reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Gocha37 ja miałam ryzyko ZD 1:31 po USG, a urodziłam zdową córkę, twoje ryzyko jest znacznie niższe, więc na pewno wszystko będzie dobrze, ja jestem w podobnym wieku co ty (jeśli 37 w twoim nicku oznacza wiek).
Nie martw sie wszytko bedzie dobrze, sam test PPA często wychodzi fałszywie pozytywny

Nero
i jak tam synuś?

Barmanka79 a co u ciebie?

Dziękuje, Kubuś ma się dobrze :-) Już powoli pokazuje swoje foszki :szok: ale i tak kocham go najbardziej na świecie :tak:
 
reklama
Anusia a czy przypadkiem nie miałaś biopsji trofoblasu (kosmówki)? Bo wyniki amniopunkcji są po okolo 3-5tygodniach, tyle czasu namnażają się komórki które są "wyciągane" z płynu owodniowego. A wyniki biopsji są po około 5 dniach właśnie. Pytam bo ja miałam właśnie to drugie.
 
Ja czekałam miesiąc bez jednego dnia na wyniki, dziś przez telefon kobieta powiedziała mi że wszystko jest w porządku z oboma moimi skarbkami:D Jak mi powiedziała że wszystko jest okej to poczułam wielką ulgę:) mimo iż nie zadręczałam się tymi myślami;]
 
Ja czekałam miesiąc bez jednego dnia na wyniki, dziś przez telefon kobieta powiedziała mi że wszystko jest w porządku z oboma moimi skarbkami:D Jak mi powiedziała że wszystko jest okej to poczułam wielką ulgę:) mimo iż nie zadręczałam się tymi myślami;]

Gratuluje dobrych wiadomości. To teraz możesz cieszyć się podwójnym szczęściem i spać spokojnie.:-) Na kiedy masz termin?
 
Cześć dziewczyny czytam Was od tygodnia i jestem bardzo wzruszona tym co piszecie.Znalazłam się tutaj z tego samego powodu co Wy wszystkie,a między innymi jestem w 14 tyg ciąży w zeszły piątek miałam robiony test pappa.Usg wyszło super tylko badanie krwi mnie załamało.Trysomia21 wyszła 1:246 a powinna być powyżej 1:728.Niby nic takiego dla niektórych,ale do jakiego lekarza bym nie poszła to jedna odpowiedź na moje pytanie amniopunkcja!Nie zrobiłam jescze terminu bo nie miałam odwagi,ale dziś już się zdecydowałam i w poniedziałek idę się umówić na zabieg.Podziwiam wszystkie dziewczyny które się zdecydowały za odwagę,i rozumiem te które nie miały odwagi się zdecydować.Spytałam również ginekolog co będzie jeśli wyjdą złe wyniki i czy nie będzie za późno na aborcje.Powiedziała że na decyzję będę miała czas.Mieszkam we Włoszech jest mi ciężko bo jestem sama.Facet po 6 latach się odsunął odemnie na wieść o ciąży,a tu jeszcze ryzyko czy dziecko będzie zdrowe jestem załamana.Pozdrawiam Was gorąco i trzymam kciuki za każdą z Nas.
 
Cześć dziewczyny czytam Was od tygodnia i jestem bardzo wzruszona tym co piszecie.Znalazłam się tutaj z tego samego powodu co Wy wszystkie,a między innymi jestem w 14 tyg ciąży w zeszły piątek miałam robiony test pappa.Usg wyszło super tylko badanie krwi mnie załamało.Trysomia21 wyszła 1:246 a powinna być powyżej 1:728.Niby nic takiego dla niektórych,ale do jakiego lekarza bym nie poszła to jedna odpowiedź na moje pytanie amniopunkcja!Nie zrobiłam jescze terminu bo nie miałam odwagi,ale dziś już się zdecydowałam i w poniedziałek idę się umówić na zabieg.Podziwiam wszystkie dziewczyny które się zdecydowały za odwagę,i rozumiem te które nie miały odwagi się zdecydować.Spytałam również ginekolog co będzie jeśli wyjdą złe wyniki i czy nie będzie za późno na aborcje.Powiedziała że na decyzję będę miała czas.Mieszkam we Włoszech jest mi ciężko bo jestem sama.Facet po 6 latach się odsunął odemnie na wieść o ciąży,a tu jeszcze ryzyko czy dziecko będzie zdrowe jestem załamana.Pozdrawiam Was gorąco i trzymam kciuki za każdą z Nas.

Moim zdaniem ryzyko bardzo malutkie, tymbardziej że usg wyszło super. U mnie też usg było ok a test pappa wszystko popsuł .... a miałam ryzyko 1:307 czyli podobnie. Teraz pomyśl sobie, biorąc pod uwagę Twoje ryzyko, że trzeba wziąść 246 kobiet w tym samym wieku co Ty, tymi samymi wynikami usg i krwi i tylko jedna urodzi dziecko z zd. Tak mi to tłumaczył lekarz genetyk. Czyli ryzyko malusieńkie :) Jeżeli nie chcesz sie zadręczac to zrób amnio. To musi byc Twoja decyzja! Co do faceta to hmmm idiota i tyle i nie warto sobie nim głowy zaprzątać. Urodzisz zdrowego dzidziusia czego Ci z całego serduszka życze :) Wiem co czujesz, ale musisz być dobrej myśli! Pozdrawiam!
 
Nero1983
Czytałam Twoje wypowiedzi byłaś w takiej samej sytuacji i mimo to nie zrobiłaś amnio.Ja nie dam rady jeszcze pół roku żyć w niepewności jestem zdecydowana,choć moja mama mi odradza.Gratuluję zdrowego syneczka.Ja też będę miała chłopczyka jak wszystko będzie dobrze,tak mi powiedziała ginekolog na usg choć to bardzo wcześnie żeby to ocenić.Pozdrawiam i dziękuję za słowa otuchy:)
 
U mnie usg było w miarę ok przez całą ciąże były dysproporcje między główką, nóżkami a brzuszkiem. Test pappa 1:157, ryzyko wieku 1:103.
I wiele innych jeszcze kłopotów po drodze. Małowód płodowych, nadciśnienie tętnicze już przed ciążą i całą ciążę na lekach, łożysko centralnie przodujące.
W 35/36 tyg. po odklejeniu łożyska urodziłam zdrowego synka.
I wiem że cuda się zdarzają.
 
oj zdarzaja sie wierz mi.ja nie mialam amino ale miałam porblem z utrzymaniam a jej i lezalam pod 2 kroplowkami na raz
 
reklama
Witam, mój zdrowy synek to także dowód na to że cuda się zdarzają:) W 34 tc. dowiedzialam sie ze moj syn jest chory na karlowatosc, a w 39tc urodziłam zdrowe dziecko, lekarze to tylko ludzie, czesto sie mylą.
 
Do góry