reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Gocha37 zobaczysz wszystko będzie dobrze; urodzisz zdrowego dzidziusia; myśle ze nie trafilas na lekarza który by wszystko sensownie wytłumaczył a nie kierował na badania, które zabierają tyle zdrowia. Zacznij wierzyć w to ze dzidzius jest zdrowy.trzymam za ciebie kciuki:tak:

No niestety lekarze często nie potrafią rozmawiać z pacjentem, tak naprawde te cyfry które nam przekazuja, to jedynie ryzyko urodzenia chorego dziecka, a nie diagnoza, mi lekarka podczas usg powiedziała, że mam bardzo małe szanse na urodzenie zdrowego dziecka, poczułam sie tak jakbym dostała w głowe, nie rozumiałam w ogóle co do mnie mówi, do momentu kiedy znalazłam się w domu działałam jak w transie, a jak juz dojechałam do domu to wybuchnęłam płaczem i nie mogłam przestać. Jedno z najgorszych przeżyć jakie do tej doświadczyłam. A wystarczyło spokojnie i rzeczowo wyjasnic co taki wynik badania oznacza i jakie może być dalsze postępowanie.

Gocha37 wiadomo, że masz prawo do wątpliwości i zdenerwowania, dobrze ze masz starsze dziecko, to dodae siły do normalnego funkcjonowania, mi siły dodawała właśnie mój starszy synuś, trzymam za was kciuki
 
reklama
ja bede rodzic na rydygiera a mam nadzieje, ze w ciagu kilku dni sie rozpakuje :-) i urodze zdrowa coreczke. najgorsze w tym wszystkim jest czekanie, ja nie wyobrazam ze mialabym czekac na wyniki 3 tyg zreszta dla mnie one i tak by nic nie zmienily. ja sie ciesz, ze mam swietnego lekarza i moglam znim porozmawiac i zapytac o wszystko i dostac odpowiedz a nie odczepne. teraz czekam na porod i zobaczymy co zycie przyniesie.
 
Dziewczyny jak nie chcecie czekac dlugo na wynik to warto zrobic amniopunkcje fish ... wynik jest za 3-4dni... a te 3tyg czekania potrafia byc psychicznie wykańczające...
 
Tak tylko Test FIsha rzadko proponują jak kobieta nie wie o tym i nie zapłaci to lekarze nie mówią nic o tych przyspieszonych badaniach

Gocha trzymaj się współczuje czekania to jest na prawdę ciężka sytuacja
 
Tak tylko Test FIsha rzadko proponują jak kobieta nie wie o tym i nie zapłaci to lekarze nie mówią nic o tych przyspieszonych badaniach

Gocha trzymaj się współczuje czekania to jest na prawdę ciężka sytuacja

Masz racje, dlatego trzeba o tym pisac, zeby wszystkie kobiety wiedzialy, bo sam z siebie lekarz nie zaproponuje... Ja jak robilam amniopunkcje w prywatnej klinice,tez mi nikt o nim nie powiedzial... a moja kolezanka co robila amnipunkcje w szpitalu w Lodzi w tym samym czasie co ja, zrobila fish... i ona zaraz miala spokoj w glowie, a ja 3 tyg tysiac mysli...
 
...gdzieś tu na forum widziałam temat o amniopunkcji, i nawet miałam chęć się wypowiedzieć, ale zobaczyłam, że został zaczęty już daaawno i do tej pory forumowiczka, która prosiła w nim o radę na pewno już swój problem rozwiązała.A wiem, że temat ten ciągle jest w obiegu, ciągle budzi sprzeczne uczucia i kontrowersje, oraz ,że ciągle niewiele nam wiadomo o amniopunkcji...
Więc jeszcze raz: AMNIOPUNKCJA --> za czy przeciw? ile nam o niej wiadomo tak naprawdę???
Tydzień temu sama miałam robioną amniopunkcję, znam też już jej wyniki (dobre :-D), i uważam, że warto jest podjąć to niewielkie ryzyko (1/100), ja je podjęłam i dzięki temu (znając już wyniki) mogę w końcu w pełni cieszyć się ciążą :tak:.Sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, ale da się przeżyć :tak:.
(gdyby ktoś miał jakieś pytania dot.tego chętnie odpowiem opierając się na własnym doświadczeniu z tego zabiegu).

 
Ale dzielne są niektóre dziewczyny - i te które nie chcą wiedzieć, i te które chcą - zresztą też. Byłam zdecydowana na aminopunkcję, gdyby test zintegrowany wyszedł źle - na szczęście mam więcej szczęścia niż rozumu, bo ryzyko trisomii21, mimo mojego wieku, wyszło ...1:1180...
Zyczę wszystkim - dobrych decyzji :-)
 
Ja mam wrodzoną miopatię mięśni i rozważałam ten zabieg by sprawdzić,ale nie ryzykowałam i cieszę się z tego,bo urodziłam ślicznego,zdrowego synka :tak:
I kazdej z Was życzę tego samego-zdrowych dzidziusiów :-)
 
reklama
Do góry