reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Archiwum ciążowe-dolegliwości,porody,ciąża przenoszona,cesarka,wieści i nieobecności

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
No i jeszcze pociesza mnie fakt, że cesarkę ustalą mi pewnie troszkę przed terminem, więc szybciej zobaczę Córeczkę.

Czyli już jest nas pięć, jeśli dobrze liczę:tak:

Miotlica to jest niepodważalny fakt, ja np. termin porodu z OM mam na 13.03, a cięta będę 4.03, albo 6.03 więc jakieś 7-9 dni wcześniej...

i jest nas sześć...jak narazie
 
reklama
2. Znieczulenie to jest albo ogólne (raczej się nie stosuje) i nie zzo tylko podpajęczynówkowe.

Znieczulenie podpajęczynówkowe to nie to samo co zewnątrzoponowe!
Po drugie - znieczulenie ogólne stosuje się, jak najbardziej, wszystko zależy od decyzji anestezjologa. Jeśli z jakichś powodów nie może być wykonane zewnątrzoponowe (np. zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie) to wtedy bez zastanowienia ogólne.
Polecam stronę Morfeusz 2001 - Narkoza. Znieczulenie zewnątrzoponowe porodu. Ogólne.

4. Po cesarce leży się w szpitalu 5 dni.

W szpitalu, w którym ja będę miała cc leży się 3 dni.

Moje cc ze wskazań neurologiczno - ortopedycznych.
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny ja najprawdopodobniej też będę miała cc. Dzisiaj na badaniach lekarz srawdził, że mój dzidziuś jest nadal główką do góry. Dał mi już skierowanie do szpitala na cc, ale powiedział też że za 2 tygodnie sprawdzi czy się położenie zmieniło czy nie. Mi się wydaje, że mój maluszek już się nie odwróci. W takim ułożeniu jest od bardzo dawna i pewnie jest mu tak wygodnie.:-)
Ja początkowo nastawiałam się na sn, ale teraz jakoś coraz bardziej przyjmuję tem fakt, iż będzie cc. Lekarz mówił, abym się już po mału do tego nastawiała.
Ja pojadę też prędzej do szpitala i umówię się na konkretny termin jak będzie taka potrzeba. To w końcu mała opeacja jest, więc chyba lepiej jak będzie zaplanowana. Viola ja mieszkam w niemczech i też tu będę rodzić.




 
Witajcie czy wy też macie mokro między nogami.Bo ja czuję że mam ciągle tak mokro nawet wkładka mi przesiąkła.
Nie wiem czy to możliwe że wody się sączą (chyba trochę za mało by tego było )
Już głupieję :szok::szok::szok:
 
Pierwsza cesarke wskazania lozysko przodujace,a teraz druga bedzie tez cesarka bo po prostu chce.Mialam wybor i wybralam cesarke i tym razem,szybko doszlam do siebie ,lezalam w szpitalu 4 dni.
 
Kasiullka - dzięki za dokładne info i w ogóle wszystkim Wam, Dziewczyny, dziękuję za odpowiedzi - już się czuję lepiej bo trochę więcej wiem. Wcześniej, gdy czytałam jakąś prasę czy w Internecie to nawet nie bardzo zwracałam uwagę na artykuły o cc - tak byłam nastawiona na poród sn. Ale teraz już się przestawiłam i chcę jak najwięcej wiedzieć.:tak:

Caro - u mnie też dzidzia już długo w położeniu miednicowym - widocznie tak naszym Dzieciaczkom wygodnie i też za dwa tyg. mam mieć ostatnie decydujące USG. W ogóle jesteśmy na bardzo podobnym etapie ciąży (różnica 1 dzień) - ciekawe która pierwsza będzie miała cesarkę:-D

Na razie przypomniało mi się jeszcze pytanie o ten wymaz na paciorkowca - czy trzeba to zrobić jeśli rodzi się właśnie przez cc czy też zagrożenie dla dziecka jest tylko przy porodzie naturalnym?

Aha - i czy przed cesarką trzeba być na czczo?

Jeśli się nie pomyliłam w liczeniu, to jest nas już "cesarzowych" dziewięć!:-)
 
Miotlica ja też zauważyłam, że jesteśmy w bardzo podobnych sytuacjach:tak:

Ja też chętnie dowiedziałabym się, czy paciorkowiec jest szkodliwy przy cc czy tylko przy sn. Kiedyś gdzieś na necie czytałam, że jeśli nie dojdzie wcześniej do przebicia pęcherza, to przez cesarkę nie może dziecko się zarazić paciorkowcem, ale nie wiem ile w tym prawdy. Może ktoś wie coś więcej na ten temat.




 
reklama
Mamusia obserwuj to dokładnie, bo jak sączą się wody płodowe to już pęcherz plodowy nie jest szczelny. Moja sąsiadka tak miała, musiała wczesniej rodzić aby nie było zakażenia. To bardzo ważne.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry