reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
No to na pewno nie taki pojemnik. Ma byc zamkniety w szczelnym opakowaniu foliowym i powinno byc napisane,ze jest sterylny. Jak bedziesz pobierac mocz, to trzeba sie przed pobraniem porządnie podmyc ;-) No i w pojemniczku umieszczamy ten srodkowy strumien moczu, tzn. siadasz na kibelku, oddajesz troche moczu do wc, a dopiero potem sikasz do pojemnika ;-)
Celinka, mi sie wydaje, że nie sika się do pojemniczka tylko na ta płytkę, i jak się go oddaje to nie moze być tam w środku moczu, sama obsiusiana środkowym strymieniem płytka. Robiłam posiew moczu dość często i zawsze w ten sposób, poza tam piguły dopytują się czy zrobiło się to w ten czy inny sposób jak oddajesz pojemnik do laboratorium.
 
reklama
ojejku, jaka płytka :szok: nie wyobrażam sobie tego pojemnika.. ja w moim miasteczku do badania moczu dostaję zwykłe pojemniki, bez opakowania foliowego, a w Krakowie dostawałam w tych opakowaniach - nie wiem skąd taka różnica...
a po co robi się badanie posiew moczu?
bo pamiętam, dyskusje na temat ogólnie posiewu, ale to było odnośnie tych bakterii paciorkowca, a na temat posiewu moczu, hmm, nie słyszałam :-(
 
U nas tez nie ma plytek (moze sie martwia ze za duzo sprzatania by bylo jakby sie strumien moczu po scianach rozbryzgnal).
Badanie moczu w normalnym pojemniku a posiew w sterylnym - czyli tak jak Celinka mowi w kupionym w aptece i zafoliowanym.
Chociaz widzialam ostatnio pana co w butelce po mineralce przyniosl....
 
Marylion zalezy jaki posiew. Zazwyczaj pobiera sie sterylny mocz i w laboratorium panie posiewają go na odpowiednie podloza w celu wyhodowania bakterii.Zazwyczaj pobieramy rano mocz i od razu jedziemy dolaboratorium, zeby go oddac i krew pobrac.Najlepiej taki mocz dostarczyc w ciagu godziny od pobrania.
Te pojemniki z plytkami są stosowane wtedy, gdy mocz mialby byc transportowany na duze odleglosci lub gdyby jego analiza byla wykonywana po dlugim czasie od pobrania tego moczu.Takie pojemniki mają od razu podloze, np. Uromedium.

Mi lekarka mowila, zeby kupic ten zwykly jalowy pojemnik, wiec tak zrobie.

Mamjakty badanie robi sie po to, zeby sprawdzic, czy w moczu nie masz okreslonych bakterii. Tzn. normalne badanie sprawdza, czy w ogole masz jakies bakterie, a posiew dokladnie mowi ktore bakterie masz w moczu.
 
mamjakty to wlasnie chodzi o te bakterie paciorkowca ikazali mo kupic pojemnik na mocz, a o plytkach nic nie mowili. Wiec chyba wystarczy sam pojemnik.
 
Na paciorkowca raczej robi sie wymaz- lekarz w trakcie badania pobiera probke. Mi ma robic na nastepnej wizycie. Chociaz moze w moczu tez sprawdzają,czy go nie ma. Sama nie wiem.
 
w koncu wiem czemu moja julka trzeci miesiac chora Zrobiłam jej wymaz z nosa i okazało sie ze ma streptococcus pneumoniea Jutro ide do lekarza zeby antybiotyk zapisał i krople jakies Wkurzyłam sie bo byłam u 4 lekarzy i kazdy tylko katatar katar reswzta czyste ale zaden wymazu nie zlecił Moze juz dawno byłaby zdrowa i mogłabym ja zaszczepic przeciw pneumokokom ateraz bede sie martwic zeby maluszek niedajboze nie załapał


co do mojego wymazu todzieki bogu zadne bakterie nie wyszły ale i tak kaze sobie powtórzyc jescze za jakis czas zeby miec pewnosc
 
Madzia niestety u nas to norma. Laduje sie antybiotyki, zamiast najpierw zrobic posiew i zobaczyc co to za bakteria. Jak juz wiesz jaka bakteria, to na pewno leczenie juz latwo pojdzie. Ja mialam zapalenie ucha co miesiac. Poszlam do lekarki, powiedzialam, ze chce wymaz, a ona stwierdzial,ze nie widzi do tego wskazania!!!! Przepisala antybiotyk....a potem sie dziwią,ze tyle bakterii uodparnia sie na antybiotyki.Mi pomogl dopiero 7my z kolei laryngolog. Co sie nachodzilam to moje.
 
ja jutro mam wizytę to sie mojego lekarza wypytam o ten wymaz i posiew - zobaczymy co mi powie :sorry2: przynajmniej wiem już o co konkretnie pytać :-)
 
reklama
Dziewczyny jaki jest prawidłowy poziom HB we krwi. Dostałam wyniki i mam 11.2, czy to jest dobrze, czy mało?
Położna mi powiedziała, że to jest ok, ale ja wyczytałam, że norma zaczyna się od 11.5, to już sama nie wiem:no:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry