reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Wiesz co generalnie była OK tzn. bardzo długa (opinia z 17.12) , wczoraj byłam u lekarza (7.01) i się okazało ze jest bardzo krótka 29mm lub 31mm w 16 tyg. Wiec moja ginekolog od razu chciała mnie do szpitala na założenie krążka wysłać ale nie mam świeżego posiewu z szyjki macicy Wiec muszę czekać na wyniki do 16/17.01 i bezwzględne leżeć plackiem, wstać mogę tylko do łazienki a ze co 2 godz muszę conajmniej chodzić to już rozważam basen sanitarny :/ nospe można do 240mg dziennie w zależności od dawki jaka masz czuli przy nospa 40g to 6 tabletek, przy 80g to 3 tabletki. Nie ma co będzie dobrze, trzeba myśleć pozytywnie. Głowa do góry damy radę, maluszki pokazały ze maja chęć życia a my im pomożemy i dołożymy wszelkich starań :)

Na skurcze to
- magne b6 3x2 codziennie
- nospa 3x1 lub 3x2 codziennie ale brałam tylko gdy bolało bo nie chciałam się faszerować chemia no i się doigralam
- czopki scopolan brałam okazjonalnie

Ciepłe kąpiele pod prysznicem
Czasami poduszkę elektryczna
I rozmowy z młodym prowadzę by tam porządek trzymał ;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom




Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Szyjka o długości 3 cm nie jest jakaś tragicznie krótka, zeby trzeba było załatwiać sie do basenu. Od takiego leżenia plackiem non stop to mozna sie zakrzepicy nabawić, lekarze tez mnie przed tym ostrzegali.
 
Cześć, skurcze mam od początku ciąży aktualnie kończę 16 tydzień i okazało się, ze szyjka się skróciła, czekam na wyniki posiewu i mam mieć niezwłocznie zakładany krążek, chyba pessar. A przez tydzień leżenie plackiem, mi twardnieje brzuch jak leżę na plecach a na boku jak leżę to brzuch zaczyna bolec, któraś z Was miała podobnie?

Hej, u mnie jest podobnie, z tym, że oprócz bólu mam do tego brzuch twardy nawet jak leżę na boku. We wtorek wizyta u gina, okaże się czy szyjka nadal zamknięta i nie skrócona. Czy jednak skurcze nabroiły coś przez ostatnie 10 dni....
 
A jak u Ciebie dopiero teraz skurcze dostałaś? Robiłaś sobie badanie poziomu magnezu i hormonu relaksyny?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
oj oby bylo dobrze. No ja w czwartek pojechalam na ip z bolami krzyza, skurczow nie mialam, tam zachowawczo chcieli mnie zostawic do poniedzialku ale w pt sie wypisalam na zadanie. I dzis dostalam tych skurczy, nie wiem od czego. Po 80mg nospy przeszlo. Przerazilam sie troche bo skad tak wczesnie skurcze, no i od rana leze sporadycznie wstane po cos. Tez nie wiem co bedzie jutro, mialam miec egzaminy panstwowe ale musze zrezygnowac, do tego przy trzyletniej corce ciezko bedzie mi dac samemu rade bo maz musi isc jutro do pracy. We wt lekarz pewnie sprawdzi szyjke i oby bylo ok. W czwartek mnie przebadali i bylo wszystko w porzadku.

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej, u mnie jest podobnie, z tym, że oprócz bólu mam do tego brzuch twardy nawet jak leżę na boku. We wtorek wizyta u gina, okaże się czy szyjka nadal zamknięta i nie skrócona. Czy jednak skurcze nabroiły coś przez ostatnie 10 dni....

Tak niestety nabroili, tez mam cały czas twardy brzuch jak leżę na boku tez ... odliczam dni do wyniku posiewu, bo mi jaki życiowej optymistce strach zajrzał poważnie w oczy. Z nudów Zaczęłam zamawiać ubranka dla młodego i się smieje, ze nie może się ich doczekać ... chyba zacznę wierzyć w ten przesad :/


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
oj oby bylo dobrze. No ja w czwartek pojechalam na ip z bolami krzyza, skurczow nie mialam, tam zachowawczo chcieli mnie zostawic do poniedzialku ale w pt sie wypisalam na zadanie. I dzis dostalam tych skurczy, nie wiem od czego. Po 80mg nospy przeszlo. Przerazilam sie troche bo skad tak wczesnie skurcze, no i od rana leze sporadycznie wstane po cos. Tez nie wiem co bedzie jutro, mialam miec egzaminy panstwowe ale musze zrezygnowac, do tego przy trzyletniej corce ciezko bedzie mi dac samemu rade bo maz musi isc jutro do pracy. We wt lekarz pewnie sprawdzi szyjke i oby bylo ok. W czwartek mnie przebadali i bylo wszystko w porzadku.

Napisane na G620S-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Spokojnie przez te kilka dni napewno nic złego się nie stało, oszczędzaj się, ja wychodziłam i chodziłam nawet jak bolało Wiec wiesz sama jestem sobie winna. Magda będzie dobrze :) dasz radę jutro jedzenie i termos z herbata do łóżka a z córcia może dzień bajek przed tv i zabaw w łóżku ;)?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak niestety nabroili, tez mam cały czas twardy brzuch jak leżę na boku tez ... odliczam dni do wyniku posiewu, bo mi jaki życiowej optymistce strach zajrzał poważnie w oczy. Z nudów Zaczęłam zamawiać ubranka dla młodego i się smieje, ze nie może się ich doczekać ... chyba zacznę wierzyć w ten przesad :/


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja miałam posiew robiony i wynik wyszedł dobry. Szczerze mówiąc po cichu liczyłam, że wyjdzie bakteria, dostanę antybiotyk i przyczyna zlikwidowana. Tak nadal nie wiem co jest powodem tych okropnych skurczy. Musimy wierzyć, że wszystko będzie dobrze i w odpowiednim czasie będziemy tulić nasze maleństwa :-)
 
reklama
Ja miałam posiew robiony i wynik wyszedł dobry. Szczerze mówiąc po cichu liczyłam, że wyjdzie bakteria, dostanę antybiotyk i przyczyna zlikwidowana. Tak nadal nie wiem co jest powodem tych okropnych skurczy. Musimy wierzyć, że wszystko będzie dobrze i w odpowiednim czasie będziemy tulić nasze maleństwa :-)

Ja zauważyłam ze po spożyciu rzeczy na które mam ukryta alergie (badanie z krwi) to mam te skurcze. Mąka pszenna, drożdże, kakao, pomidory. Domniemuje ze to mozectez mieć wpływ ... choć jak mam ochotę na coś to trudno odmówić sobie pomidora


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry