reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Celinko ja mam I stopień łożyska. Nie martw się.

Kasiu zawsze mocz trzeba pobrać ten środkowy strumień. Nigdy ten pierwszy bo wtedy wychodzą dziwne wyniki i niepotrzebny stres.
 
reklama
Ja po wizycie u endokrynolog, Euthyrox mam podbity do 100, dostałam zaświadczenie o barku przeciwskazań do porodu sn ze względów endoktynologicznych i po porodzie nastepna tabletka już ma byc 25.

Padam spac, ostatnuio jem i spię, albo dostaję motorka w siedzeniu i działam. Tomek mówi ze szykuje sie do porodu. Do tego brzuch niżej duzo, dziwne miec wolna przestrzeń pod żebrami.
 
Celinko ja tez tym razem mam jedynke ale przy Julce szybko sie starzało a urodziłam tydz po terminie.. i było wszystko ok wody jedynie oliwkowe a młoda okaz d=zdrowia i siły ordynatorka z neonatologi nie mogła sie jej nachwalic przy kazdym obchodzie i stazystom poikazływała jakie silne dziecko - sama głowe trzymała prosto
 
Umowilam sie na USG 4D na 19 grudnia. Chce,zeby mi sprawdzili to lozysko na porzadnym sprzecie, oprocz tego przeplywy, wielkosc dziecka, szyjke itd. Zdaje mi sie,ze wczoraj ten lekarz za pochopnie powiedzial,ze to 3 stopien. W 28 tyg, mialam 1 stopien...
No i jeszcze mi powiedzial, ze zblizam sie juz do konca. Mam nadzieje,ze chodzilo mu o termin porodu, a nie o to, ze za bardzo niedlugo urodze.
 
Mi z ostatniego USG wyszedł II stopień a mały ważył 2 kg (to było tydzień temu) no i najgorsze mam łożysko na przedniej ścianie. A wyniki mam "jeszcze w normie" tak powiedziała moja gin więc się nie przejmuje.
 
ja nie wiem w sumie jaki mam stopień łożyska, ale ostatnio jak robiłam ten wymaz (pisałam Wam, że u innego lekarza) i jak On mnie zbadał to powiedział, że szyjka jest skrócona (ale nie powiedział jak bardzo i czy mam się tym martwić, skomentował tylko, że w sumie ma już prawo taka być) i że dziecko jest dość nisko główką w dół - ale w sumie mi tam obojętne kiedy urodzę, nie obraziłabym się jakbym jeszcze w tym roku miała małą przy sobie :-) w przyszłym tygodniu jadę do swojego lekarza to zobaczymy co mi powie ;-)

Klaudusia - ja też mam łożysko na przedniej ścianie - czym Ty się martwisz?? bo piszesz "no i najgorsze..." - przecież to nie jest zła sytuacja...
 
Ostatnia edycja:
celinko ja na USG 4D w sensie na takim lepszym sprzęcie bo u nas pomiary robia w 2D tylko do zdjęć zmieniają głowice na 4D , miałam w 29 tyg II stopień łożyska a z kolei u mojego lekarza na starszym sprzecie w 32 tyg miałam niby spowrotem I stopień poprostu chyba te stopnie z USG to tak jak z waga dziecka nie są zbyt dokładnie w stanie tego określić . Także sie nie przejmuj tym III stopniem .
 
Ja mam szyjkie skróconą od 23 tc i mam nakaz leżenia w łóżku bo jak się bardziej skróci to będzie nieciekawie. W sumie teraz to już moge rodzić w razie czego :-)
Jak leżałam w szpitalu to leżała ze mną dziewczyna co miała rozwarcie na 2 cm w 34 tc. Pielęgniarki jej powiedziały, że u kobiet co rodzą nie pierwszy raz to jest czasami normalne.
 
KlaudusiaNK ja przy Oliwii w 34 tc miałam już rozwarcie na 1,5 cm tydzień poleżałam w szpitalu wypuścili mnie ale nakaz leżenia w domu i dotrwałam do końca. Ale oszczędzałam się. Wstawałam aby do toalety i uszykować sobie jedzonko. A teraz wszystko pięknie się trzyma.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry