czas...

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Magda, ja też siedzę jak na szpilkach czekając na jutrzejszą wizytę, mam nadzieję, że będzie o.k. i nie spędzę reszty ciąży w łóżku. Po 2 tygodniach leżenia można już świra dostać, no ale jeśli będzie trzeba...
 
Magda, ja też siedzę jak na szpilkach czekając na jutrzejszą wizytę, mam nadzieję, że będzie o.k. i nie spędzę reszty ciąży w łóżku. Po 2 tygodniach leżenia można już świra dostać, no ale jeśli będzie trzeba...

Rozumiem Was doskonale, niestety tez już leżę 3 dzień i mam dość ale jak pomyśle o nagrodzie za kilka miesięcy .... to motywacja do leżenia wraca. Damy radę!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam zalozony szew na szyjce macicy na końcu pierwszego trymestru ciazy, ze względu na to, ze w pierwszej ciazy miałam szew. Nigdy żaden lekarz nie zalecał mi leżenia plackiem, chociaz oczywiście dużo leżę, bo co innego mozna robić całymi dniami w domu ;) Ogólnie mam wrażenie, ze odchodzi sie od zalecenia leżenia plackiem, chyba ze w skrajnych przypadkach.
Tak naprawdę w takich sytuacjach najgorsza jest niepewność, strach przed wizytami, liczenie dni, tygodni, perspektywa wielu miesięcy czekania na ciaza donoszona.
 
Ja mam zalozony szew na szyjce macicy na końcu pierwszego trymestru ciazy, ze względu na to, ze w pierwszej ciazy miałam szew. Nigdy żaden lekarz nie zalecał mi leżenia plackiem, chociaz oczywiście dużo leżę, bo co innego mozna robić całymi dniami w domu ;) Ogólnie mam wrażenie, ze odchodzi sie od zalecenia leżenia plackiem, chyba ze w skrajnych przypadkach.
Tak naprawdę w takich sytuacjach najgorsza jest niepewność, strach przed wizytami, liczenie dni, tygodni, perspektywa wielu miesięcy czekania na ciaza donoszona.
No dokladnie tak jest. A ty ktory masz juz tydzien? Ja nie leze tak non stop bo po prostu nie mam opcji przy 3 letnim dziecku, ale ile moge tyle leze. Chyba ze jest maz to wtedy on przejmuje obowiazki, bardzo pomaga.

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja mam leżeć, bo mi się szyjka skraca podobno. To dopiero 19 tydzień, więc maluchy są jeszcze malutkie :( dobija mnie ten twardy brzuch jak leżę na plecach i ewentualnie stoję. Próbuję się pocieszać, że To może skóra się naciąga, ale To małe pocieszenie :(

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z uwagi na skurcze i nadwrażliwość brzucha miałam zalecone oszczędzanie i leżenie, teraz jak wyszło skracanie mam nawet na zwolnieniu wpisane leżenie. Ania ponoć to twardnienie jest typowe dla osób z nadwrażliwością szyjki i nie jest ono tak groźne ale ile w tym prawdy ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry