reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

dzieci na to nie zasługują. Batdzo mi szkoda dzieciaczków. Wszystkich chorych. 😪😪
W naszym przypadku jeśli będziemy z nią pracować i zwracać uwagę na jej zachowanie, żeby szybko reagować to będzie normalnie funkcjonowała w społeczeństwie.
Jest wesoła, cały czas się śmieje, lgnie do wszystkich ludzi i zwierząt. Uwielbia dzieci. Ma ciągle zapalenie uszu ale świetnie to znosi.
 
reklama
W naszym przypadku jeśli będziemy z nią pracować i zwracać uwagę na jej zachowanie, żeby szybko reagować to będzie normalnie funkcjonowała w społeczeństwie.
Jest wesoła, cały czas się śmieje, lgnie do wszystkich ludzi i zwierząt. Uwielbia dzieci. Ma ciągle zapalenie uszu ale świetnie to znosi.
bardoz się cieszę choc wiem, że pewnie macie dużo pracy z małą. ❤️
 
Musisz mieć nadzieję że będzie dobrze, jak USG jest ok, to jest nadzieja że powinno być dobrze. Trisomia 18 jest rozpoznawana często na USG, gorzej z trisomia 21. Rób aminopunkcje ja już jestem po i czekam na wyniki.

Jaki był powód wcześniejszych problemów z ciążą ?
Jakie masz wyliczone ryzyko, moje ryzyko na "ZD" to więcej niż 1:4 a jak samemu mąż wprowadzał wyniki do kalkulatora wychodziło 1:2.

Ale to nadal 50/50 - nic pewnego, trzeba wierzyć że będzie dobrze.

Dziesiątki przeczytanych publikacji naukowych, wykresów. I co z nich wynika -nic. Są przypadki że obraz i wyniki krwi pokazują najgorsze a po badaniach dziecko zdrowe.

Ja na początku się załamałam, teraz wierzę że będzie dobrze, zaczęłam się modlić do św Rity samo to że mogę powierzy jej swoje problemy dało odetchnąć.
Mam 39 lat i wiek strasznie podnosi mi ryzyko przy jakichkolwiek odchyleniach od normy. W tym wieku, trzeba poprostu dobrze przebadać malucha.
 
Ostatnia edycja:
Dzwonili do mnie ze szpitala, są wyniki. Przez telefon nie podają, tylko jutro na spotkaniu z genetykiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Musisz mieć nadzieję że będzie dobrze, jak USG jest ok, to jest nadzieja że powinno być dobrze. Trisomia 18 jest rozpoznawana często na USG, gorzej z trisomia 21. Rób aminopunkcje ja już jestem po i czekam na wyniki.

Jaki był powód wcześniejszych problemów z ciążą ?
Jakie masz wyliczone ryzyko, moje ryzyko na "ZD" to więcej niż 1:4 a jak samemu mąż wprowadzał wyniki do kalkulatora wychodziło 1:2.

Ale to nadal 50/50 - nic pewnego, trzeba wierzyć że będzie dobrze.

Dziesiątki przeczytanych publikacji naukowych, wykresów. I co z nich wynika -nic. Są przypadki że obraz i wyniki krwi pokazują najgorsze a po badaniach dziecko zdrowe.

Ja na początku się załamałam, teraz wierzę że będzie dobrze, zaczęłam się modlić do św Rity samo to że mogę powierzy jej swoje problemy dało odetchnąć.
Mam 39 lat i wiek strasznie podnosi mi ryzyko przy jakichkolwiek odchyleniach od normy. W tym wieku, trzeba poprostu dobrze przebadać malucha.
Jak oceniasz amnio? Jak przebiegła? Ja mam juto wizytę z genetykiem i ewentualną amnio. Boję się. Nie wiem jaka była przyczyna Wcześniejszych poronień. Tak się działo. Do 8 tc zawsze porabiałam. W 7 ciązy zrobiłam badanie płodu (mikromacierze) wyszło zdrowa dziewczynka pod względem genetycznym ale była zarazona wirusem opryszczki typ 1 i typ 2. Z opisu genetyka to była główna przyczyną poronienia. Fakt jest taki że ja w każdej ciąży miałam opryszczke ale żaden lekarz nje zwrócił na to uwagi. Dopiero w 8 caizy zaczęłam brać haviran i donosiłam.
 
Do góry