reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Archiwum ciążowe-dolegliwości,porody,ciąża przenoszona,cesarka,wieści i nieobecności

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Jutro będe wiedziała kiedy będzie cc, ale na pewno w tym tygodniu żeby zdązyć przed odejsciem wód.
 
reklama
Justynka - wow, gratuluję, mam nadzieję, że masz dobre wsparcie u bliskich i że z Twoimi Maleństwami wszystko w porządku.

Cieszę się, bo jak na razie to większość z Was pisze, że cesarka nie jest taka straszna .

Sara - czekam bardzo na Twoją relację tutaj lub na wątku porodowym, bo masz to "na świeżo".
 
Miotlica, cieszę się, że założyłaś ten wątek, jest naprawdę potrzebny. Ja też jestem w rozdarciu do dziś nie wiem czy cc czy sn - całą ciążę nastawiano mnie na cc, bo łożysko przodujące. W 31 tygodniu łożysko poszło do góry, ale ginka cały czas rozważa czy w moim przypadku nie byłaby lepsza cesarka, bo raz, że kondycję mam zerową po leżeniu, dwa, że przy poprzednich porodach miałam problemy z rozwieraniem szyjki, trzy jestem krótkowidzem -2,5 więc lepiej na zimne dmuchać. Mamy coś konkretnie ustalić początkiem marca no i tak żyję nieco w zawieszeniu.
 
Justynka ja też gratuluje pięciokrotnego szczęścia :tak:

Miotlica co do tego wymazu z pochwy, nie wiem czy był on, i będzie w kierunku paciorkowca, za pierwszym razem przy Mikołajku wychodowali mi z tego wymazu bakterie E-coli, nie wiem też czy jest ona groźna, ale zaraz po cesarce dostałam antybiotyk...
Pytałaś czy trzeba być na czczo, to pewno zależy od Szpitala, każdy inaczej praktykuje, w moim 3 lata temu nie robili mi żadnej lewatywy, jedynie o 17 dostałam ostatni posiłek, miałam też przykazane do 22-ej pić, po już zaprzestać, i to starczyło...do 1.00 w nocy byłam pięknie oczyszczona bez specjalnych wspomagaczy.
Co do pobytu w Szpitalu leżałam 4 dni, ale to tylko dlatego że cesarkę miałam rano, ponoć są takie przepisy, że jeśli cesarka odbyła się rano, to na 4 dobę rano można wyjść, to jednak zawsze zależy jeszcze od innych czynników, głównie stan zdrowia ciętej, normalnie przebywa się do 5 do 7 dób.
 
I dziwie ze nie ktore z was pisza ze beda mialy cc bo "chca" .. :confused: nigdy w zyciu za zadne pieniadze (gdybym miala wybor) nie wybralabym cc
co innego kiedy jest to nieuniknione..

A ja uważam, że każda kobieta ma prawo do takiego porodu, jaki da je maksymalne poczucie bezpieczeństwa. To bardzo indywidualna i osobista decyzja. Tak samo, jak karmienie piersią, oddanie dziecka do żłobka itd. Nie ma się czemu dziwić.Wydaje mi się, że wiele kobiet cierpi po porodzie przez jakieś bezsensowne oczekiwania i zdziwienie otoczenia. Wtedy młode mamy myślą, że z jakiegoś powodu są gorsze. A to wielce niesprawiedliwe i nieprawdziwe.
Poza tym życie nauczyło mnie, że nic nie jest na pewno, a już na pewno pewne nie jest zarzekanie się typu "nigdy w życiu".
Przepraszam, jeśli piszę zbyt emocjonalnie....:zawstydzona/y:
 
ja także pragne sie dołączyc do grona "cesarzowych"; pierwsza cesarke miałam w 1997 roku - 12 lat temu (może jak czas pozwoli, to opisze - później); teraz czeka mnie druga cesarka ze wzgledów medycznych - ehhhhhhh; termin mam już wyznaczony na 12 lub 13 marca - wszystko zależy, czy nie będą mieli w szpitalu nieprzewidzianych cięć; choć w głebi duszy, wolę chyba 12 marzec, bo.... jest to dla mnie szczególna data : )); zresztą 13 wypada w piatek - nie jestem przesądna, ale wolę nie kusić losu; głowa do góry - będzie dobrze; p.s. u mnie w szpitalu trzymają 4-5 dób :))
jeżeli cesarka nie jest wykonywana nagle, to wskazane jest bycie na czczo - ze wzgledu na to, ze po znieczuleniu bądź narkozie często występuja mdłości i wymioty, i niepotrzebnie jest wtedy podrazniana rana po cięciu; ja mam zgłosić sie w dniu zabiegu - bo komplet badań będę robic dwa dni wczesniej, wieć będę miała je ze sobą; zresztą chyba wole w domku sie troszke postresować ;))
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
i jedno pytanko..:-) do ktorego miesiaca urodzone dziecko jest uwazane za wczesniaka??

Maleństwo:
Co do wcześniactwa ja z kolei słyszałam, że już tak bardzo nie liczy się czas w jakim dzidziuś się rodzi, tylko zwraca się uwagę na wagę...ale jak to wagowo rozliczają to nie wiem.:tak:
 
może też nie tyle wagę biorą, ale też wszystkie oznaki rozwoju - skóra, oddech, itd. w odniesieniu do tej skali Apgar - tak mi sie o uszy obiło ;-)
 
reklama
hej dziewczyny nie wiem czy dobrze kojarze ale wydaje mi się że można sprawdzić czy sączą się wody chyba są w aptece jakieś wkładki i one się jakoś barwią jeżeli coś się sączy może warto zapytać w aptece o coś takiego.
A mi się wydawało że 37 tydzień to już nie jest wcześniak ale może coś mi się pomyliło na pewno 36 to wcześniak tak jak mój Nikuś.
Kasiullka mój pan doktor jak mu powiedziałam że Niko jest wcześniak z wagą 3150 to zaczął się śmiać żeby z taką wagą się wcześniaczki rodziły to było super więc coś z tą wagą jest na rzeczy
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry