reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Badania Po Poronieniu

straszne jest niewiedziec dlaczego :( porobilas wszystkie mozliwe badania ?? ja chyba tak teraz czekam jeszcze na czystosc pochwy i na wyniki bakterie chlamydia trahomatis i helicobacter phyroli zobaczymy moze to bakterie nie pozwalaja naszym malenstwom zyc :( a moze przyczyna jest moja nieszczesna macica i przegroda chociaz do tej pory wszyscy mowili ze nie ona jest przyczyna
 
reklama
wiesz badan jest tyle ze pewnie nie wszystkie zrobilam, bo np nie robilam histeroskopii macicy, wielu nie zrobilam bo kasy malo i juz watpie ze znajde przyczyne, pozostaje mi wierzyc ze tym razem sie uda i ze mi ta aspiryna pomoze. a co do przegrody ja nie mam pojecia czy to moze byc przyczyna, musialabys poczytac w necie, popytaj na stronie nasz bocian, moze tam beda wiedziec lub poronienie.pl
 
juz czytalam moze a nie musi, moze byc bardziej problemem na pozniejszym etapie ciazy, ja histeroskopie bede miala przed wycinaniem przegrody
 
moje badania:
morfologia
ob
tsh, ft3, ft4
prolaktyna
progesteron
toksoplazmoza po 20zł obie klasy
cytomegalia po 30zł obie klasy
przeciwciała przeciwkardiolipidowe ( zespół antyfosfolipidowy)po 30zł obie klasy
test urogin (450 zł)
badania genetyczne- kariotyp (700zl od pary w Genomie w Rudzie śląskiej)
usg
cytologia
badania ginekologiczne


ja za p ciala kardiolipinowe placilam chyba 150pln i fosfolipinowe tak sami
jedyne co nie robilam to kariotypu bo to chyba tylko swiadomosc a dlugo czeka sie na wyniki i jak narazie nie dostalismy nawet skierowania
a ty ile czekalas na wynik kariotypu wyszlo wszystko dobrze??
 
mi wyszly dobre wyniki badan genetycznych kariotypu mialam czekac chya 5 tygodni a dostalam wyniku bodajze po 2 lub 3
 
Dzieczyny pewnie już nie jedno takie pytanie padło ale mam problem. Po raz trzeci poroniłam i to jak zwykle w 6 tygodniu ciąża przestała się rozwijać. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Zrobiliśmy z mężem bardzo dużo badań m.in. takie jak dodała Pati plus badanie nasienia męża i nic nie wyszło. Wszystkie są pozytywne i nie odbiegają od normy. Nie wiem już do jakiego lekarza się zgłosić a każda kolejna ciąża mnie paraliżuje lękiem. Może będziecie mi mogły coś doradzić.
 
Witaj kroczek_k,

dla Twoich maleństw zapalam [*]. Mój gin gdy zaszłam w ciążę mówił, że gdyby znowu sie nie udało (na szczęście wszystko jest dobrze) to on zaleca zrobienie histeroskopii. Miałaś robioną ?
 
Nawet nie wiem co to jest ale właśnie o to mi chodzi bo ja nie jestem ginem i nie mam obowiązku się na tym znać a wszyscy do których poszłam rozkładali ręce i mówili że najwidoczniej tak miało być a mnie taka odpowiedź nie urządza. Dziękuję za podpowiedź. Zaraz poszukam co to jest.
 
ja też nie wiedziałam co to ;-), ale na szczęście mam lekarza, który wie że coś takiego powinno się zrobić kobiecie po kilku poronieniach.
 
reklama
kroczek a bralas jakies leki na podtrzymanie? luteina, duphaston, acard, clexane-heparyna?? sterydy jakies? moze na wizycie u gina pogadaj o tym...
 
Do góry