reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

Dzięki bardzo za odpowiedź. W poniedziałek zadzwonię do lekarza który ma u mnie dość dobrą renomę może uda mi się dość szybko do niego dostać. W każdym razie będę próbować. A czy te badania coś ci pomogły? Czy może poznałaś przyczynę?
 
reklama
Dziewczyna- u mnie wykryto infekcje ureoplasmą i to prawdopodobnie było przyczyną mojej straty.Daj znać jak u nowego lekarza.
 
Witam Dziewczyny. Mam do was prośbę. Może któraś będzie się orientowała bardziej ode mnie. Swojego Aniołka straciłam 4 listopada. Byłam w 7 t.c. Od tamtej pory nie dostałam jeszcze okresu. Minęło 30 dni więc powinna nadejść dwa dni temu ale nie ma żadnego jej śladu. A wręcz przeciwnie, mam "dni mokre" a nie suche jak zawsze miałam przed okresem. No i temp w pochwie mierzona w łóżku od kilku dni niezmiennie 37,1. No ale nie o tym chciałam. Robiłam wyniki na tarczycę, ponieważ kiedyś leczyłam Hashimoto . I wyszły w normie ale nie mam możliwości teraz konsultacji endokrynologicznej i muszę czekać do stycznia przynajmniej . A wynik pzedstawia się następująco:

TSH 2,27 (norma: 0.27-4.2)
FT4 1.29 (0,8 - 1,7)
FT3 3.48 (2,6-5,1)

Mówi to coś którejś z Was? Czy czasem ft4 nie jest za niskie w stosunku do ft3? Aha i dodam ze byłam na usg kontrolnym wczoraj i tak: macica ma wymiary 5,7 cm x 4,1 cm. a endometrium ma 10 mm. Z reszty się nie mogę rozczytać z wyniku :)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie jestem tutaj nowa. Madziara wydaje mi się ze do 3 msc Twój cykle teoretycznie powinien się uregulować. Jeśli nie to marsz do gina na konsultacje szukać przyczyny.

A tak moze się przedstawie. Mam na imię Ela, na stałe mieszkam w Atenach ale pochodze ze śląska.
18 marca straciłam synka w 32 tygodniu ciązy, już mam się lepiej i staram się wdrazac teorię "idź do przodu kobieto i nie oglądaj się za siebie"- trudna do wdrożenia ale..

Wyniki badan chyba nazywają się histopatologiczne ale nie jestem pewna wykazły skrzepy krwii w łozysku i pępowinie takie jak w trombofilii. W związku z tym mam do zrobienia kilka badań, jest ich sporo a kilka chce zrobić w polsce.

Prosze Was kochane o pomoc gdzie na śląsku (a jesli nie tu to gdzie) mogę zrobić badania genetyczne tj
-kariotyp z krwi obwodowej, znalazłam za 500zł
-antykardiolipiny (nie znalazalm lab ktore to robi)
-MTHFRC667T 347 zł
-Czynnik V Leiden 210 zł
-Czynnik VIII 150 zł
-Protrombina 320 zł.

Please jeśli któraś z Was ma jakieś infor będę bardzo wdzięczna, do Polski wybiram się z końcem stycznia i próbuje się przygotować.

A tak na marginesie, po tym co się stało usłyszałam od lekarzy że synka można było uratować, że takie ciąże rozwiązuje się wcześniej od 29 tc. Ze miałam wystarczającą ilość sygnałów że coś jest nie tak. (Ale nikt ni powiedział, że to zaniedbanie lekarza).
 
Dzięki za tak szybką odpowiedz.
W sumie to znalazłam sama w internecie. Wysłałam kilka zapytań cenowych i wychodzi na to ze jeśli rozpatrujemy południe Polski to Wrocław jest najtańszy a i ładny chyba zeby pozwiedzać.

Pozdrawiam wszystkie mamy obecne, przyszłe i te aniłkowe
 
hej dziewczyny, jestem nowa na forum. Mój synek urodził się martwy w lipcu. Lekarka stwierdziła, ze "takie rzeczy sie zdarzają" i leciła tylko toksoplazmozę i cytomegalię. Nie dałó mi to spokoju, wiec poszłam do innego lekarza, który zlecił mi stos badań bo stwierdził, że późne obumarcie płodu nie jest normalne. Dostałam TSH< FSH, przeciwciała przeciw witkom plemnika, anty łozysku i mnóstwo badań, o któryvh piszecie wyżej oraz ALLO MLR, test cytotoksyczny.
Nie miałam pojęcia, co to jest, w net też o tym mało. Ale wynik tego badania dał odpowiedż na pytanie dlaczego ? Mianowice wynik testu pokazuje agresywność układu immunologiczngo wobec ciązy. Mój Florek nie mial szans w walce z immunologią. Mój organizm zwalczył mojego skarba traktujac, go jak wroga. Lekarz powiedział, ze tak będzie przy każdej ciąży, ale że agresja jest póki, co mała to moze oszukamy organizm. Mam pytanie czy któraś z Was coś takiego miała? jak to leczyłyście ??
Dodam, ze to nie ma nic wspólnego z konfliktem serologicznym. Badania wykonywałam w Krakowie w szpitalu uniwersyteckim Prokocim. Cena ok. 300 zł ( pobieraja krew matki i partnera - czeka sie około 7 dni na wynik)

Jeśli komuś zalezy na dokładnym spisie badań chętnie podam. Badań było około 40 z tego, co pamietam. Łączny ksozt 3 500 zł. ( badania robione w przeciągu ostatnich 2 miesiecy) A dlaczego wszystko płatne? bo w Polskim prawie można o bezpłatne ubiegać się dopiero po 3 poronieniu. wolałam oszczędzić sobie tego. I teraz wiem, ze słusznie, bo za każdym razem było by tak samo. A teraz wiem, czego sie spodziewać.
 
Ostatnia edycja:
Hej Dancus-iu, bardzo mi przykro, że spotkało Cię to co mnie. Mam nadzieję ze teraz masz się lepiej.Ja mieszkam w Grecji i jak narazie dostałam skierowanie od lekarza prywatnego na wiele badań, z tą listą poszłam do lekarza z ubezpieczalni i nie chciał mi wypisac skierowania. Bowiem zazyczył sobie uzasadznienie do tych badań od mojego lekarza prowadzącego. W przyszłym tygodniu mam je odebrać i załatwić sprawę. Mam nadzięję ze nie będzie z tym problemów bo moje badania są w podobnych kwotach co Twoje. Ja też uważam ze nie ma co czekać 3 straty życia zeby zrobić badania, bo czasem okazuje się ze jesteśmy na coś chore co moze nas zabić. Trzymaj się dziewczyno i jak mogę prosić cennik badań na maila to będę wdzięczna. e.szotek@interia.eu Pozdrawiam
 
Ja mam podejżenie zakrzepicy z trombofilią tj krew jest zagęsta i robią się zakrzepy które mogą zatkać żyły -tak pokrótce. Dowiedziałam się ze takie ciąże (w razie komplikacji) roziązuje sie wcześniej np 29-32 tydzień ciązy. Być moze tobie też lekarz zaproponuje tego typu roziązanie ale nie wiem czy w Polsce takie rzeczy się praktykuje tutaj tak.
 
reklama
"10. Badania hormonalne: można, choć zajście w ciążę zasadniczo wyklucza zaburzenia hormonalne. Ale warto oznaczyć prolaktynę (tylko na czczo), ponieważ jej wysoki poziom może powodować poronienia. "

może to była przycyzna mojego por. przed zajściem zbijałam prolaktynę lekami, a po pozytywnym teście odstawiłam leki, tak jak mój lekarz kazał. teraz jak czytam w necie to są dwie szkoły, żeby brać do 9 tyg leki na prolaktyne. ???
???
 
Do góry