reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania, normy - nasze watpliwości i pytania

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Klaudia ja bym powtórzyła badanie albo zrobiła posiew bo lekarz i tak Cie może wysłać jak pójdziesz z tymi co masz.
Może próbka była źle pobrana....
 
reklama
Macie rację Dziewczyny nie mogę tego tak zostawić, chyba zadzwonię pierwsze do niego, no i pójdę zrobić powtórne badanie..
Na początku jak jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży też miałam okropne problemy z moczem..później to minęło...i wyniki moczu były całkiem ładne..a teraz znowu...
 
Klaudia powtórz badanie moczu bo ginek i tak Ci każe powtórzyć lub zrobić posiew.
Ja tak miałam że badanie moczu wyszło mi złe ale zrobiłam posiew i okazał się ok.

a glukoza wyszła Ci super.

Melulu mi też tak glukoza w pierwszej ciąży smakowała. Jestem ciekawa jak teraz będzie. Mi się kojarzyło jakbym lukier oblizywała z pączków.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Klaudia011 z tymi złymi wynikami moczu nie ma żartów... Wszelkie infekcje dobrze jest od razu zwalczać. Ja ostatnio brałam antybiotyk, ale możesz bez żadnych konsekwencji zażywać urosept - też działa antybakteryjnie i moczopędnie tylko ma dłuższy okres działania - trzeba trochę poczekać aż poskutkuje...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Klaudia możesz też profilaktycznie łykać sobie urinal (żurawina w kapsułkach) ale najpierw powtórz badanie moczu
 
JA doleczylam sie wlasnie urinalem. Na poczatku bralam jedna tabletke rano i dwie na wieczor, a potem przez ok. 1-2 miesiace tylko jedna na noc( bezposrednio przed snem, zeby juz nie robic siku). W tej sposob moje bakterie z 4000 spadly do 50, a norma to 130 :-)
 
Mój mi kupi urosept - za późno przeczytałam o urinalu...może spróbuję kilka dni i powtórzę badanie..wątpię żeby błędne wyniki były, bo naprawdę już to przerabiałam...dzięki za rady dziewczyny jesteście niezastąpione! :tak:
 
ja mam właśnie swoje wyniki - i chyba dobre mi wyszły: glukoza na czczo - 88,3 mg/dl a po godzinie wypicia 128,9. a o co chodzi z tym moczem? ja nie mam napisane ile mam bakterii - jest tylko taka uwaga: poj. bakterie, poj. pasma śluzu - a przy składnikach mineralnych: dość liczne kryszt. szcz. Ca +2 (indeks górny) - cokolwiek to znaczy? :confused:
 
reklama
byłam dzisiaj na tej mojej dziwnej ''glukozie po śniadaniu''.
zameldowałam się równo w południe :-D
pani mi rozrobiła glukozę w ciepławej wodzie i kazała wypić cały kubeczek w ciągu 5 minut, a potem nie jeść, nie pić i nie ruszać się.
w torebce miałam pół cytryny przygotowane. mówiąc szczerze miałam obawy jak to będzie , po tym co pisałyście. ale prawda jest taka, że jak ktoś lubi słodycze to całkiem spoko jest ten ulepek. wypiłam bez problemów i zasiadłam w poczekalni.
i spotkała mnie miła niespodzianka, bo obok siedziała ciężarówka-styczniówka, która robiła całkiem identyczny test po śniadanku :-)
zgadałyśmy się, że chodzimy do tego samego lekarza. i ta godzinka całkiem przyjemnie nam upłynęła na plotkowaniu.
jutro mogę odebrać wyniki, a wizytę mam w czwartek.
zapytam się tego mojego lekarza skąd u niego takie metody a tą glukozą.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry