reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
No i jestem po wizycie.Lekarz powiedzial,ze zgadza sie ze wszystkim co mowili lekarze ze szpitala i ze jak chce wiedziec to powinnam zrobic amnio.Jego zdanie jest jednak takie,ze dziecko bedzie zdrowe ale warto sie upewnic.Zmierzyl glowke,uda,brzuszek-wszystko w porzadku.Mowil,ze widzial nosek-jest z niego zadowolony choc nie na 100%.
No i dowiedzialam sie plec dziecka,ktora mnie zaskoczyla bo bylam raczej pewna ze bedzie dziewczynka a jest CHLOPAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I co o tym sadzicie?????W koncu to opinia bardzo dobrego lekarza ale ja tak w pelni nie umiem sie cieszyc ale jest mi choc troche lepiej:)kora.
 
Gratulujemy pięknych wyników :-) Mam nadzieję, że teraz będziesz spokojniejsza :tak: Ja na Twoim miejscu odpuściłabym sobie amnio, ale to jest tylko i wyłącznie moje zdanie, bo decyzję musisz podjąć sama :-(. Jestem pewna, że Twój Synuś jest zdrowiutki więc główka do góry! :-) Pozdrawiam ;-)
 
Kora przede wszystkim GRATULUJE SYNKA!!!!!! Masz jeszcze chwilę czasu, więc możesz się jeszcze zastanowić, obgadać sprawę z mężem i podjąć decyzję, a nt miałaś mierzone, czy juz było za późno?
 
Pozdrawiam wszystkie mamuśki :)
W piątek okazało się że mam podobny problem do Was :( zwiększone ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa 1:99. USG wyszło ok. Przezierność 1:5, nosek widoczny ryzyko ok 1:500. Po badaniu PAAPA masakra badanie z USG 4 D szlak trafił. Czytając to forum widzę że większość dziewczyn miała problem z badaniami krwi. W środę idę do poradni genetycznej a potem prawdopodobnie na amniopunkcję, boję się jak diabli....poronienia, złego wyniku, w nocy nie śpię... Czytałam wiele artykułów na ten temat w jednym z nich napisano że na 50 aborcji spowodowanych wykryciem chorych płodów umiera ok 150 zdrowych płodów w wyniku poronienia przez amniopunkcje...niepocieszające, niby takie bezpieczne ale jednak. Mam nadzieje że nie spotka to żadnej z nas, trzymam kciuki za wasze maluszki, powodzenia
 
mama.3 z tym testem PAPPA to jest tak, że dość często wyniki wychodzą pozytywne, czyli duże ryzyko wady genetycznej, a dzidziuś jest zdrowy, nie dziwię się, ze się denerwujesz, na szczęście niedługo masz wizytę u genetyka i może ci to coś więcej rozjaśni. Trzymam kciuki i wierzę, ze będzie dobrze.
 
Kora gratuluje synka!!!!!!! ale jednego nie rozumię lekarz widział nosek jest z niego zadowolony, ale nie na 100%??? to widział czy nie??? no i jaka przeziornosc wyszła?????
mama3 no niestety testy z krwi psują nerwy nie jednej z nas, napisz co powiedział Ci genetyk, trzymam kciuki za zdrowie maluszka:)
 
Dziewczyny!
Jesli chodzi o nosek to lekarz go widzial a ze nie jest z niego zadowolony tak do konca to nie wiem o co chodzi-moze byl po prostu malutki-ale takie noski tez sa no nie????
Jesli chodzi o amniopunkcje to lekarze mowia,ze jest 1% ryzyka-to kurcze nie duzo nie?
Jesli chodzi o ta amniopunkcje to kurcze chyba ja zrobie ,boje sie ale chcialabym wiedziec co i jak zeby calkiem sie uspokoic albo w razie czego przygotowac....hmmm ale przestraszylyscie mnie teraz!!!!!kora.
Dziekuje za gratulacje-dzidzius nas zaskoczyl,myslelismy ze bedzie cora!kora.
 
reklama
Pytacie jeszcze o NT.Lekarz mi powiedzial,ze jesli chodzi o przeziernosc to nic sie nie zmienilo na lepsze ani na gorsze.Ale nigdzie nie mam zapisane ile ono teraz ma.Wczoraj mialam 14 tydzien i 6 dzien-sama nie wiem czy to jest za pozno czy nie.kora.
 
Do góry