reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
witam wszystkie mamuśki ,mam pytanie odnośnie wyników krwi a w szczególności biochemii .mam podwuższony alat 38 i aspat 40o sa próby wątrobowe ,czy robiłyście sobie coś takiego .nie wiem czy mam panikować czy poprostu w ciąży to normalka
 
mam podwuższony alat 38 i aspat 40o sa próby wątrobowe ,czy robiłyście sobie coś takiego .nie wiem czy mam panikować czy poprostu w ciąży to normalka

Ja robiłam próby wątrobowe ale mieściły się w normach. Te próby są po to, żeby wykluczyć cholestazę ciążową. Jak cię przy tym mocno swędzi skóra to zgłoś się do lekarza bo ta choroba jest groźna dla dziecka.
 
Ze mną na sali lezala dziewczyna, ktorej proby wątrobowe wyszly za wysokie i dlatego w tym szpitalu sie znalazla. Nic ją nie swędzialo, ale niestety po 2 dniach spędzonych w szpitalu wyniki nadal jej sie pogarszaly i caly czas dostawala kroplowki. Lepiej zglosic sie do lekarza, jesli cos jest nie tak.
 
ja dziś zrobiłam sobie badanie moczu - tak dla siebie, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, no i niby kobieta w laboratorium powiedziała, że jest dobrze, ale są śladowe ilości białka, ale że jest tego mało więc nie ma się co martwić.... ale ja się martwię, bo to ciśnienie mam też w górnych granicach :-( no nie wiem, poczekam do poniedziałku - mam nadzieję, że do tego czasu urodzę.... chciałabym bardzo...
 
A ja odebrałam wyniki. Wszystk jest ok, poza tym, że moje ketony w moczu skoczyły z jednego plusika na dwa plusiki. I stanowczo dementuję pogłoski, jakoby był to objaw mojego głodzenia się i braku cukru we krwi. Wręcz przeciwnie. Plus pięć kilo przez ostatnie trzy tygodnie o czymś świadczy, jeśli moje zapewnienia nie są wiarygodne ;-)

Ciekawa jestem, czy w poniedziałek jak mój lekarz to zobaczy, każe mi zrobić po raz kolejny krzywą cukrzycową. Bo może mi jednak organizm wymiękł przy tej ilości słodyczy, które nieustająco wcinam?...
 
Mamajakty - to białko to może też być wynik tego, że dnia przed badaniem za bardzo pod wieczór nawciągałaś się nabiału. może za dużo kefirkowo-mlekowych rzeczy na kolację było ???

Melulu - kurczaki .... no ketonowe sprawy to zawsze wiąże się właśnie z głodówkami, silnymi wymiotami, dietą bez skrobii, jakimiś nieprawidłościami w nerkach, zbyt długimi przerwami w posiłkach, posiłkiem wysokotłuszczowy, albo tłuszczowo-węglowodanowym, odwodnieniem .....
ale może poprostu masz taką urodę, że kwasica ketonowa jest u Ciebie objawem ciąży i tyle.
 
na wieczór przed badaniem kolacyjkę zjadłam o 18 i to dwie kanapeczki z szyneczką i potem już nic nie jadałam - specjalnie na to badanie, więc to chyba cos innego jest powodem tych śladowych ilości białka - jutro powtórzę badanie na wszelki wypadek.
 
reklama
Mamjakty slad bialka w moczu moze wynikac z bledu pomiaru. Powtorz badanie i na pewno bedzie ok. Mi tez w szpitalu wyszedl slad bialka, ja sie zestresowalam, zrobili mi dobową zbiorke moczu i okazalo sie, ze w ogole bialka w moczu nie mam.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry