reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bardzo proszę o pomoc - ciąża, umowa na czas określony, dofinansowanie na studia

Dołączył(a)
22 Sierpień 2012
Postów
4
Witam serdecznie,

Bardzo proszę o pomoc. Moja sytuacja w pracy wygląda tak - jestem zatrudniona od 1.01.2012 na czas określony. Umowa była podpisana do 30.06.2012, po czym podpisałam drugą umowę na czas określony do 31.12.2012. Z założenia miało to wyglądać tak, że ten czas to taki sprawdzian dla mnie, po czym (po tych dwóch umowach miałaby być podpisana umowa już na czas nieokreślony). Takie tu są zasady (jeżeli oczywiście byłabym dobrym pracownikiem - jak narazie raczej nie narzekali).

Pod koniec czerwca dowiedziałam się, że jestem w ciąży (mając już podpisaną drugą umowę na czas określony). Termin porodu mam wyznaczony na 28 lutego 2013. Wiem, że w tej sytuacji Pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu.

Ale - jest jeszcze jedna sprawa. W maju starałam się dostać od Pracodawcy dofinansowanie na studia podyplomowe.
Udało się. Już na początku czerwca podpisaliśmy umowę, z której wynika, że Pracodawca zobowiązuje się do sfinansowania mi tych studiów w wysokości 50%. Studia zaczynają się w październiku tego roku i trwają trzy semestry.

I teraz moje pytania - co w takiej sytuacji będzie ze mną? Czy Pracodawca, pomimo tych studiów i dofinansowania, może anulować tę umowę i zrezygnować z dofinansowania?

Wiem tylko tyle, że jego obowiązkiem jest zatrudnienie mnie do końca ciąży. Ale co z tymi studiami i dofinansowaniem?

Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie? Albo ktoś był w podobnej sytuacji?
Bardzo proszę o pomoc. Będę wdzięczna za każdą informację.

Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego dnia ;)
 
reklama
Bardzo proszę o pomoc. Moja sytuacja w pracy wygląda tak - jestem zatrudniona od 1.01.2012 na czas określony. Umowa była podpisana do 30.06.2012, po czym podpisałam drugą umowę na czas określony do 31.12.2012. Z założenia miało to wyglądać tak, że ten czas to taki sprawdzian dla mnie, po czym (po tych dwóch umowach miałaby być podpisana umowa już na czas nieokreślony). Takie tu są zasady (jeżeli oczywiście byłabym dobrym pracownikiem - jak narazie raczej nie narzekali).

Pod koniec czerwca dowiedziałam się, że jestem w ciąży (mając już podpisaną drugą umowę na czas określony). Termin porodu mam wyznaczony na 28 lutego 2013. Wiem, że w tej sytuacji Pracodawca ma obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu.
Umowa ulega przedłużeniu z mocy prawa. Nie jest konieczne spisywanie aneksów itp. Musi pani jedynie przedstawić pracodawcy zaświadczenie o stanie zaawansowania ciaży.

Ale - jest jeszcze jedna sprawa. W maju starałam się dostać od Pracodawcy dofinansowanie na studia podyplomowe.
Udało się. Już na początku czerwca podpisaliśmy umowę, z której wynika, że Pracodawca zobowiązuje się do sfinansowania mi tych studiów w wysokości 50%. Studia zaczynają się w październiku tego roku i trwają trzy semestry.
tutaj wszytsko zalęzy od zawartej umowy. Musiałabym znac jej treść (dokładnie).

I teraz moje pytania - co w takiej sytuacji będzie ze mną? Czy Pracodawca, pomimo tych studiów i dofinansowania, może anulować tę umowę i zrezygnować z dofinansowania?
Jak wyżej. reguluje to TYLKO umowa.

Wiem tylko tyle, że jego obowiązkiem jest zatrudnienie mnie do końca ciąży. Ale co z tymi studiami i dofinansowaniem?
jak wyżej.

Czy ktoś może mi pomóc w tej sprawie?
Znając treśc umowy - tak. Nie znajac - nie.

Albo ktoś był w podobnej sytuacji?
To nie ma znaczenia, bo wystarczy drobna różnica w umowie i sytuacja nie jest ani trochę podobna.


 
Szanowna Pani,

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Co do umowy, to wygląda ona tak:

Umowa

Zawarta w dniu 01 czerwca 2012 pomiędzy ....... a ..... (moje dane) o następującej treści:

1​

Pracodawca wyraża zgodę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracownika na Podyplomowych Studiach .... na Uniwersytecie ..... oraz zobowiązuje się uiścić opłatę w wysokości 1/2 kosztów studiów za trzy semestry określoną przez organizatora studiów.


2​

1. Pracownik zobowiązuje się wykonywać obowiązki związane z podnoszeniem kwalifikacji określone przez prowadzących studia niestacjonarne.
2. Pracownik, który w trakcie nauki:
a) zostanie zwolniony bez wypowiedzenia z jego winy,
b) rozwiąże stosunek pracy za wypowiedzeniem z wyjątkiem wypowiedzenia umowy o pracę z powodu mobbingu,
c) rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia z winy pracodawcy (art. 55 K.P) lub z powodu mobbingu (art. 94 3 K.P.), mimo braku przyczyn określonych w tych przepisach, zobowiązuje się zwrócić świadczenia, o których mowa w paragrafie 1 ust. 1 niniejszej umowy, w wysokości proporcjonalnej do okresu zatrudnienia po ukończeniu podnoszenia kwalifikacji zawodowych lub okresu zatrudnienia w czasie ich podnoszenia.


