reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

Witam,

Ja za aloesowy kremik placilam 68zł u nas we Wroclawiu jest przedstawiciel. Jesli kupuje sie w internecie to trzeba uwazac i znac cene produktu w sklepie bo inaczej moga czlowieka naciagnac. Dzieki za info o owsiance i herbatce.
Mam jeszcze pytania odnosnie rosolu wolowo-drobiowego i pulpetow :
1. czy mozna uzyc zamiast kurczaka miesa z indyka?
2. czy mozna pozniej ten rosol wykorzystac do zupy pieczarkowej ale zaczynajac juz od wlozenia pieczarek a pozniej dalszy ciag przepisu peczarkowej? a moze powinnam gotowac wywar od nowa na ta zupe?
3. czy pulpety wg ciebie to tosamo co klopsiki u pani Ani? Jesli tak to klopsiki sa robione wg przepisu z miesa wolowo-wieprzowego a czy ja moge zamiast tego miesa wykorzystac mieso gulaszowe z indyka? ktory zreszta jest polecany przy wysypkach bo ma nature neutralno-ocieplajaca.
Ja wczesniej poprostu gotowalam wywary na 2 lub 3 dni i wykorzystywalam je do roznych zup. Lubie gotowac ale nie zawsze mam czas zeby codziennie spedzac 3 godz. przy kuchni.

Pozdrawiam

To cena w jakiej ja kupowalam przeszlo rok temu,wiec sie nie zmienila.Dzieki
Oki
1)Nawet przy alergii powinnas indyka uzyc wrzuc skrzydlo z indyka zamiast kuraka.I poszukaj przepisu na wiosenny rosol z wasowa Anny ciesielskiej na forum A.C.tez pyszny
2)Pieczarkowa mozesz na rosole robic
3)tak pulpety i klopsy to jedno -taka regionalna nazwa.Mozesz robic indycze,cieleco- indycze,cielece,jagniece,jagnieco-cielece.
Tak indor przy wysypkach polecany ale cielak choc zabroniony jest niezbedne bo jest miesem slodkim z wlasciwosciami regenerujacymi i rozpraszajacymi.Indyk raz w tygodniu chyba ze w pulpetach .Indyk jest wysuszajacy a cielak stymuluje sledzione do produkcji wlasciwej jakisci wilgoci.
 
reklama
Witam Dariasz,

Kupilam ten zel tylko zastanawiam sie czy to ten o ktorym mowilas. Nazywa sie Zel Arnikowy na rozszerzone naczynka, since, potluczenia, obrzmienia firmy Floslek. Sklad leku to wyciag z arniki gorskiej. Mozesz mi potwierdzic czy kupilam prawidlowy?

Pozdrawiam
 
Witam Squomage,
Poradzilas mi zebym jadla jajka na miekko lub w jajecznice ale dla rownowagi zawsze z czyms kwasnym i ty zaproponowalas ser kozi tyle ze on jest w smaku gorzkim a nie kwasnym . Natomist smak kwasny to bialy ser? Ktory wiec powinnam dobrac do jajek?
Mam jeszcze pytanie donosnie przygotowania ziemniakow. Jest w ksiazce kilka przepisow ale na mlode ziemniaki lub smazone a ja na razie nie jadam ani mlodych ani smazonych wiec jak przygotowac te ziemniaki czy sa jakies wytyczne?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witam Squomage,
Poradzilas mi zebym jadla jajka na miekko lub w jajecznice ale dla rownowagi zawsze z czyms kwasnym i ty zaproponowalas ser kozi tyle ze on jest w smaku gorzkim a nie kwasnym . Natomist smak kwasny to bialy ser? Ktory wiec powinnam dobrac do jajek?
Mam jeszcze pytanie donosnie przygotowania ziemniakow. Jest w ksiazce kilka przepisow ale na mlode ziemniaki lub smazone a ja na razie nie jadam ani mlodych ani smazonych wiec jak przygotowac te ziemniaki czy sa jakies wytyczne?
Pozdrawiam

hI serek kozi zolty jest gorzki..ale ja pisalam o twarozku kozim bialym ten jest kwasny.Ja jem z ketchupem lub z z tym bialym kozim.
Ziemniaki zrobilam stare pokroilam w plastry wrzucilam na patelke (surowe nie gotowane) nasypalam kminku potem cebulka ostre przyprawy sol wegeta troche bazylii,tymianek kurkuma,znow kminek i pieprz czarny na koniec.Smarze to mieszajac do miekkosci.Pyszne.Mlode trzeba ugotowac najpierw bo maja duzo soku.Z tymi smazonkami mozna kombinowac dodajac roznosci .szkoda ze u mnie w domu zajadam sie nimi tylko ja i maz...starszaki papusne wola "ptasiego mleka" i "muchy w czekoladzie".
I jest pysznie.
 
Witam Squomage,

Dzieki za odp. Ale jestem zakrecona. Nie jestem jednak pewna czy moge jesc smazone ziemniaki. Nadal moja corcia jest karmiona cycem a pamietam, ze wszystko co smazone raczej nie sprzyja maluchom. Chcialam jeszcze dopytac o kapiel w zielu ostrozew. W jakiej ilosci powinnam je zaparzac do kapieli?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Witam Squomage,

Dzieki za odp. Ale jestem zakrecona. Nie jestem jednak pewna czy moge jesc smazone ziemniaki. Nadal moja corcia jest karmiona cycem a pamietam, ze wszystko co smazone raczej nie sprzyja maluchom. Chcialam jeszcze dopytac o kapiel w zielu ostrozew. W jakiej ilosci powinnam je zaparzac do kapieli?

Pozdrawiam

Puki karmisz raczej nie.Ostrozen wsypujesz na zimna wode-3-4l. -zagotowywujesz i pyrkolisz na gazie okolo 40 min.
 
Witam Squomage,

Dzieki za odp. w spr. ostrozenia. Zapytam się ponownie o przygotowanie ziemniaków. Czy mam je poprostu posolone ugotować i to wszystko czy powinnam dodać do nich jeszcze jakieś przyprawy? A drugie pytanie dotyczy forum na stronie pani Anny. Próbowałam na nim zapisać kilka pytań do Joanny Mamasik ale po wpowadzeniu podanego kodu nie zapisywały się moje pytania. Mślałam że może w innym miejscu więc wyszukiwałam po słowie Najdziuty ale też nic. Co powinnam zrobić aby wysłać moje pytania?

Pozdrawiam
 
ja ziemniaki gotuje tak: wrzątek + kurkuma+ ziemniaki+szczypta kminku+ oliwa(lub masło)+ cebula i czosnek+ sól

my tak zjadamy, i dla dziecka też tak gotuję:tak:
 
Najdziuty ziemniaki z wody robie jak F.Z. a gotowane do smazenia robie bez cebuli i czosnku oraz bez masla zamiast ich imbiru troche daje w ostrym.Smaze z przyprawami 3 przepisy masz w F.Ż.
Posty na forum A.C ida z opoznieniem widze ze twoj juz jest.
 
reklama
Witam,

Dziekuje Rosmerta i Squomage za odp. w spr przygotowania ziemniakow oraz za wyjasnienia dzialania forum AC. Pytanie mam jeszcze donosnie kminku powinien byc mielony czy caly? Czesto tez pojawia sie w przepisach AC i nie ma tam wskazania jaki powinnam uzyc a moze wieloletni praktykanci wiedza jaki.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry