reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Jednym slowem dziewczyny boje sie jak nie wiem!!Boje sie amnio no i tego wyniku!!!!!!!!!!!!!kora.
Głowa do góry, pomyśl,ze nie Ty pierwsza i nie ostatnia,na pewno wszystko będzie ok, po amnio poprostu odpocznij sobie ze 2 dni leząc.
U Was wyniki są chyba po tygodniu tak???? Pomysl, ze u nas sie czeka 3,4 tyg. to jest dopiero koszmar:baffled::angry:
 
reklama
Ja bede lezec caly tydzien zeby nic sie nie stalo:)
Lekarz mowil,ze wynik bedzie od 4 dni do tygodnia-brrrrrr
Od dzis za tydzien zabieg!!!!!!!Moge odliczac dni.....kora
 
Hej Dziewczyny, Byłam wczoraj u specjalisty genetyka, nawiasem mówiąc bez takiej porady nie mogłabym we Wrocławiu pójść na amnio! Pani profesor powiedziała że bardziej wiarygodne są badania z USG niż biochemia która obarczona też jest sporym błędem, mówiła że nie lubi tych badań gdyż, dość często się zdarza że mają fałszywie dodatni wynik. Ja mam NT 1:5 mówiła że to dobrze wróży ale amniopunkcję mi poleca. Trochę mnie też zaniepokoiło że zła biochemia może świadczyć też o innych wadach np. serce :( skierowała mnie na specjalny program badań prenatalnych dla kobiet z większym ryzykiem urodzenia dziecka chorego. Podjęłam z mężem decyzję że zrobię amniopunkcję.
Tak jak kora29 mam amnio 6.10 życzę Tobie Kora pomyślnych wyników, głęboko wierzę że wszystko będzie ok :) Dowiemy się o wynikach prawdopodobnie w tym samym czasie robię to szybsze badanie FISH które daje wynik do tygodnia (koszt 650zł)
Dla zainteresowanych z Wrocławia tutaj amnio robi się w szpitalu na Dyrekcyjnej i niestety przyjmują na 3 dni, a nie na kilka godzin. No ale to już nie ważne, najważniejsze żeby wyniki były dobre, życzę tego sobie i wszystkim dziewczyną w podobnej sytuacji.
 
mama.3
A dlaczego Ty podajesz NT jako 1:5,ja mialam 4mm a test Pappa 1:30.Troche tego nie rozumiem,hmmm.Zycze Tobie zdrowego dzidziusia z calego serca.A wiec odliczamy dni razem,brrrr-jeszcze tylko 6 dni!Ja mieszkam w Londynie i amniopunkcje mam w szpitalu za darmo a Wy biedulki musiscie tyle placic w tej Polsce!pozdrawiam.kora.
 
mama.3
A dlaczego Ty podajesz NT jako 1:5,ja mialam 4mm a test Pappa 1:30.Troche tego nie rozumiem,hmmm.Zycze Tobie zdrowego dzidziusia z calego serca.A wiec odliczamy dni razem,brrrr-jeszcze tylko 6 dni!Ja mieszkam w Londynie i amniopunkcje mam w szpitalu za darmo a Wy biedulki musiscie tyle placic w tej Polsce!pozdrawiam.kora.

W Polsce jeżeli jest wskazanie do amnio to jest ono w całości refundowane (tak przynajmniej mnie poinformował lekarz genetyk). Jednak za fisha to chyba trzeba sobie dopłacić ale nie wiem jak to jest bo nie pytałam.
Pozdrawiam i trzymam kciuki za Was dziewczynki :tak:
 
mama.3 a czy pani doktor mówiła Tobie czym sie różni ten specjalny program badań prenatalnych dla kobiet z większym ryzykiem urodzenia dziecka chorego?? I czy robi się go w tych tygodniach co normalne badania prenatalne?
 
mama.3
A dlaczego Ty podajesz NT jako 1:5,ja mialam 4mm a test Pappa 1:30.Troche tego nie rozumiem,hmmm.Zycze Tobie zdrowego dzidziusia z calego serca.A wiec odliczamy dni razem,brrrr-jeszcze tylko 6 dni!Ja mieszkam w Londynie i amniopunkcje mam w szpitalu za darmo a Wy biedulki musiscie tyle placic w tej Polsce!pozdrawiam.kora.

NT mam 1,5 mm a test Pappa 2:66 dla jasności :) my też amnio mamy za darmo tylko FISHA nie :( te wyniki można uzyskać do tygodnia natomiast pełen test z punkcji dopiero po 3 tygodniach, to tyle trwa ze względu na hodowlę komórek, cokolwiek to znaczy...
 
Bo badanie Fisha to jest tylko na wykluczenie chorób ZD,ZE i ZP oraz potwierdzenie płci, a potem dalej sie czeka na reszte wyników potwierdzających prawidłowy kariotyp. Ja miałam wynik trzeciego dnia.

mama3 ale Twoje NT to jest jak najbardziej dobre!!!!!! to tylko te testy Pappa Ci wyszły złe co????? u mnie tak było, ze USG ksiązkowe, a test wszystko skopały, no ale na szczęscie to była pomyłka:)
 
reklama
Lekarz genetyk zlecił badania w II trymestrze ciąży (USG II st., 18-24 tydz. oraz test potrójny od 17 tyg. ciąży) Poleciła skierować mnie do Programu Badań Prenatalnych są one refundowane przez NFZ. Trudno mi powiedzieć czy są to jak zapytałaś normalne badania prenatalne, standardowo się ich na pewno nie wykonuje. USG 4D też przecież jest płatne. To moja 3 ciąża ale pierwszy raz robię takie wnikliwe badania.
 
Do góry