reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dziewczyny jaki jest prawidłowy poziom HB we krwi. Dostałam wyniki i mam 11.2, czy to jest dobrze, czy mało?
Położna mi powiedziała, że to jest ok, ale ja wyczytałam, że norma zaczyna się od 11.5, to już sama nie wiem:no:

HB lub HGB poziom hemoglobiny we krwi.
HGB – hemoglobina. Wiąże tlen, a krwi nadaje czerwony kolor. Norma: 12–17 g/dl.

Emiliam82, na razie się nie martw, jak ja miałam taki sam wynik 11,2 powiedzieli, że ok, ale łykałam żelazo np. biofer folik. Niestety potem spadło mi już do 10, i wtedy dostałam telefon z laboratorium, że pędem do lekarza. Musisz obserwować, ponowić za jakiś czas wyniki krwi a teraz brać żelazo, wcinać mięsko czerwone....no i zobaczysz co z następnymi wynikami. Oby się poprawiły!!!!
 
reklama
ja już po wczorajszej wizycie - byłam pare minut po 15, a lekarz przyjmuje od 15 30 a tu już siedem kobitek przede mną i przed 18 wyszłam z gabinetu :szok: no i musze powtórzyć sobie badanie moczu i glukozę we krwi, no i jeszcze to durne ciśnienie - ja chyba naprawdę mam efekt białego fartucha bo wczoraj to nawet czułam że jakas taka zestresowana jestem no i proszę bardzo - 150/100 :eek: ale wytłumaczyłam lekarzowi, że w domu jak mierzę mam w normie, ale na wszelki wypadek kazał mi wykupić lek i jakby w domu mi sie podniosło to mam go zażywać :-( a, pytałam się go o to badanie na bakterie i mam zrobić sobie posiew z pochwy (?) - myślałam, że On mi to badanie zrobi, a tu mam se gdzieś sama je zrobić - no i dylemat gdzie :-( no i to by było na tyle :sorry:
 
Ja wczoraj byłam w laboratorium zostawić próbki krwi i moczu a jutro idę odebrać wyniki:tak:no i w końcu po długim okresie ścimniania poszłam do okulisty na badanie wzroku i okazało się,że teraz to dopiero przy wadzie 8dioptrii+/- bądź zmianach wysoce patologicznych są wskazania do cesarki więc spokojnie dostałam zaświadczenie,że mogę rodzić siłami natury:-p:-p:-pale z przestrogą ,że jak będzie miało stać się coś złego to i tak się stanie i nikt mi nie da gwarancji na zdrowie:no:
 
Mamjakty podzwon po laboratoriach i sie dowiedz gdzie takie badanie mozna wykonac A najlepiej zadzwon do swojego gina i zapytaj jesli tego nie zrobiłas z wrazenia gdzie masz zrobic ten wymaz On musi przeciez wiedziec..

Moj gin sam zrobił wymaz ale ja go laborki zanosiłam...i dzieki bogu zadnych bakterii tylko candidia

laski a jaki macie poziom leukocytów - ja mam podwyzszony nawet jak na ciaze...
 
Madzia- mój poziom to 10,7 a norma to 4,0-10,0 więc też mam troszkę podwyższony ale nie mówiła mi ani położna ani mój gin, że coś jest źle...;-)

 
ja mam na kartce z laboratorium normy dla hemoglobiny: 12-16 g/dl
(wynik mam 13,0:-));
a leukocyty mam normę 3,8-10 tys/ul
(mam 8,9 :-))
 
Madzia - mój ginekolog mówił mi gdzie mogę zrobić to badanie, ale to mówił o swojej miejscowości, a ja w mojej muszę przeciez to zrobić :sorry: jak będę szła na powtórkę moczu i glukozy to się spytam gdzie takie coś mogę zrobić :tak:
ja ostatnie wyniki z morfologii mam takie:
WBC - 11.8 (4.0 - 10.0)
HGB - 11.6 (12.0 - 16.0)
RBC - 3.82 (3.80 - 5.00)
HCT - 31.9 (36.0 - 44.0)
PLT - 170 (150 - 400)
wypisałam te co w karcie ciąży mi przepisują - no i cóż - od normy odbiegają, żelazo też biorę, lekarz nie mówi, żeby cos źle było więc się nie stresuję :tak:

a mam pytanie - jak nam zakładają szwy po nacięciu krocza to one sa jakies takie, że się rozpuszczają? czy trzeba iść po ściągnięcie ich? :sorry:
 
HB lub HGB poziom hemoglobiny we krwi.
HGB – hemoglobina. Wiąże tlen, a krwi nadaje czerwony kolor. Norma: 12–17 g/dl.

Emiliam82, na razie się nie martw, jak ja miałam taki sam wynik 11,2 powiedzieli, że ok, ale łykałam żelazo np. biofer folik. Niestety potem spadło mi już do 10, i wtedy dostałam telefon z laboratorium, że pędem do lekarza. Musisz obserwować, ponowić za jakiś czas wyniki krwi a teraz brać żelazo, wcinać mięsko czerwone....no i zobaczysz co z następnymi wynikami. Oby się poprawiły!!!!

Dzięki Marylion74, położna pobrała mi krew jeszcze raz. Powiedziała, że muszą sprawdzić, czy się nie zmniejszyło. Mam w domu Biofer, zacznę go brać. No i zobaczę jakie będą wyniki, niestety muszę czekać na nie 2tyg. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Dzięki jeszcze raz:-)
 
mamjakty to jest różnie - mogą być wszystkie rozpuszczalne, a może być część nierozpuszczalna. Zazwyczaj te nierozpuszczalne usuwa pielęgniarka środowiskowa przy którejś wizycie u maleństwa.
 
reklama
ja miałam rozpuszczale ale lekarz kazał przyjsc je wyjac po tygodniu zeby sie nimi nie meczyc.. W moich listopadówkach jedna nawiedzona chodziłaz nimi 6 tyg ajak w koncu poszła je wyjac a juz sie nie dało
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry