reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

adapali
W Polsce dają magnez i nospe a jeśli skurcze nie ustąpią to bodajże fenoterol w pompie ale z tym do domu nie wyjdziesz, ten lek to ostateczność poza tym źle działa na serce. Jeżeli szyjka trzyma to raczej tokolityków się nie stosuje, wówczas trzeba po prostu się przyzwyczaić i kontrolować. Ja oprócz magnezu i nospy mam jeszcze luteinę na utwardzenie szyjki.

Na necie czytałam o scopolanie i papawerynie ale mój gin o tych lekach nie wspominał nawet
 
reklama
Witaj, ja wlasnie tez tak mam ten problem z twardnieniami i chcialabym wiedziec jakie Ty leki bierzesz?? I jeden lekarz mowi mi ze to normalne a drugi ze nie i nie wiem juz co robic:/
mi tutaj we Francji nic nie chcieli dać tylko nospa doraźnie. Jak plamilam to tylko paracetamol. Dla nich liczy się ze utrzymałam dwie ciąże do 38 tyg, fenoterolu nie znają, a ja na nim leżałam długie tygodnie plackiem w szpitalu i tylko dzięki temu tak długo wytrwałam. Dlatego teraz sama sobie aplikuje magnez 3x 2 tabletki oraz luteinę 2 x dziennie. Maz był u mojego dawnego lekarza w Polsce i ten po telefonicznej rozmowie ze mną dał receptę. Oczywiście dużo leżę i stosue wszystkie sposoby wymieniane na tym forum, żeby zmniejszyć ilośc skurczy. L

W tamtych ciążach nie miałam żadnych boli i szyjka się skracała. A teraz bolą ze spać się nie da a szyjka się trzyma. Panikowałbym, a teraz włączam stoper i są nieregularne to śpię dalej
 
Joasiu co do porodu SN w przypadku 3 ciąży i dwóch poprzez cc to żaden lekarz nie podejmie ryzyka abym 3 ciążę rodziła SN za duże ryzyko w końcu macica już jest 2 razy zszyta. Nawet nikt mi nie zaproponował 3 porodu SN.
 
mi tutaj we Francji nic nie chcieli dać tylko nospa doraźnie. Jak plamilam to tylko paracetamol. Dla nich liczy się ze utrzymałam dwie ciąże do 38 tyg, fenoterolu nie znają, a ja na nim leżałam długie tygodnie plackiem w szpitalu i tylko dzięki temu tak długo wytrwałam. Dlatego teraz sama sobie aplikuje magnez 3x 2 tabletki oraz luteinę 2 x dziennie. Maz był u mojego dawnego lekarza w Polsce i ten po telefonicznej rozmowie ze mną dał receptę. Oczywiście dużo leżę i stosue wszystkie sposoby wymieniane na tym forum, żeby zmniejszyć ilośc skurczy. L

W tamtych ciążach nie miałam żadnych boli i szyjka się skracała. A teraz bolą ze spać się nie da a szyjka się trzyma. Panikowałbym, a teraz włączam stoper i są nieregularne to śpię dalej

Jadwiga,u mnie identycznie,z tym ze odwrotna kolejnosc-w pierwszej ciąży zdazaly mi się bolesne skurcze (nie zdawalam sobie sprawy z tego,jak są niebezpieczne),a szyjka trzymala twardo do 37 tyg,w tej samej dlugosci 25-27 mm. W tej zero bolu,zadnych objawow,a szyjka sie zaczela skracac i rozwierac.
 
Ostatnia edycja:
Czesc dziewczyny,

Chwile sie nie odzywalam bo u mnie w pracy mlyn:( marze juz o zwolnieniu ale szyjka poki co ok i względny brak skurczy wiec mi dać nie chcą. A ja juz dzis czuje ze zmęczenia padam i odpocząć potrzebuje, a to nawet nie środek tygodnia.

Tez biorę magnez, nospe doraźnie i lutine, i moze dzięki luteinie szyjka póki co trzyma, tak sobie mówię. We wcześniejszych ciążach kompletnie mi sie skracała tak ze z pierwszej ciąży mam wczesniaka. A druga wylezana a maluch oczasie.

Jadwiga 34 tydzień to juz fajnie. Zazdroszczę :) tez juz bym chciała.

Adapli w którym tygodniu jestes?
Katarinka jak po szwie? Odpoczywasz?
 
reklama
Jadwiga a w którym tygodniu stwierdzili rozwarcie i jak duże?

Mi póki co szyjka się mocno nie skróciła - niby się skraca ale jeszcze jest długa , ale pojawiło się rozwarcie, nisko łożysko i dość częste spinanie brzucha. Biorę magnez i luteine, myślę że to spinanie trochę się zmniejszyło. Dopiero 31 tydzień i chciałabym wytrzymać do końca ale strach jest. Leżę cały czas jak lekarz zalecił.


Napisane na F3211 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry