reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania Po Poronieniu

dziewczyny specjalistką oczywiście nie jestem ale podczas wizyty w poradni genetycznej pani doktor powiedziała mi że nie słyszała większej głupoty niż poronienia ze względu na płeć.... i że są to jakieś stare banialuki które powtarzają lekarze starej daty bo kiedyś tak myślano....
cóż nam pozostało wierzyc specjalistom....

Agniesiu to lekarz gin powinien ci powiedzieć w którym dniu cyklu zrobić badania bo rzeczywiście jest to bardzo ważne.... zwłaszcza badając hormony... ja robiłam rok temu i juz nie pamiętam... wiem że progesteron badałam w 3dc i 23dc...

Saraa poczytaj wątek "ciąża po poronieniu" tak od grudnia... jest tego duzo ale zobaczysz jak wiele dziewczyn po wielokrotnych poronieniach urodziło swoje skarby... trzeba walczyć...
 
reklama
Halo Alutka naprawde chcilabym zeby to byla prawda ze jednak moge urodzic zdrowa coreczke ale coraz bardziej wydaje mi sie ze to chyba nie mozliwe mieszkam w Niemczech i tu niestety nie jeden lekarz potwierdzil mi ze najczestsza przyczyna wielokrotnych poronien jest niezgodnosc genow partnera i partnerki . Po 3 poronieniach z tym samym partnerem czesto jest tak ze mozna urodzic dziecko tylko jednej plci tak jak w moim przypadku tylko chlopca oczywiscie z innym partnerem moge miec dziecko plci zenskiej ale badan pod tym katem jeszcze nie robilam az sie boje potwierdzic te teorie. Alutka ty zdaje sie tez urodzilas zdrowe dzieciatko? robilas jakies badania potem ?
 
Ostatnia edycja:
Saraa robiłam mnóstwo badań w tym genetyczne ale ja jestem troszkę w innej sytuacji.... mój M nie jest biologicznym ojcem mojej córci...
jednak badania wyszły nam rewelacyjnie... żadno z nas nie ma translokacji żadnego genu... zresztą reszta badań też wyszła dobrze, nikt nie potrafi podać mi przyczyny...
 
moje badania:
morfologia
ob
tsh, ft3, ft4
prolaktyna
progesteron
toksoplazmoza po 20zł obie klasy
cytomegalia po 30zł obie klasy
przeciwciała przeciwkardiolipidowe ( zespół antyfosfolipidowy)po 30zł obie klasy
test urogin (450 zł)
badania genetyczne- kariotyp (700zl od pary w Genomie w Rudzie śląskiej)
usg
cytologia
badania ginekologiczne
 
Dziewczynki, pomozcie, bo jestem zielona. Chcialabym zrobic szereg badan, ale nie wiem od czego zaczac. Czy w kazdym laboratorium moge zrobic:
cytomegalie, przeciwciała przeciwkardiolipidowe ( zespół antyfosfolipidowy)
test urogin..?? Czy test urogin wykonuje ginekolog?
Dziekuje :*
 
test urogin wykonuje sie u ginekologa, jest robiony z wymazu jak cytologia tylko troche inaczej sie wykonuje badanie tego wymazu poczytaj sobie : UroGin - diagnostyka zakażeń: choroby układu płciowego, bezpłodność i jej przyczyny. Choroby narządów płciowych a badania to ja wpisalam swoje w tej kolejnosci w ktorej robilam
pamietaj ze hormony robi sie w odpowiednich fazach cyklu
tsh, ft3, ft4 w 3-4 dniu cyklu, progesteron po 21 dniu cyklu.
przeciwciala nie mam pojecia czy tez dzien cyklu ma znaczenie, poczekaj na opinie innych lub przczytaj caly watek
co do cytomegali, toxo to raczej mozna w kazdym laboratorium, zadzwon sobie i popytaj o ceny, czas oczekiwania na wyniki itd
aha i mozesz tez przeczytac ten watek Nasz Bocian - Strony o Rodzinie - Forum - sukces po trzech poronieniach ja doszlam do wniosku ze bede gina naciskac na zastosowanie aspiryny i heparyny, cale badanie zespolu antyfosfolipidowego jest dosyc kosztowne bo oprocz przeciwcial nalezaloby zbadac antykoagulant tochnia i przeciwciala 2 beta-dokladnej nazwy nie pamietam. ja juz sporo wydalam i wszystko mi wszylo ok musze postawic chyba na ta aspiryne i heparyne ktore rozrzedzaja krew przez co maluch jest odpowiednio dokrwiony bo gesta krew czesto nie dociera wszedzie-cienkutkie naczynia krwionosne itd dlatego nalezy ja rozrzedzic... tyle wyczytalam nie jestem lekarzem wiec najlepiej przeczytaj caly watek bo tylko na jednym poscie i to moim nie polegaj tak do konca ;-)
 
test urogin wykonuje sie u ginekologa, jest robiony z wymazu jak cytologia tylko troche inaczej sie wykonuje badanie tego wymazu poczytaj sobie : UroGin - diagnostyka zakażeń: choroby układu płciowego, bezpłodność i jej przyczyny. Choroby narządów płciowych a badania to ja wpisalam swoje w tej kolejnosci w ktorej robilam
pamietaj ze hormony robi sie w odpowiednich fazach cyklu
tsh, ft3, ft4 w 3-4 dniu cyklu, progesteron po 21 dniu cyklu.
przeciwciala nie mam pojecia czy tez dzien cyklu ma znaczenie, poczekaj na opinie innych lub przczytaj caly watek
co do cytomegali, toxo to raczej mozna w kazdym laboratorium, zadzwon sobie i popytaj o ceny, czas oczekiwania na wyniki itd
aha i mozesz tez przeczytac ten watek Nasz Bocian - Strony o Rodzinie - Forum - sukces po trzech poronieniach ja doszlam do wniosku ze bede gina naciskac na zastosowanie aspiryny i heparyny, cale badanie zespolu antyfosfolipidowego jest dosyc kosztowne bo oprocz przeciwcial nalezaloby zbadac antykoagulant tochnia i przeciwciala 2 beta-dokladnej nazwy nie pamietam. ja juz sporo wydalam i wszystko mi wszylo ok musze postawic chyba na ta aspiryne i heparyne ktore rozrzedzaja krew przez co maluch jest odpowiednio dokrwiony bo gesta krew czesto nie dociera wszedzie-cienkutkie naczynia krwionosne itd dlatego nalezy ja rozrzedzic... tyle wyczytalam nie jestem lekarzem wiec najlepiej przeczytaj caly watek bo tylko na jednym poscie i to moim nie polegaj tak do konca ;-)
Bardzo Ci dziekuje, moze moje pytania sa glupie, ale ja jeszcze nie doszlam do siebie, cale dnie rycze. Boze jak mi ciezko.. Od poniedzialku zaczynam dzialac. Domyslam sie, ze badania sa drogie, ale chce je bardzo wykonac i jak najszybciej zajsc ponownie w ciaze. Dla mojego Malucha zrobie wszystko.
 
SZANTI , bedzie dobrze trzymaj sie. Ja po pierwszym poronieniu urodziłam dwie zdrowe dziewuszki . Zycze powodzenia , uda ci sie , a teraz otrzyj łezki i głowa do góry!
 
reklama
Saraa robiłam mnóstwo badań w tym genetyczne ale ja jestem troszkę w innej sytuacji.... mój M nie jest biologicznym ojcem mojej córci...
jednak badania wyszły nam rewelacyjnie... żadno z nas nie ma translokacji żadnego genu... zresztą reszta badań też wyszła dobrze, nikt nie potrafi podać mi przyczyny...

ja tak z naukowego punktu widzenia...naprawde tak Wam napisali w wynikach, ze nie macie translokacji zadnego genu??? bo ja naprawde nie wyobrazam sobie jak oni zrobili taki test....
mam nadzieje, ze Was nie oszukali....
 
Do góry