reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ananasowe staraczki - dziewczyny z udanych cyklów ... i nie tylko 😁☺️❤️

Mi bardzo pomagało zimne jabłko (koniecznie zimne) rano na mdłości - tylko to jadłam na „śniadanie” przez długi czas, ale to chyba dość niestandardowe rozwiązanie. Spróbować zawsze warto.
Wlasnie z jedzeniem u mnie jest duzy problem poniewaz wiele mi nie służy lub mam nietolerancje. W przypadku jablek i gruszek mam problemy zoladkowe 🙈🙈🙈 tragedia z tym jedzeniem u mnie 😪
 
reklama
Ale zamówiłam juz olejek z wiesiołka zimno tłoczony nieoczyszczony i korzeń maca. Do piątku do mnie dotrze.
Tylko powiedzcie jak stosować ten olejek i ten korzeń maca, codziennie??
Ja wcinam oczywiście😊


No właśnie też mam pytanie o korzeń maca, bo dziś kupiłam kapsułki i nie wiem, jak długo łykać? Do @?
Mace do zagnieżdżenia czyli tak do 6-8 dpo odstawić. Codziennie.
Ja odstawiłam 8 dpo.
Olej nie wiem bo nie stosowałam.
 
Melduję się po wizycie u ginekologa 😊
A więc tak - jestem w 4t6d i widziałam pecherzyk - wielkolud ma już prawie 2 mm 😅 lekarz mówił że jak na tak mlody etap ciąży wszystko wygląda super, kazał zapobiegawczo brać duphaston 2×1 tabl i za dwa tygodnie kolejna wizyta - równo w 7t i wtedy zleci mi wszystkie badania...
Oczywiście nie obyło się bez torbieli na prawym jajniku :( na szczęście ma tylko 2cm i lekarz powiedział, ze za chwile sama powinna się wchłonąć - wygląda na to że miałam dwa dominujące pecherzyki, z czego jeden pękł a jeden nie 🤔
Ale super! ❤️❤️
Torbielek na pewno się wchłonie więc się nim nie przejmuj. Fajnie, że już kropek taki duży ☺️😅 na kiedy termin porodu Ci wyliczono? 😉
A Ty jesteś ananasowa mamusia też czy nie jadłaś w tym cyklu? ☺️
 
Ale zamówiłam juz olejek z wiesiołka zimno tłoczony nieoczyszczony i korzeń maca. Do piątku do mnie dotrze.
Tylko powiedzcie jak stosować ten olejek i ten korzeń maca, codziennie??
Olejek z wiesiolka od 1 dnia cyklu do dnia owulacji nie dluzej! Poniewaz moze wywolywac w pozniejszych dniach cyklu skurcze macicy co za tym idzie ewentualnej ciazy moze zaszkodzic
 
Dobrze, ze idziesz do lekarza sprawdzic wszystko i rozwiac swoj niepokoj. Na pewno jest wszystko wspaniale, ale tu chodzi tez o nasz komfort psychiczny, zebysmy byly spokojniejsze i sie nie stresowaly 😊 ja ciaze prowadze od poczatku prywatnie i moj gin oprocz tego, ze zawsze jest pod telefonem to jeszcze jak mam jakies watpliwosci zawsze moge przyjechac i zawsze mnie przyjmie, po prostu ewentualnie chwilke poczekam 😊 i nie ukrywam, ze daje mi to rowniez duzy spokoj psychiczny i takie poczucie bezpieczenstwa 😊 takze nawet jezeli bedziesz sie zastanawiala czy warto, czy nie bedziesz glowy zawracala, czy Cie nie wysmieja to w ogole na to nie patrz i zawsze jedz do lekarza, gdycos Cie niepokoi, bo Twoj spokoj teraz jest mega wazny dla maluszka 😊 co nie zmienia faktu, ze wszystko bedzie w porzadku i cudownie 😁
Dziękuję ☺️ właśnie te wizyty umówiłam dla świętego spokoju. Niechce się niepotrzebnie stresować. Pierwotnie umówiłam wizytę 7+0 żeby już na 100% serduszko było. Ale teraz chce iść jak najszybciej bo się stresuje tymi krwawieniami.
Dokładnie lepiej to sprawdzić, ale może to te unaczynianie u Ciebie wpływa.

Na pewno będzie dobrze! [emoji173]

A właśnie powiedz mi jak z naczynkami ogólnie, na nogach ? Na ciele ? Masz problemy jakieś?
Tak ogólnie to chyba nie mam problemów. Pod kolanami mam tylko trochę popękanych naczynek, ale dopiero jakoś w tym tygodniu zauważyłam.
Ostatnio też zauważyłam, że czasami swędzi mnie noga w jakimś jednym miejscu. Raz jedna, raz druga - a to na udzie, a to na łydce. Podrapie się z raz i zaraz w tym miejscu wyskakuje czerwona plama.
A myślicie, że to ma jakiś wpływ? 🤔
Poproszę [emoji8]
Blanka trzeba pobrać za darmo ze strony 1000dni.pl bo nie wiem czy można tak tu wklejać czyjeś książki 🙈
 
Dziewczyny, czy Wy też macie bóle jak podczas okresu? Nie wiem czy to normalne, ale cały czas czuje jakbym miała dostać okres. Boli mnie praktycznie cały czas brzuch i plecy. Może nie powinnam nazywać tego bólem, ale po prostu cały czas "czuję" brzuch i plecy. 5+4 tc
 
Dziewczyny, czy Wy też macie bóle jak podczas okresu? Nie wiem czy to normalne, ale cały czas czuje jakbym miała dostać okres. Boli mnie praktycznie cały czas brzuch i plecy. Może nie powinnam nazywać tego bólem, ale po prostu cały czas "czuję" brzuch i plecy. 5+4 tc
Ja nic nie odczuwam. Ale moja przyjaciółka miała tak już przed terminem okresu i tak zostało całą ciążę.
Podobno to zależy od tego jak bardzo jesteś wrażliwa i wszystko odczuwasz. Ona tak samo "czuła" owulacje do bólu, a ja nigdy nic.
 
Dziękuję ☺ właśnie te wizyty umówiłam dla świętego spokoju. Niechce się niepotrzebnie stresować. Pierwotnie umówiłam wizytę 7+0 żeby już na 100% serduszko było. Ale teraz chce iść jak najszybciej bo się stresuje tymi krwawieniami.

Tak ogólnie to chyba nie mam problemów. Pod kolanami mam tylko trochę popękanych naczynek, ale dopiero jakoś w tym tygodniu zauważyłam.
Ostatnio też zauważyłam, że czasami swędzi mnie noga w jakimś jednym miejscu. Raz jedna, raz druga - a to na udzie, a to na łydce. Podrapie się z raz i zaraz w tym miejscu wyskakuje czerwona plama.
A myślicie, że to ma jakiś wpływ? 🤔

Blanka trzeba pobrać za darmo ze strony 1000dni.pl bo nie wiem czy można tak tu wklejać czyjeś książki 🙈
Niektore kobiety w ciazy swedzi skora. Ja np mam caly brzuch w wysypce i to tez sie zdarza z tym ze mnie nic nie swedzi ale sie przejmowalam co mi sie dzieje 😂
 
Ja nic nie odczuwam. Ale moja przyjaciółka miała tak już przed terminem okresu i tak zostało całą ciążę.
Podobno to zależy od tego jak bardzo jesteś wrażliwa i wszystko odczuwasz. Ona tak samo "czuła" owulacje do bólu, a ja nigdy nic.
Też tak mam z owulacją, że ją bardzo mocno czuje zawsze :)
 
reklama
Dziewczyny, czy Wy też macie bóle jak podczas okresu? Nie wiem czy to normalne, ale cały czas czuje jakbym miała dostać okres. Boli mnie praktycznie cały czas brzuch i plecy. Może nie powinnam nazywać tego bólem, ale po prostu cały czas "czuję" brzuch i plecy. 5+4 tc
Ja nie mam zadnych boli. Mialam przed terminem okresu tylko. Ale podobno to jest normalne ze we wczesnej ciazy sa takie pobolewania jak na okres 😊
 
Do góry