reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Celinka!! norma cisnienai to 120/80 przekroczenie tych wartosci w górę to juz niepokojący objaw.. a w Ciązy tym bardziej!!! Ja ostatnio na bieżaco ztymi sprawami bo z tatuśkidm sie po kardiologiach szwendalismy i dostalismy opr własnie za ciśnienie powyzej 120/ 80...

Mysza wyniki ponizej normy moim zdaniem swiadczą o niedoborach cukru a co zatym idzie i energii do pracy wszystkich narzadów.. ale ja nie lekarz:)
 
reklama
właśnie lekarz mi nic na ten temat nie powiedział , tylko zapewnił że mogę spokojnie jeść wszystko bez obawy o cukrzyce ciążową , a że niski ten cukier na czczo to taka moja uroda...
No i do tego mam jeszcze anemię , hemoglobina niska i erytrocyty też a jak to u was z morfologią wygląda??
 
Celinka!! norma cisnienai to 120/80 przekroczenie tych wartosci w górę to juz niepokojący objaw.. a w Ciązy tym bardziej!!! Ja ostatnio na bieżaco ztymi sprawami bo z tatuśkidm sie po kardiologiach szwendalismy i dostalismy opr własnie za ciśnienie powyzej 120/ 80...

Nie przesadzajmy :-) W tym wypadku ok 95% spoleczenstwa musialaby miec nadcisnienie zdiagnozowane.


Mysza masz duze wahania cukru, ale nie wiem co w tym wypadku sie robi. Mialas badany poziom insuliny? To wlasnie wyglada tak, jakby organizm zbyt duzo insuliny produkowal.
 
niske wskażniki czerwonokrwinkowe to w ciazy przypadłośc.. ja np biore sorbifer dziewczyny bioa hemofer pija sok z buraków jemy tez produkty bogate w zelazo i zestawy witamin dla cięzarnych.... Maleństwo ciagnie z nas co najlepsze..

Ponadto nie przestrasz się wysokiej leukocytozy bo to tez norma... W koncu płod to ciało obce a leukocytu maja z takimi walczyć...:-)
 
Co lekarz, to inne normy. Ale tutaj znalazłam też 140/90 (a artykuł brzmi mądrze :-D): Artykuły - Podwyższone ciśnienie tętnicze u kobiet w ciąży.
Tu też jest 140/90: Ciśnienie w ciąży - Zdrowie - arykuł.
Tu jest podane, że: "Właściwe ciśnienie tętnicze krwi nie powinno przekraczać 120/80 mmHg. Powodem do niepokoju jest ciśnienie przekraczające normę, czyli 139/89 mmHg." (Trzymaj ciśnienie w normie � Zdrowie i Gotowanie).
A tu podsumowanie w tabelkach: Nadciśnienie tętnicze - Wikipedia, wolna encyklopedia.
 
celinka83 - nie poziomu insuliny nikt mi nie badał , jedyne co to fakt że poziom cukru na czczo miałam robiony innego dnia niż test obciążenia ale to wina laboratorium bo morfologie, toxo i glukoze na czczo zrobili jednego dnia a na test kazali przyjść kolejnego bo nie mogły czekać 2 godzin .
Póki co lekarz nie protestował na te wyniki to mam nadzieję że nic złego się nie dzieje!
 
Mysza mi 2 lata temu tez dziwnie krzywa wyszla- na czczo 80, a po 2 godzinach od glukozy 60. Lekarz wtedy nic nie powiedzial, tylko stwierdzil, ze za jakis czas dobrze by bylo, zebym powtorzyla to badanie, bo te wyniki mogly wyjsc błędne, szczegolnie, ze insuline mialam na dobrym poziomie. Nie wiem jak porownywac wyniki, skoro mialas je robione innego dnia...Po co pielegniarki pobieraly Ci krew na czczo jednego dnia, skoro im sie spieszylo? Nie mogly wszystkiego zrobic juz dnia nastepnego? I tak musialas przyjsc. Najwazniejsze, ze cukier wysoki nie jest.
 
Celinka niestety połowa polskiego społeczeństwa ma podwyzszone cisnienie a lekarze to olewaja.. Moj tata badał cisnienie czesto a lekarz nic nie robił sobie z ztego ze podwyzszine dopiero jak trafił na koronografie i stendy to sie dowiedzoiał ze juz przy 140 miał brac leki obnizające...

A teraz z twojej beczki czy lek o nazwie ACC 100 to antybiotyk czy co innego i czy moge go podać Julce bez konsultacji bo ona kaszle jak gruzlik szczególnie w nocy a lekarka ja juz 3 tydzien trzyna w domu i ajkies flawamedy, l 52, czy eurespale daje.. dzis jej nie wysmarowałm i dawalam syrop z cebuliz miodem i czoskiem to przespała do 4 bez kaszlu... Ona nie umie sie wysmarkac i spływa jej do gardła wszystko
 
Ja jak Wam pisalam wyniki na watrobe i tarczyce mam ok. Lekarz powiedzial ze spokojnie moge chudnac dalej.
Dzisiaj bylam na glukozie. Z cytrynka pycha byla... Ja herbate slodze 3 lyzeczki wiec duzej roznicy nie zrobilo hehe... Jutro wyniki.. A dzisiaj pierwsza szkola rodzenia
 
reklama
sluchajcie dziewczyny. ja za każdym razem jak idę do lekarza ma podwyższone ciśnienie. zawsze jak mierze w domu to mam prawidłowe a jak idę do niego to mam niby wysokie. i tak przy pierwszej wizycie miałam 123/75, pozniej 135/85, przy kolejnej 139/84, 145/90, 142/87 ale lekarz powiedzial mi ze to sa jeszcze ciśnienia w normie z tym, że musze sobie ciśnienie mierzyć codziennie zeby wiedzieć czy takie ciśnienie mi się utryzmuje czy jest to tylko syndrom białego fartucha. powiedział mi że gdyby mi się tak utrzymywało albo byłoby wyższe to musiałabym brać tabletki.
zapytałam go kiedy mam sie zmartwic w domu jak będe sobie mierzyła ciśnienie to powiedział mi że przy ciśnieniu 160/110 mam jechać na pogotowie.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry