reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bardzo niski przyrost bety i niski progesteron

Dołączył(a)
15 Lipiec 2024
Postów
3
Hej dziewczyny 😊
Jestem tu nowa. Moja pierwsza ciąża w ogóle nieplanowana. Zacznę od tego, ze mam 38 lat. W ostatnim czasie brałam kilka razy antybiotyki, rozjechały mi się cykle miesiączkowe.
Moja historia jest taka, ze w ciążę musiałam zajść tydzień przed planowanym okresem czyli jakiś 20 dzień cyklu. Okres powinnam dostać 30/06 zamiast tego pojawiło sie plamienie. Dwa dni później zrobiłam test ciążowy i pokazała się bardzo blada kreska. Poszłam od razu na betę, która potwierdziła ciążę wynikiem 63. W środę 10/07 byłam u ginekologa, który zobaczył na usg pęcherzyk ciążowy o wymiarze 2,7mm.
W sobotę zrobiłam betę i progesteron. Dziś powtórzyłam wyniki.
1) 2/07-63 beta
2) 13/07- 336 beta i progesteron 6
3) 15/07 - 360 beta i progesteron 4,2

Wiem, ze ciąża to nie jest matematyka ale chyba za dobrze nie jest? Nie plamię i dodatkowo brzuch ciągle mnie boli.
 
reklama
Hej dziewczyny 😊
Jestem tu nowa. Moja pierwsza ciąża w ogóle nieplanowana. Zacznę od tego, ze mam 38 lat. W ostatnim czasie brałam kilka razy antybiotyki, rozjechały mi się cykle miesiączkowe.
Moja historia jest taka, ze w ciążę musiałam zajść tydzień przed planowanym okresem czyli jakiś 20 dzień cyklu. Okres powinnam dostać 30/06 zamiast tego pojawiło sie plamienie. Dwa dni później zrobiłam test ciążowy i pokazała się bardzo blada kreska. Poszłam od razu na betę, która potwierdziła ciążę wynikiem 63. W środę 10/07 byłam u ginekologa, który zobaczył na usg pęcherzyk ciążowy o wymiarze 2,7mm.
W sobotę zrobiłam betę i progesteron. Dziś powtórzyłam wyniki.
1) 2/07-63 beta
2) 13/07- 336 beta i progesteron 6
3) 15/07 - 360 beta i progesteron 4,2

Wiem, ze ciąża to nie jest matematyka ale chyba za dobrze nie jest? Nie plamię i dodatkowo brzuch ciągle mnie boli.
Przyrosty bardzo słabo wyglądają przykro mi 🙄
 
Hej dziewczyny 😊
Jestem tu nowa. Moja pierwsza ciąża w ogóle nieplanowana. Zacznę od tego, ze mam 38 lat. W ostatnim czasie brałam kilka razy antybiotyki, rozjechały mi się cykle miesiączkowe.
Moja historia jest taka, ze w ciążę musiałam zajść tydzień przed planowanym okresem czyli jakiś 20 dzień cyklu. Okres powinnam dostać 30/06 zamiast tego pojawiło sie plamienie. Dwa dni później zrobiłam test ciążowy i pokazała się bardzo blada kreska. Poszłam od razu na betę, która potwierdziła ciążę wynikiem 63. W środę 10/07 byłam u ginekologa, który zobaczył na usg pęcherzyk ciążowy o wymiarze 2,7mm.
W sobotę zrobiłam betę i progesteron. Dziś powtórzyłam wyniki.
1) 2/07-63 beta
2) 13/07- 336 beta i progesteron 6
3) 15/07 - 360 beta i progesteron 4,2

Wiem, ze ciąża to nie jest matematyka ale chyba za dobrze nie jest? Nie plamię i dodatkowo brzuch ciągle mnie boli.

Jeżeli lekarz widział pęcherzyk przy tak niskiej becie (żeby coś zobaczyć beta musi być min 1000) i do tego masz tak niski progesteron to duża szansa, że masz pseudo pęcherzyk, a to ciąża pozamaciczna.
Jak dla mnie to albo badanie bety co 2 dni i patrzenie co się dzieje, albo od razu izba przyjęć w szpitalu.
Oczywiście - jak zostajesz w domu, to każdy dziwny ból niekoniecznie podbrzusza np. ramienia - pilny kierunek IP
 
Jeżeli lekarz widział pęcherzyk przy tak niskiej becie (żeby coś zobaczyć beta musi być min 1000) i do tego masz tak niski progesteron to duża szansa, że masz pseudo pęcherzyk, a to ciąża pozamaciczna.
Jak dla mnie to albo badanie bety co 2 dni i patrzenie co się dzieje, albo od razu izba przyjęć w szpitalu.
Oczywiście - jak zostajesz w domu, to każdy dziwny ból niekoniecznie podbrzusza np. ramienia - pilny kierunek IP
Też właśnie czytałam, że tak może być. Lekarz na lewym jajniku widział torbielke też. Brzuch mnie czasami kłuje tak jakby mi ktoś wsadzał tępy nóż. Wiem, ze to forum to skarbnica wiedzy i dlatego poprosiłam Was o radę.
 
Jak wyzej - lekarz przy zdrowej ciąży nie zobaczy nic przy becie poniżej 1000.
Zrób dalej betę. Z tym, że przy cp może i mało rosnąć, ale i spadać, aby znowu pójść w górę.

W razie jakiegokolwiek bolu leć na IP.
 
Do góry