reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bawimy, Mama bawimy!!!

Dzagud- dzieki myślę że mogę z tymi zabawkami spróbować, traktor jest już na liście, ide dziś do smyka :)
 
reklama
U nas ostatnio poza zabawa normalnymi zabawkami super zdaje egzamin walenie drewniana łyżka w garnek(dodam ze musi sie to odbywac w kuchni) i jezdzenie po pokojach na paczce pieluch:-D
A pozatym myszka od komputera nadal jest zabawką przodującą( no nie moge jej upilnowac zawsze doleci do niej szybciej niz ja.Po prostu jak jej sie przypomni o myszce to tak pruje ze nikt jej nie zlapie:-D:-D:-D
 
U nas ostatnio poza zabawa normalnymi zabawkami super zdaje egzamin walenie drewniana łyżka w garnek(dodam ze musi sie to odbywac w kuchni) i jezdzenie po pokojach na paczce pieluch:-D
A pozatym myszka od komputera nadal jest zabawką przodującą( no nie moge jej upilnowac zawsze doleci do niej szybciej niz ja.Po prostu jak jej sie przypomni o myszce to tak pruje ze nikt jej nie zlapie:-D:-D:-D

A u nas niezawodnie królują kapcie wszelkiego rodzaju.:-D I buty...​
 
ostatnio moja kruszyna....upodobala sobie węglarke....i buty.... zadnych zabawek tylko to czego nie powinna....potem cala czarna i umorusana.....:-)
 
wIECIE...WYSIADAM Z MOIM DZIECIAKIEM.wULKAN ENERGI A JAK POMYSLOW JEJ BRAK TO ZACZYNA BROIC I W TEDY MUSZE INTERWENIOWAC I WYMYSLAC ZABAWY...NO WLASNIE Z TYMI POMYSLAMI TO BIEDA :-:)baffled:

Jak bawicie sie z Waszymi dzieciakami .u nass przoduje'' w chowanego'',ja sie chowam oczywiscie:rofl2: i ''ganianego'' :-)
 
Ostatnia edycja:
Livia ueielbia brać coś czego jej nie wolno i goń mnie mamo,a najgorsze są zabawy z włazeniem np. na parapet:szok:a ostatnio żuła tampon:-D
 
He, he, ja nie mam tego problemu bo ja mam dwie....;-) Moje dziewczyny naprawdę pięknie się razem bawią. Ostatnio siedziały sobie na podłodze i .... bawiły się lalkami, a my z Małżem spod oka obserwowaliśmy. Normalnie łza mi się w oku kręciła jak Magda przytulała lalę, całowała ją w główkę i usiłowała jej założyć czapkę. Ubaw po pachy, a przy tym wzruszające jak nie wiem co.:sorry2:
Gorzej jak Weronika jedzie do Babci na kilka dni. Madzia bardzo za Nią tęskni, czemu daje wyraz jak Weronika wraca (opędzić się od Magdy nie może). Ale sama też się bawi - a to klockami, a to książeczkami, a jeśli ja akurat jestem zajęta np. w kuchni, to bawi się w zabawę której nie lubię, czyli "Matka uważaj jak łazisz, bo ja tu jestem i przemykam ci między nogami z szybkością światła".:baffled:
 
Olla u nas też tradycyjnie zabawa w "gdzie jest Staś" - Staś najczęściej chowa głowę pod kocyk i myśli, że go nie widać:-D, ale długo nie wytrzymuje w swojej kryjówce i na hasło gdzie jest Staś zaraz wyłazi. Uwielbia też się bawić w "ganianego", najchetniej jak jest na rekach u mamy i goni nas tata, albo na odwrót, niestety ponieważ ostatnio trochę mu sie przytyło, staramy uczyc się go tradycyjnego ganianego, najbardziej lubi uciekać wokół kanapy albo stołu:-D
Poza tym bawimy się jeszcze w podawanie różnych rzeczy, tzn. Stas mi wszystko daję co ma pod reką:laugh2:
I uwielbia czytać mi książeczki. Leżymy na kanapie a Stasiek nam "czyta".

Postanowiłam też "ulepszyć" jego pokoik, żeby zaczął spędzać tam więcej czasu i tam sie bawić. I działa:tak: Coraz więcaj czasu tam siedzi i fajnie sie bawi - oczywiście jedno z nas musi być obecne. Kupiłam regał na zabawki i ostatnio jego ulubioną zabawą jest ściąganie wszystkich zabawek. Nad układaniem ich spowrotem na miejsce pracuję:-D Może sprzątanie pokoju będzie kolejną fajną zabawą:tak:

A dzisiaj - w ramach mobilizowania go do chodzenia (Staś chodzi tylko jak się zapomnia:confused:, tzn. jego najlepszy wynik to osiem kroczków, nadal uważa raczkowanie za najlepszą formę przemieszczania:baffled:) kupiłam Stasiowi taki stolik www.chicco.pl - wszędzie tam, gdzie dziecko: 12m+, Zabawa, Grający stolik (tylko zamiast pianina ma ciuchcie). Bardzo mu sie podoba.

Czym się bawią Wasze maluchy?
Dawno nie kupowaliśmy Stasiowi zabawek, może coś mi polecicie.

Dzagud fajnie masz z Twoimi dziewczynami. Z czysto egoistycznych pobudek chciałabym mieć jeszcze dwójkę dzieci. Widze siebie leżącą na urlopie pod palmami z drinkiem a moja trójeczka pieknie zajmuje się sobą;-):-D
 
toska ależ Ty masz wyobraźnię :-D Ja raczej widzę siebie w biegu, rozdzielającą tłukące się towarzystwo ;-):-D

Piotruś też nie chodzi :baffled: Ostatnio nawet się nie puszcza - i za rączki zrobi max kilka kroków, po czym pada do raczka i protestuje :dry: Kurcze, mam wyrzuty sumienia że siedzi w kojcu, ale nie dam sobie rady z Nim na podłodze... :sorry2:

Podczas harców po mieszkaniu (próbujemy to ograniczać do Jego pokoju) najlepszą zabawą jest wyjmowanie zabawek z ikeowskiego regału (takiego z wysuwanymi plastikowymi pojemnikami) - polecam! Młody świetnie bawi się przekładając rzeczy pomiędzy pojemnikami, wywalając, wkładając, wysuwając i wsuwając pojemniki :tak: Potrafi spędzić przy nich sporo czasu :tak:
Ostatnio kupiliśmy Mu auto-separator Smiki - no i jest ok, choć szału jakiegoś nie ma. Bawi się nim, głównie wpychając co się da do wnętrza ;-)
 
reklama
Moje dziecko bawi sie czym popadnie co mu do reki wpadnie ale ostatnio bardzo lubi sie bawic kosiarka (dostał od babci cena ok 20 zł) jezdzi po całym mieszkani i kosi a oprocz tego lubi bardzo sie bawic swoim odkurzaczem
 
Do góry