3​

Zwrot świadczenia, o którym mowa w parg. 1 ust. 1. niniejszej umowy dotyczy również pracownika, który bez uzasadnionych przyczyn nie podejmie się podnoszenia kwalifikacji zawodowych albo przerwie podnoszenie tych kwalifikacji.



4

Wszelkie zmiany i uzupełnienia wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem ich nieważności.




5
W kwestiach nieregulowanych w umowie będą miały zastosowanie przepisy kodeksu pracy.


6​


Umowa została sporządzona w trzech jednobrzmiących egz. po jednym dla każdej ze stron.






Tak to wygląda. Co Pani o tym sądzi? Jak wygląda moja sytuacja? Czy Pracodawca może anulować umowę? czy może np. zapłacić mi tylko za 1 semestr, kiedy to będę pracownikiem?

Bardzo Panią proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Gaja
 
Dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Co do umowy, to wygląda ona tak:

Umowa

Zawarta w dniu 01 czerwca 2012 pomiędzy ....... a ..... (moje dane) o następującej treści:

1​

Pracodawca wyraża zgodę na podnoszenie kwalifikacji zawodowych przez pracownika na Podyplomowych Studiach .... na Uniwersytecie ..... oraz zobowiązuje się uiścić opłatę w wysokości 1/2 kosztów studiów za trzy semestry określoną przez organizatora studiów.


2​

1. Pracownik zobowiązuje się wykonywać obowiązki związane z podnoszeniem kwalifikacji określone przez prowadzących studia niestacjonarne.
2. Pracownik, który w trakcie nauki:
a) zostanie zwolniony bez wypowiedzenia z jego winy,
b) rozwiąże stosunek pracy za wypowiedzeniem z wyjątkiem wypowiedzenia umowy o pracę z powodu mobbingu,
c) rozwiąże stosunek pracy bez wypowiedzenia z winy pracodawcy (art. 55 K.P) lub z powodu mobbingu (art. 94 3 K.P.), mimo braku przyczyn określonych w tych przepisach, zobowiązuje się zwrócić świadczenia, o których mowa w paragrafie 1 ust. 1 niniejszej umowy, w wysokości proporcjonalnej do okresu zatrudnienia po ukończeniu podnoszenia kwalifikacji zawodowych lub okresu zatrudnienia w czasie ich podnoszenia.


3​

Zwrot świadczenia, o którym mowa w parg. 1 ust. 1. niniejszej umowy dotyczy również pracownika, który bez uzasadnionych przyczyn nie podejmie się podnoszenia kwalifikacji zawodowych albo przerwie podnoszenie tych kwalifikacji.



4

Wszelkie zmiany i uzupełnienia wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem ich nieważności.




5
W kwestiach nieregulowanych w umowie będą miały zastosowanie przepisy kodeksu pracy.


6​


Umowa została sporządzona w trzech jednobrzmiących egz. po jednym dla każdej ze stron.






Tak to wygląda. Co Pani o tym sądzi?
Z umowy wynika, ze pracodawca nie moze odmówić Pani dofinansowania chyba, ze zostanie Pani zwolniona dyscyplinarnie lub zwolni się sama.
Jak wygląda moja sytuacja?
Pierwszy raz widze umowę, wg ktorej dofinansowanie sie Pani nalezy nawet jak pracodawca nie przedłuży z Panią umowy.
Czy Pracodawca może anulować umowę?
Bez Pani zgody nie może.
czy może np. zapłacić mi tylko za 1 semestr, kiedy to będę pracownikiem?
W świetle tej umowy - nie może.
 
Witam Panią,

Bardzo dziękuję za interpretację umowy. Troszkę mi się lepiej zrobiło ;)
Mam jednak jeszcze jedno pytanie.

Napisała Pani tak:

"Pierwszy raz widze umowę, wg ktorej dofinansowanie sie Pani nalezy nawet jak pracodawca nie przedłuży z Panią umowy"

Czyli możliwe jest, że Pracodawca nie wyrazi zgody na przedłużenie umowy ze mną, a mimo to będzie mi dopłacał do studiów, tak?

Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję,
Gaja
 
Witam Panią,

Bardzo dziękuję za interpretację umowy. Troszkę mi się lepiej zrobiło ;)
Mam jednak jeszcze jedno pytanie.

Napisała Pani tak:

"Pierwszy raz widze umowę, wg ktorej dofinansowanie sie Pani nalezy nawet jak pracodawca nie przedłuży z Panią umowy"

Czyli możliwe jest, że Pracodawca nie wyrazi zgody na przedłużenie umowy ze mną, a mimo to będzie mi dopłacał do studiów, tak?

Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję,
Gaja

Umowa dotyczy sfinansowania połwy całych studiów - 3 semestry. W par. 2 ma Pani wymienione sytuacje, w kótrych pracodawca może odmówic finansowania. Nie ma tam nic na temat faktu,z e cały czas musi pani być pracownikiem. Nie ma nic o wygaśnięciu Pani umowy.
 
reklama
Do góry