reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Atopowe zapalenie skóry - AZS

Swoją drogą to ciekawe, że pomidor akurat przechodzi. Zwykle uczulają.
A ziemniaki i brokuły odpadają? Strączkowe? np. soczewica?

Jeśli chodzi o mięso, to mieliłam i robiłam dużo kotletów na bazie bezglutenowych kasz (kukurydziana, jaglana, ciemny ryż). Robiłam też z gotowanego lub pieczonego i zmielonego potem mięsa rodzaj pasty czy pasztetu do chrupków. Ponieważ masła nie mógł, a wszelkie margaryny, nawet te nie zawierające białek zwierzęcych alergolog stanowczo odradził to do smarowania używałam wyłącznie oliwy z oliwek. Syn do dziś ją uwielbia. Została mu tez miłość do chrupek kukurydzianych

Good Food - Kukurydziane
 
reklama
A ponieważ mój synek długo nie mógł jeść prawie żadnych gotowych słodyczy (a przed pewien straszny, na szczęście niezbyt długo okres był na diecie całkowicie bezcukrowej, co wykluczało też wszelkie owoce) to kupowałam mu jako lizaki taki cukier na patyku, wiesz, jaki podają w herbaciarniach, dla odmiany raz biały, raz ciemny. To też brałam ze sobą na kinderbale. I jeszcze cukier kandyzowany w kawałkach jako cukierki. Przynajmniej miałam pewność, że nie ma tam żadnej chemii, barwników, nic. Robiliśmy też sorbet z jabłek, bo oczywiście nie mógł i nie może lodów (ale teraz chodzimy czasem na sorbety do grycana). Suszyłam też jabłka (sama, bo w kupnych suszonych owocach niestety są środki przeciwpleśniowe). Kupowałam też mini wafelki ryżowe, takie małe okrągłe, robiłam karmel, polewałam po wierzchu i tak powstawały "ciasteczka". I takie to były nasze patenty na słodycze.
Najśmieszniejsze, że wszystkie dzieci rzucały się oczywiście na słodycze mojego synka, szczególnie lizaki były zawsze hitem.
 
Ostatnia edycja:
Co do BEZGLUTENU bułki kupilam mu dziś po raz 1 sąbez skrobi pszennej niby jakis e jest ale wieze ze bedzie dobrze.przeciez maly musi cos jesc. przetestuje. wczesniej kupowalam ciastka. dobrze na nie zareagowal(tzn bez wysypki sie obeszlo). sama nie umiem nic zrobic. staram sie i staram robie wedlug przepisu a tu nic. nie ma mi kto pomoc niestety. a jak dokladnie zrobic lizaka na patyku taka zwykla kostke nabic na patyk? a ta polewa do wafelkow ryzowych to rozstopiony brazowy cukier?

codo wyjazdu to niestety nie dam na razie nigdzie wyjechac. spodziewam sie drugiej pociechy wiec plany typu morze znow odlozylam na moze przyszly rok. jak sie uda.

a mleko ryzowe i brazowy cukier poszukamna internecie. w mojej miejscowosci nie ma sklepow ze zdrowa zywnoscia a do krakowa jezdze tylko dolekarza a to caly dzien zajmuje.

dziekuje za wszystkie slowa wsparcia. moze mi sie cos wreszcie uda upichcic.


ide malemu bułeczkę daćbo juz sie doczekac biedactwo nie moze jak paczke zobaczyl:)
 
"E" to się nie przejmuj tak bardzo, pewnie, że musi mieć coś z życia. Tylko trzeba uważać, żeby nie było jajek czy mleka.

Cukier kandyzowany, którego używałam jako cukierki to to:
SREBRNA ŁYŻECZKA Cukier Kandyzowany Kryształy 500 g - Fresh24.pl - Zakupy na kliknięcie

A lizaki to coś takiego (są też w wersji białej) kupowałam, nie robiłam tego sama
DIAMANT Kandissticks - słodzidełka z cukru kandyzu 60 g - Fresh24.pl - Zakupy na kliknięcie

Co do polewy na wafelki, to roztapiasz zwykły biały cukier i masz karmel. Tylko trzeba uważać, bo łatwo się przypala, no i jest bardzo gorące, więc uważać też przy pokrywaniu wafelków.
 
Mam jeszcze pytanie donośnie pieczywa. Jakie kupowaliście.u nas to z BEZGLUTENU raczej nie przejdzie.A moj mały strasznie lubi bułki. sama nie umiem upiec.MAciemoze jakis sprawdzony przepis lub sklep gdzie mozna kupic bulki bez zyta i maki pszennej?
 
No niestety, ja praktycznie żadnego nie kupowałam, bo wszystko zawierało jakieś składniki nieodpowiednie dla nas. Przez prawie dwa lata jadł tylko chrupki ryżowe i te cienkie kukurydziane i na tym kanapki :(
 
reklama
Protopic i Elidel w przeciwieństwie do sterydów można na twarz. Ja stosuję sporadycznie, na szczęście nie ma potrzeby często.
 
Do góry