reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Walawanderki Przeprowadzaliśmy się przez cały styczeń i ponad 2 tyg mieszkamy z teściami. Teraz załatwiamy papiery do budowy.
Volka nie mam pojęcia. Moi chłopcy są z 29 tyg 6 dn.c. My dostaliśmy z wypisem zalecenia kiedy i gdzie się zapisać. Nasza lista jest taka;
poradnia okulistyczna,
preluksacyjna,
audiologiczna,
porad. patologii noworodka,
por. rehabilitacyjna,
por. neurologiczna,
por. kardiologiczna,
por. nefrologiczna.
Do tego kontrolna morfologia, bo chłopcy przed wypisem mieli przetaczaną krew (anemia). Pod koniec miesiąca szczepienia i w marcu kontrolne usg nerek Oskarka (przed wizytą u nefrologa).
 
reklama
Monia to my mamy :
poradnia okulistyczna,
audiologiczna,
porad. patologii noworodka,
por. rehabilitacyjna,
por. neurologiczna,
por. kardiologiczna,
usg jamy brzusznej
Do tego kontrolna morfologia na wizytę w poradni patologii noworodka - a najśmieszniejsze jest to że ta wizyta wygląda tak że mierzą maluchy, główki i klatkę piersiową ... no comment , tyle to robi mój pediatra... Monia mam to info od bliźniakowej mamy z mojej sali :-)
 
A my dzisiaj mieliśmy kontrole w szpitalu rehabilitacyjnym bo chłopcy mieli asymetrię i lekki kręcz szyi i....wszystko super,do tej pory mieli masaże 2 razy w tygodniu w tej chwili tylko raz na 2 tyg bo nasza Pani doktor mówiła ze wsyzstko jest w porządku i nie trzeba ingerować w rozwój chłopaków ale każde dziecko otaczają taką opieką jakby "w razie czego" i stąd masaże do 2 tygodnie do kwietnia i koniec:-)
 
Nat spóźnione ale serdeczne życzenia z okazji urodzin :-)
Dziewczyny na ząbkowanie najlepszy u nas był DENTINOX a zupełnie do niczego BOBODENT.

My dziś byliśmy u lekarza na kontrolnym ważeniu i po skierowania na badania. Chłopcy przybrali przez tydzień 180g i 200g. Igorek ma kolki ale jest znośnie. Dostaje espumisan 3x3 krople i dziś dodatkowo dr przepisała mu DEBRIDAT. Nocki nadal mamy przespane, chłopaki budzą się tylko na karmienie ale dziś w nocy nie wytrzymywali nawet 2 godzin!! Problem jest w tym, że oni teraz wypijają jednorazowo tylko ok 70ml (postęp i tak jest bo w tydzień porcja wypijana jednorazowo podwoiła się).

Co wasze maluchy dostają na kolki? Macie jakieś sposoby na maluszka z kolkami??

Dziewczyny, która z Was ma skrajne wcześniaki i przeszła już długą drogę po poradniach??? My zaczynamy od okulisty za tydzień.
Powiem Wam, że zawiodłam się na lekarzach z ICZMP, bo dopiero po wyjściu chłopców ze szpitala dowiedzieliśmy się z wypisu, że nie było tak pięknie i kolorowo jak nam mówili. Okazało się, że Oskar ma podejrzenie uropatii zaporowej i musi być pod kontrolą nefrologa (tak jak Ola maja tą samą wadę). A Igorek miał wylew dokomorowy II stopnia, który na szczęście się wchłonął i wg lekarzy nie będzie to miało wpływu na jego rozwój. Jak to przeczytaliśmy na wypisie to się załamałam, jak mogli nam nie powiedzieć. Mój m zadzwonił do lekarza, który prowadził chłopców i przepraszał i tłumaczył, że musiał to przeoczyć bo tylu pacjentów ma. Ok rozumiem, że moje dzieci nie były jedyne na oddziale ale nawet jak nas nie było w szpitalu to po 2 razy dziennie dzwoniliśmy i wypytywaliśmy o wszystko.

A tak przy okazji nie polecam prywatnego szpitala SALVE w Łodzi dla rodziców, którzy nie mogą być codziennie u dziecka.

Monia ja mam wcześniaki z 32 tc, mają kolki do dzisiaj i niestety u nas nic nie pomaga, mam nadzieje że u was bedzie inaczej:-)
Po poradniach też mielismy jezdzenia i bylismy u okulisty 3 razy (brrr cos strasznego), w poradni audiologicznej bylismy raz, jestesmy pod stałą opieką neurologa tz. wizyta co 3 msc:-) u ortopedy byslismy raz i teraz mamy isc dopiero jak usiądą, no i chodzimy na rechabilitację w związku z lekką asymetrią...to chyba wszyystko:-) Moja rada- zapisuj się jak najszybciej na wszystkie wizyty bo terminy oczekiwania są bardzo długie szczegulnie na rechabilitację


A tak poza ttym my jestesmy po wizycie u pediatry i niestety moja Wiktorka dalej nie przybiera na wadze, wiec mamy zrobić badania krwi i szczegułowe usg brzuszka, a Klaudia przez dwa tygodnie 300 gram przytyła ale badania krwi tez mamy zrobic na wszelki wypadek...:-( Taak mi szkoda tych moich dziewczynek, muszą sie tyle nacierpieć przy tym pobieraniu krwi:-(
 
my na kolki uzywalismy saby- pomagaly, lagodzily baki, infacol- dostepny w aptekach , cena ok 20 zl - tez pomagalo ale chyba najbardziej pomogla zmiana mleka z bebilonu 1 na bebilon comfort- mleko zatyka pierwsze smoczki, proponuje od razu przejsc na smoczki od 3 m-ca wtedy mleko idzie bez problemu, nam niestety tego nikt nie powiedzial i comfort zaczelismy uzywac dopiero pood koniec 2 m-ca do konca 3 m-ca wtedy postanowilismy przejsc na B1, Alicji nie ma juz kolek ale Arek (jest na pepti) ma jeszcze czasami pierdy i jest niespokojny
pozdrawiam
 
My dziś byliśmy na pobieraniu krwi....Ksawku zniósł dzielnie ale miał tylko dwa palce nakłuwane a Kornelowi krew lecieć nie chciała i z 4 miał pobieraną :-//////

u nas kardiolog,słuch i neurolog ...
 
Palinka my we wtorek na kontrolną morfologie idziemy:eek:

Dziewczyny mam pytanie. Jak myślicie mogę w taką pogodę wyjść z maluchami na kilka minut na dworek?? Na razie byli przenoszeni kilka razy z domu czy szpitala do samochodu i najdłużej byli 5 min jak zapomniaam zabrać kluczy do auta.
 
reklama
Do góry