reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Pytacie jeszcze o NT.Lekarz mi powiedzial,ze jesli chodzi o przeziernosc to nic sie nie zmienilo na lepsze ani na gorsze.Ale nigdzie nie mam zapisane ile ono teraz ma.Wczoraj mialam 14 tydzien i 6 dzien-sama nie wiem czy to jest za pozno czy nie.kora.

To juz nie mierzy sie przeziornosci, bo za duza ciąża , pomiaru dokonuje sie do 13 tyg. i 6 dni, pewnie dlatego nie opisywał.
Nie obawiaj sie poronienia, naprawde takie przypadki juz sie nie zdarzają, jak Ci pisałam,ze na innym forum pt."przeziorność karkowa" tam są wpisy od 2004 r. i wieeeele dziewczyn poddało sie amnio, ani jednego przypadku poronienia nie ma do dzisiaj.
 
reklama
Dziewczyny!
Tak sie zastanawiam czy jak teraz pomiar nog,glowki i brzuszka jest wporzadku to znaczy ze dziecko nie ma zespolu downa czy to sie jeszcze moze zmienic?????Bo podobno dzieci z zespolem downa maja krotsze uda i inny ksztalt glowki-nie wiem co z brzuszkiem.kora.
 
21 września miałam to robione więc napisze.

Analiza ryzyka w II trymestrze:
-obrzęk karku
-krótsza kość ramienna
-krótka kość udowa
-poszerzenie miedniczek nerkowych
-ognisko hiperechogeniczne
-jelito hyperechogenne
-jakieś duże wady :baffled:
Przy każdej z tych pozycji mam opis "marker nieobecny"

Biometria/Anatomia: BPD, HC, AC, FL, HC/AC, BPD/FL ( wymiarów nie podaje bo nie o to chodzi chyba) ;-)

no i dalej....

przypuszcalna masa płodu, czynność serca płodu, ruchy płodu, położenie płodu, lokalizacja łożyska, płyn owodniowy, pępowina, głowa, mózgowie, twarz, kręgosłup, szyja/skóra, klatka piersiowa, serce, powłoki brzuszne, układ pokarmowy, układ moczowy, kończyny i płeć :tak:

ufff i to chyba wsio ;-)

Oczywiście wszędzie są opisy czy obraz prawidłowy itd i calutki opis serduszka.
 
Ostatnia edycja:
nero1983
Dziekuje.Az mnie to przerazilo!!!!!!!!!!!!!!Tyle tego!Ty masz wszystko dobrze tak?Jeszcze nie mialam amniopunkcji a ja juz sie boje tego usg-uff.Chyba zwariuje!!!!!kora.
 
nero1983
Dziekuje.Az mnie to przerazilo!!!!!!!!!!!!!!Tyle tego!Ty masz wszystko dobrze tak?Jeszcze nie mialam amniopunkcji a ja juz sie boje tego usg-uff.Chyba zwariuje!!!!!kora.

Niby wszystko dobrze, tylko nie można się cieszyć na zapas bo biochemia zła :-( Te testy pappa to normalnie przekleństwo jakieś! :wściekła/y:

Kora będzie dobrze zobaczysz a i tak Cię podziwiam i wogóle wszystkie dziewczyny, które odważyły sie na amnio bo ja spękałam niestety... ale nie żałuje, tylko ta niepewność często powraca, szczególnie gdy widzę zdrowe dzieci ....
 
Ostatnia edycja:
Co do robienia amnio moje zdanie jest takie, ze jak lekarz jest dobry, doswiadczony i pacjentka ma do niego zaufanie, ryzyko poronienia jest bardzo male. Ja osobiscie nie wyobrazam sobie nie robienia amnio, dzieki temu badaniu jestem spokojna, moge cieszyc sie ciaza i przygotowywac na przyjscie naszej coreczki. Oczywiscie decyzja zalezy do kazdej z was...Powodzenia w podejmowaniu decyzji!
Kora - gratuluje syneczka!!!!
mama3 - u nas ryzyko ZD bylo po tescie pappa 1:44, dzieki amnio potwierdzono ze malutka jest zdrowa!
Bambusia - jak tam Alanek?
 
Dziewczyny!
Tak sie zastanawiam czy jak teraz pomiar nog,glowki i brzuszka jest wporzadku to znaczy ze dziecko nie ma zespolu downa czy to sie jeszcze moze zmienic?????Bo podobno dzieci z zespolem downa maja krotsze uda i inny ksztalt glowki-nie wiem co z brzuszkiem.kora.

Żadne,ale to żadne USG nie potwierdzi na 100% , ze dziecko jest zdrowe, nawet wybitny, super lekarz zajmujący sie USG genetycznymi niestety sie pomylił. Poznałam dziewczynę na innym wątku, była u nas w Łodzi u rewelacyjnego lekarza, powiedział po USG,ze dla niego dziecko jest zdrowe(miała podwyzszone NT i zadnych innych złych markerów), ale powiedział,ze tylko amnio to potwierdzi i niestety wynik amnio ZD, także nie uwierzę, ze po wynikach USG mozna na bank swierdzic iz dziecko jest zdrowe. NIe byłoby wtedy takich badań jak amnio!
Oczywiscie opisuje Ci tu skrajny przypadek ,ale jednak prawdziwy, bo mam kontakt z tą dziewczyną cały czas.

Co do robienia amnio moje zdanie jest takie, ze jak lekarz jest dobry, doswiadczony i pacjentka ma do niego zaufanie, ryzyko poronienia jest bardzo male. Ja osobiscie nie wyobrazam sobie nie robienia amnio, dzieki temu badaniu jestem spokojna, moge cieszyc sie ciaza i przygotowywac na przyjscie naszej coreczki. Oczywiscie decyzja zalezy do kazdej z was...Powodzenia w podejmowaniu decyzji!
Kora - gratuluje syneczka!!!!
mama3 - u nas ryzyko ZD bylo po tescie pappa 1:44, dzieki amnio potwierdzono ze malutka jest zdrowa!
Bambusia - jak tam Alanek?

Mama2010 ja popieram w całości Twoją wypowiedź co do amnio i kazdy musi podjąć decyzję sam.

Dziękuje, Alanek b. dobrze, zdrowy bysiu rośnie, waży juz 6300 g i nosi ciuszki na 68 cm, no klopsik jednym słowem heh.Żarłoczek:)))
Tatus go rozpieszcza, z czym walcze, ale to jak walka z wiatrakami, wiec jest znorowiony i lubi jak sie jest koło niego ciągle, no cóż nikt nie mówił,ze będzie lekko:)))
Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!!
A co U Ciebie???? Jeszcze ze 2m-ce i Ty przywitasz swoją córcię!!!!
 
reklama
cd jesli chodzi o lekarza,ktory bedzie wykonywal zabieg to nie znam go.Mieszkam w Anglii i po prostu jestem przypisana do szpitala i w nim mam ten zabieg.Do prywatnego nie pojde na taki zabieg bo jesli samo usg kosztuje 120 funtow co ten zabieg musi kosztowac o wiele wiecej....nie stac mnie:(kora
 
Do góry