reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja mialam czesc rozpuszczalnych a czesc musialam usuwac. Pojechalam do swojej poloznej co w czasie porodu ze mna byla i usunela mi. Ale byla ulga...
 
reklama
hmm, a myślicie, że na to usunięcie i w ogóle kontrolę po porodzie mogę iśc do zupełnie innego ginekologa? no bo jak już będę w domku to nie uśmiecha mi się specjalnie jechać do mojego lekarza 1,5 godziny :-(
no i mam jeszcze jedno pytanie, jak myślicie, skoro biorę luteinę dopochwowo a będę miała to badanie na bakterie, które polega na pobraniu tego wymazu z pochwy - to czy powinnam no nie wiem kilka dni zaprzestać brać luteinę? :sorry:
 
O luteine powinnas spytac lekarza bo nie wiem. Moze przy pobraniu sie podaje takie rzeczy.. Nie wiem...
Ja na kontrole ta po 6 tygodniach bylam w rejonie u lekarza bo pojechala do swojego z malym michasiem i jakies 10 osob bylo przede mna w kolejce...
 
Mam białko w moczu i szczawiany wapnia. Cudownie wiec mnie pewnie nerki i plecy bolały a nie brzuch od krzyża... Na szczescie lekarz juz jutro...
 
Hej Rondzia,
szczawiany wapnia to możesz miec od owoców, szpinaku itp.
a ile tego białka masz ???
 
Ostatnia edycja:
25 mg/dl..
Tez tak pomyslalam ale ostatnio srednio owocowa jestem a jak bylam w poniedzialek w szpitalu to mialam wydawalo sie bole od kregoslupa w lopatke i pachwine. A to moze nery bolaly... Ale zadnyh opuchniec nie mam. Moze zapalenie drog moczowych? tez mnie nic nie boli. Sikam czesciej ale wydaje mi sie ze synek jest nizej..
 
laski a jaki macie poziom leukocytów - ja mam podwyzszony nawet jak na ciaze...
Ja mam cały czas poza normą 10: a to 10.7, a to 12.4, potem 13.8, teraz znowu 12.3... Lekarz kazał mi iść w pierwszej kolejności do dentysty, sprawdzić, czy nie mam jakiejś ukrytej dziurki z próchnicą, którą organizm próbuje tymi leukocytami usunąć. A potem planował jednak szukać przyczyny, gdyby dentysta nic nie znalazł. Tylko że ja do dentysty nie poszłam, bo akurat to było w okresie, kiedy byłam przeziębiona, a teraz jakoś nie mogę się wybrać...

hmm, a myślicie, że na to usunięcie i w ogóle kontrolę po porodzie mogę iśc do zupełnie innego ginekologa?
Oczywiście. Ja też mam opiekę medyczną prywatną i ciążę prowadzę prywatnie, na poród idę do państwowego szpitala, a potem wracam do mojego gina prywatnie. Tylko będę się pilnować, żeby nosić ze sobą w oba miejsca całą dokumentację...
 
Rondzia, wklejam cytat, dobrze było by sprawdzić wszystko więc przypilnuj lekarza :>
"Główną zasadą diety jest jednak ograniczenie szczawianów w pożywieniu, jest to bowiem najprostsza droga do uzyskania obniżenia stężenia tego składnika w moczu. Z diety należy wykluczyć wszystkie produkty będące jego bogatym źródłem, a więc przede wszystkim: szczaw, szpinak, rabarbar, botwinę, buraki, czekoladę, kawę i herbatę."

"Zatrucie ciążowe, gestoza, schorzenie wywołane patologicznym nasileniem zmian ciążowych przy braku adaptacji ciążowej ze strony organizmu ciężarnej. Etiopatologicznie wiąże się z zaburzeniami hemodynamicznymi w zakresie drobnych naczyń, szczególnie nerek, których klinicznym wyrazem jest tendencja do nadciśnienia tętniczego krwi.

Najogólniej dzieli się gestozy na wczesne (w 1. połowie ciąży) i późne (w 2. połowy ciąży). Do objawów wczesnych gestoz należy wzmożony ślinotok i wymioty. Postaciami późnych objawów zatrucia ciążowego są: obrzęki, białkomocz, nadciśnienie tętnicze krwi.

Jeśli objawy patologiczne występują u ciężarnej, która uprzednio nie cierpiała na schorzenia nerek, wątroby czy krążenia, określa się późną gestozę jako samoistną, jeśli zaś chodzi o nasilenie objawów spowodowanych uprzednim schorzeniem lub uszkodzeniem nerek - mówi się o gestozie objawowej, czyli nabytej.
Do rozpoznania późnej gestozy wystarcza każdy z wymienionych wyżej, nawet pojedynczo występujący objaw, przede wszystkim stwierdzenie nadciśnienia tętniczego krwi."
lepiej dmuchac na zimne...:-) pozdrawiam i zycze zdrówka.
 
Ostatnia edycja:
Serdeczne dzieki za pomoc. Moj ojciec ma kamice nerkowa wiec u mnie tez nie raz podejrzewali ale nigdy nic nie wykryli. Zobaczymy co lekarz mi powie jutro.
Trzeba bedzie herbate odstawic bo kawy nie lubie i nie pije...
 
reklama
Melulu ja miałam 15,4 a po antybiotyku 14,9 Jutro ide na badania bo we wtorek kolejna wizyta mam nadzieje ze spadsło... Zeby mam ok bo tez mnie gin pytał- wszystko pieknie zrobione bo to rzecz on apunkcie ktorej mam obsesje...

jedyne co mnie neka to upłwy i zapalenie torebek włosowych na nogach...
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry