reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Witam, szukam dodatkowych informacji na temat przypadłości jaka mnie spotkała. Jestem prawie w 19 tygodniu ciaży bliźniaczej i od pani doktor dowiedziałam się, że zaczyna mi się skracać szyjka, do tego twardnieje mi brzuch (na wznak zawsze Jest twardy, jak leżę na boku już nie). Mam leżeć i brać dopochwowo luteinę. Ale co z tym magnezem? W internecie przeczytałam, że magnez się bierze żeby brzuch nie twardniał. Ruchy maluszków poczuje pewnie dopiero za dwa tygodniu, Mam łożysko na przedniej ścianie :(

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź :) spróbuję pobrać przez dwa tygodnie i zobaczę czy choć trochę brzuch nie będzie się napinał. Trochę się tego boję, bo wiem, że dzieciaczki są nisko w macicy i jakoś nie spieszy im się żeby "się podnieść".

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiem, ze sa podzielone opinie co do szwu okrężnego w ciazy bliźniaczej, ale w szpitalu, w ktorym leżałam w pierwszej ciazy, założyli kobiecie w ok. 23 tygodniu szew i donosiła (chociaz resztę ciazy spedzila w szpitalu). Moze warto to rozważyć i skonsultować?
 
Szew okrężny? Muszę o tym poczytać, wizytę mam 25, więc trochę czasu na dokształcenie mam ;) oby do tego czasu nie zdarzyło się nic nieoczekiwanego. Staram się leżeć na lewym boku i siadać/wstawać tylko gdy to jest konieczne.

Napisane na D2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Szew okrężny to takie wzmocnienie szyjki macicy, wiele dziewczyn na tym wątku taki szew miała lub ma, w tym ja. Mysle, ze warto to skonsultować z lekarzem, jesteś w 19 tygodniu, jeszcze dużo ciazy przez Tobą i warto rozważyć wszelkie opcje.
 
Hej,witaj w naszym gronie :) ja tez jestem "nosicielka" takiego szwu, od 23. tyg. ciazy. Mysle,ze duzo mi pomogl, bo szyjka zaczela sie skracac i rozwierac a od zalozenia wszsytko trzyma,mimo ze fukncjonuje w miare normalnie, tzn. bez dzwigania,szarpania,wysilania sie, podrozy,czyli tzw. oszczedny tryb zycia,poleguje, ale nie musze ciagle lezec. Do srody bralam luteine dopochwowa.
O,tak to u mnie wyglada a propos szwu. Pozdrawiam :)
 
Ponawiam mój post...


Witam dziewczyny. Jestem tutaj nowa, obecnie 14 t.c.To moja trzecia ciąża. Od dwóch tygodni dokuczają mi bolesne twardnienia macicy, pomimo, że praktycznie cały czas leżę, z czego 5 dni spędziłam w szpitalu. Tam niestety lekarka stwierdziła, że jest zmuszona na zgłaszane przeze mnie dolegliwości patrzeć z dużym dystansem, ponieważ szyjka jest zamknięta, więc jej zdaniem wszystko jest o.k... Wypisano mnie tydzień temu z zaleceniem lezenia, Buscopan 3x1, magnez. Od 7 t.c. biorę także luteinę 2x100 mg. Pomimo to twardnienia nie ustępują, czasem utrzymują się nawet po kilka godzin, budząc mnie nawet w nocy. Czy któraś z Was tak miała? Czy istnieją jakieś inne skuteczne leki rozkurczowe (nospa odpada). Przyznam, że jestem załamała i czuję się kompletnie bezsilna:(:([/QUOTE]
 
reklama
Hej,Amea, ja nie mam az takiego problwmu ze skurczami, ale w poprzedniej ciazy zdazaly mi sie napady bardzo silnych skurczow,od okolo 20. tygodnia. Byly bardzo bolesne,przechodzily jak bralam nospe i lezalam, po 20-30 min. Wowczas moja gin kazala mi lezec, obserwowac i stawialam sie u niej na kontroli np. nastepnego dnia. I tak, jak w Twoim wypadku, szyjka byla cala (chociaz cala ciaze krotka - 27 mm),wiec zostawialysmy sprawe do obserwacji. Niektore dziewczeta tutaj beda pewnie bardziej pomocne,ale tez postanowilam sie podzielic :)
Pozdrowienia.
 
Do góry