reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
No i po wizycie...Jacek waży 2300:)lekarz mówi, że w sam raz na 34t.c:) Co do hormonów to mam brać EutyroxN 50 co drugi dzień, a co drugi dzień 25, żeby tego TSH już więcej nie zaniżyć. Co do tych bóli brzucha i krocza- to dlatego, że dzidziuś już się obrócił i napiera, bo szyjka nie jest skrócona i lekarz powiedział, że wcześniej raczej się nie zjawi;-) Wszelkie uczucia słabosci i zadyszki lekarz określił jako uroki ciąży w tym trymestrze, jednym słowem byle do stycznia i będę się czuć lepiej:-)Teraz popatrze sobie na skróty z usg, ale wszytsko raczej ok:tak:
 
reklama
Ja właśnie jestem po badaniach i po wynikach krwi i moczu. I od wczoraj tylko ryczę z wściekłości i żałuję, że nie posłuchałam was i nie zmieniłam tego capa na innego ginekologa. Może i przy porodzie bym była gorzej traktowana ale teraz bym się tak nie męczyła. Wyniki mam takie:
WBC 11,2 (4,0-10), RBC 3,61(4,20-5,50), HGB 11,0(12,0-16,0)HCT 34,2(37,0-47,0) LYM 20,8(25,0-40,0) tak, że prawie cała krew mam poza normą i oczywiście się na to olał. A w moczu wyszły mi bakterie,liczny śluz i Leukocyty 20-25 a norma jest poniżej 4,0. Dostałam zrypę, że się nie podmyłam przed oddaniem moczu. Nic mi o tym nie wspominał on oczywiście uważa, że mówiła poza tym to było zwykłe badanie a nie posiew. W środę robię powtórne badanie moczu, prywatnie z podmyciem i na mordę mu to rzucę przy następnej wizycie.:wściekła/y:
 
Elka nie przejmuj się chu.em:wściekła/y:przede wszystkim dbaj o siebie i maleństwo :tak:już niedługo i będziemy je miały przy sobie!!!A wtedy nie będziesz musiała się przejmować durnym złośliwym imbecylem:-pbo więcej do niego nie trafisz!!:laugh2:
 
Elka nic się nie przejmuj. Zrób ponownie mocz i będzie dobrze.
Ja zawsze przed podmywam się. A córce jak robimy mocz to myjemy plus przemywamy ją rivanolem.
 
W Anglii robią tylko 2 USG ok 12 tygodnia i ok 20...ja uwazam,ze to za malo i zazdroszcze Wam bardzo,ze wiecie tak wiele.Ja jak bylam w POlsce na wakacjach to bylam prywatnie takze mialam trzy:-p tutaj zrobienie prywatnie to duzy koszt,oj duzy takze dam rade do rozwiazania:confused2:
 
Ja właśnie jestem po badaniach i po wynikach krwi i moczu. I od wczoraj tylko ryczę z wściekłości i żałuję, że nie posłuchałam was i nie zmieniłam tego capa na innego ginekologa. Może i przy porodzie bym była gorzej traktowana ale teraz bym się tak nie męczyła. Wyniki mam takie:
WBC 11,2 (4,0-10), RBC 3,61(4,20-5,50), HGB 11,0(12,0-16,0)HCT 34,2(37,0-47,0) LYM 20,8(25,0-40,0) tak, że prawie cała krew mam poza normą i oczywiście się na to olał. A w moczu wyszły mi bakterie,liczny śluz i Leukocyty 20-25 a norma jest poniżej 4,0. Dostałam zrypę, że się nie podmyłam przed oddaniem moczu. Nic mi o tym nie wspominał on oczywiście uważa, że mówiła poza tym to było zwykłe badanie a nie posiew. W środę robię powtórne badanie moczu, prywatnie z podmyciem i na mordę mu to rzucę przy następnej wizycie.:wściekła/y:

na moją wiedze podmycie nie ma wpływu na ilość leukocytów, nabłonki i śłuz być może ale te wyniki wskazują na jakiś stan zapalny... daj znać jak wyszedł następny wynik pozdrawiam... i jak przepisze furagin to przeczytaj ulotke, lub zapytaj lakarz POZ czy możesz go brać... ginekolog nie jest wyrocznią jeśłi chodzi o leki w ciąży...
 
Elka nie martw sie
Morfologia:w nawiasie normy z mojego lab)
wbc w ciazy norma do 15 tys - ja mam 14.6 przy julce tez tak miałam(4-10)
rbc- (3,8-4,8)
hemoglobina dopuszczalna u ciezarnych hja zawsze mam w granicach 11-12 nawet bez ciazy taka uroda (11,5-16,5)
hematokryt jest nizszy bo erytrocyty niskie (tez mam mniej)
limfocyty mam 18
lekarz powiedział mi ze krew ok

Zrób sobie z Krwi CRP - na wykrycie stanów zapalnych (dokładniejsze niz OB)
powtórz mocz- bakterie i sluz to moze byc wynik niepodmycia aler nie białko

Kup sobie w aptece urosept albo cos pokrewnego - sa bez recepty i nie szkodza nawet w pierwszch dniach ciązy a codopiero teraz Celinka CI doradzi co lepiej kupic
Biało w mocu swiadczy o złej pracy badz chorobie nerek czy innych elementów układu albo o nadcisnieniu..
 
Hej, ja tez mam bialko w moczu i jeszcze szczawiany wapnia. Lekarz powiedzial ze to jeszcze o niczym nie siwadczy i kazal zrobic posiew. Jutro wyniki. Zobaczymy
 
Ja juz po USG. Maly ma juz 2300g, no i wg tego usg termin mam na 11 stycznia, czyli tydzien wczesniej. Ja obstawiam 16 stycznia, no ale zobaczymy jak to bedzie.
Jaki macie stopien dojrzałości lozyska? U mnie jest juz 3, no i troche sie zmartwilam, ale lekarz powiedzial, ze po 30stym tygodniu to jest normalne, bo lozysko juz szybko sie starzeje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Elka nie przejmuj się palantem!!! Dupek zasrany :crazy:!!!
Może tu nie powiem jakiejś nowości ale od lekarza wiem że oprócz podmycia się należy jeszcze zrobić mały sik a dopiero po tym pobrać próbkę do pojemniczka. Przez noc namnażają się bakterie których w pęcherzu moczowym nie ma i które mogą zafałszować wynik.
A co do łożyska to o stopniu starzenia się nie mam pojęcia ale przy usg lekarz pokazywał mi białe plamki - dowód na starzejące się łożysko :-).
Tak samo nie zgłębiałam tematu o wynikach z krwi i z moczu. Lekarz mówił że są ok to przyjęłam to za pewnik. Mocna jestem :confused2:
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry