reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
ja robiłam to badanie, ale zapomniałam:zawstydzona/y:
ale często jest tak że na badaniu id razu masz podaną górną i dolną granicę....
 
reklama
Wiola z tego, co pamietam, to po godzinie jest chyba do 180(albo wg niektorych 160-z roznymi normami sie spotykalam...). Na czczo i po 2h jest tak samo- najlepiej do 110( max. 125) .Najwazniejsze,zeby Ci cukier po 2 h spadl do mniej wiecej takiego poziomu, jaki byl na czczo.Nie za pozno robisz to badanie????
 
Ostatnia edycja:
znalazłam swoje testy i tam były takie normy (dla 75g):
na czczo: 3,9-5,6
po 2h max: 7,8
(jednostka mmol/l)
 
Celinka dopiero teraz mi lekarz kazał zrobić. Robiłam już 50 g glukozy a teraz mam zrobic 75. Nie wiem czy to za pozno czy nie. Co lekarz to inny obyczaj chyba, dzieki za odpowiedzi
 
Celino tak mi babka w laboratorium tak powiedziała.

wiolka
wyczytałam że jak wynik 50g wychodzi źle to wtedy lekarz kieruje Cię na 75 g w 33 tygodniu.
 
No wlasnie babki z labu roznie mowia, bo chyba same nie wiedza. Po 50g- do 140 po godzinie, a po 75g- do 160 lub 180 po godzinie. Pytalam dwoch lekarzy i jeden podal 160, a drugi 180, ale obaj sie zgadzali, co do 140 po 50g. To by bylo logiczne :-)
 
Moja Malutka waży już 2900g a to koniec 36 tygodnia, ciekawe ile jeszcze przybędzie??? Pod koniec 32 tyg ważyła 2030g, przez 4 tyg niecałe 900g przybrała...... kurcze to ok 4 kg pewnie ważyć będzie do stycznia :)
 
reklama
Hmmm... Nasze maluchy jakoś wagowo podobne były, więc uznaje, że Witek może już wyłazic. Daje mu tydzień i won z brzusia podrzec się na rodzinkę! Ech, mam dośc, 12 mam wizytę i oby to była ostatnia przed porodem.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry