reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Archiwum ciążowe-dolegliwości,porody,ciąża przenoszona,cesarka,wieści i nieobecności

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Wystraszyłyście mnie trochę dziewczyny, bo ja biorę no-spę przez całą ciążę. Lekarz mowi że można a ja mam problemy z nerkami, am dość duży kamień. A poza tym to ciągle mam twardy brzuch i dlatego to biorę bo inaczej nie dałabym rady. Czy coś grozi mojej Nadii?????
poza tym biorę Prenatal i Magne B6
 
reklama
Kitki! Ja biore no-spę przez pół ciąży prawie, a próba odstawienia na własna rękę skończyła się dodatkowym lekiem podtrzymujacym -duphastonem i silnym skróceniem i rozmiekczeniem szyjki - czyli jak trzeba to trzeba ;-)A też mi twradnienie "tak bardzo nie przeszkadzało" Chciałam odstawić jak się naczytałąm na różnych forach że dzieci ponoć maja słabsze napięcie mięśni i odruch ssania. Ale nie udowodniono, że to od no-spy, a część dzieci nie ma tych problemów pomimo że mama całą ciążę lek przyjmuje :-). Lek ma za zadanie podtrzymać ciążę do 36 tygodnia i zapobiegać wczęśniactwu a to moim zdaniem sparawa priorytetowa. Czyli już za tydzień odstawiam i mam nadzieję, że się wtedy nie rozsypię od razu :-p.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, ja na początku tez brałam no-spe, teraz biorę ją naprawdę sporadycznie. Biorę też witaminki, Prenatal N, a w listopadzie brałam jeszcze rutinoscorbin na wzmocnienie naczyń krwionośnych, bo nawet krwi nie było można mi pobrać, żyły odrazu pekały, ale to spowodowane było tym, że przez ponad 100 dni brałam zastrzyki clexane.
 
Pomożcie!!! Co mam brać na zgagę bo zaraz zwariuję. Wiem że ten temat był już poruszany na tym wątku ale nie mogę teraz znaleść a to cholerstwo tak mnie trzyma od wczoraj że zaraz mi gardło wypali:no: - dodam że Reni nie działa
 
Kitki czytałam gdzieś że chyba migdały pomagają na zgagę. Ale nie jestem pewna. Sama jej nigdy na szczęście nie miałam.
 
Moja babcia zawsze mówiła, że najlepsze na zgagę jest mleko. Zagotuj mleko i wypij szklankę, takiego ciepłego, letniego...powinno przejść
pozdrawiam
 
Mnie zgaga nie dopadła, ale za to niemiłosiernie krwawią mi dziąsła. Szczoteczka jest cała czerwona. Chodzę co miesiąc do dentysty, czyszczę u niego zęby, usuwam kamień jak się pojawi, fluoryzuję itd. Dodatkowo płuczę te nieszczęsne dziąsła, dla to podobno typowo "ciążowe", bo hormony szaleją. Trzeba przecierpieć. Prócz tego cały czas mam katar...i zatkany nos.
 
Kitki ciepłe mleczko, siemie lnianie, i migdały, to stosowałam.:tak:
Viola1978 mnie też strasznie krwawią dziąsła, już kupiłam pastę Elmex zieloną, i nic nie pomaga.:-(. Nie wiem skąd to się bierze, na codzień starałam się zawsze dbać o zęby podobnie jak Ty kochana, używam nawet lepszych past, zresztą zawsze używałam nawet przed ciążą. A tu takie zaskoczenie:sorry:
 
Kasiullka, podobno krwawienia z dziąseł w ciąży są normalne, czytałam o tym w książce" W oczekiwaniu na dziecko" mnie na szczęscie to nie dopadło, no i zgaga mi jakoś ostatnio odpuściła:-)
 
reklama
Ja miałam straszne problemy ze zgagą brałam reni ale te owocowe dziwne ale miętowe mi nie pomagały podjadałam migdałki i piłam mleko pomagało :tak:za to teraz jestem na diecie cukrzycowej i zgaga minęła zastanawiam się czy słodycze nie były przyczyną ale myslę że tak
Od niedawna biore no spe forte 3x dziennie wszystko przez twardniejący brzuszek przez co mam już 1cm rozwarcia ale ja jakos nie wierzę w to że dzieci mają słapsze napiecie mięsni i odruch ssania mój synek wczesniak napięcie miał piękne i ssanie też a ja wtedy też musiałam brać no spe więc nie ma reguły
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry