reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Martyna, no to super, tylko u nas kaza byc na czczo do tego badania, wiec ibuprofen chyba nie wchodzi w gre. Jak wszystko dobrze pojdzie to moze i ja sie wybiore w przyszlym cyklu na to badanie. Daj znac, jak juz bedziesz miala wynik.

Sciskam mocno.
 
reklama
Babki znacie może normy dla AMH? Mój wynik to : 3,5. Chyba dobry, nie? Dodam, że mam 4 dychy na karku.

Pozdrowionka
 
kobietki mam pytanie: ile powinna wynosić prolaktyna dla staraczek? ja zrobiłam w 25dc i wynosi 1141.0 uIU/ml, w normach mam podane 50-800. Czy to znaczy że mam za wysoką czy może wynik jest taki, ponieważ robiłam w nieodpowiednich dniach?
 
Ostatnia edycja:
Witam forumowiczki, troszkę poczytałam wasze wypowiedzi i mam do Was ogromną prośbę i liczę,że ktoś mi pomoże.Jestem po dwóch poronieniach i lekarz przpisał mi na początek parę badań, między innymi:tsh,przeciwciała IgG/IgM, toxoplazmoza,testosteron całkowity,przeciwciała antykardiolipinowe IgM/IgG oraz antykoagulant tocznia. Może któraś z Was orientuje się po jakim czasie od poronienia należy je wykonać aby wyszły wiarygodnie?Czy obecność lub brak miesiączki ma wpływ na wyniki?Z góry bardzo dziękuje za pomoc.
 
Witam forumowiczki, troszkę poczytałam wasze wypowiedzi i mam do Was ogromną prośbę i liczę,że ktoś mi pomoże.Jestem po dwóch poronieniach i lekarz przpisał mi na początek parę badań, między innymi:tsh,przeciwciała IgG/IgM, toxoplazmoza,testosteron całkowity,przeciwciała antykardiolipinowe IgM/IgG oraz antykoagulant tocznia. Może któraś z Was orientuje się po jakim czasie od poronienia należy je wykonać aby wyszły wiarygodnie?Czy obecność lub brak miesiączki ma wpływ na wyniki?Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Zbadaj sobie od razu też FT3 i FT4 i anty TPO i TG.
 
z tego co pamietam to badania najlepiej zroibc najszybciej po poronieniu jak sie da bo czesto zespol antyfosfolipidowy ujawnia sie w ciazy a po poronieniu powoli zanika i w kolejnej ciazy znowu sie uaktywnia i tak w kólko dlatego trudno go wykryć

nie wiem czy nie pisze bzdur wiec sama poczytaj sobie na ten temat a mycha dobrze radzi tylko te badania sporo kosztuja...
 
Patib z tym zespolem dobrze mowisz, jestem tego najlepszym przykladem. dlatego tez wyniki robi sie ponownie w odstepie 12 tygodni i jesli wskaznik chocby nieznacznie spadnie to jest to najlepszy dowod na potwierdzenie przyczyny straty.
mama.aniolkow ja tez jestem juz niestety po dwoch martwych ciazach. badania niestety kosztuja, ale warto je zrobic, bo nawet jesli nic nie wyjdzie, to przynajmniej wykluczysz czesc potencjalnych zagrozen.

slodkich snoow.
 
dziękuję Wam kochane,ja na część badań mam skierowanie, a częśc lekarz powiedział, że muszę sama niestety zapłacić,ale jak trzeba to zapłacę,byle udało się wykryć przyczynę.
 
reklama
Dziewczyny mówicie, że powinno się zrobić jak najszybciej po poronieniu przeciwciała antykardiolipinowe IgM/IgG ? możecie jeszcze raz wypunktować jakie najlepiej zrobić jak najszybciej badania po poronieniu? tylko nie wiem kiedy ja mam je zrobić bo ja jestem w trakcie poronienia :(
 
Do góry