reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej wszystkim .
Moje moje usg - prawidlowe, lekarz mówił że dzidziuś prawidłowo się rozwija.
Ale za to moje wyniki z krwi wyszły słabiej
B-hCG - 6,087MoM
PEPPA-H - 1.368 MoM
Moje ryzyko trisomi21 podstawowe to 1:792
Po skorygowaniu 1: 263
Na aminopunkcje się nie zdecyduje. Ale czy na moim miejscu robiły byście test NIFTY lub SANCO?
I czy ktoś miał taka wysoką betę i wiadomo skad taka wysoka?
Ja robiłam amnio. Dr pytał czy chce amnio lub nipty czy nic. Nipty to dalej statystyka dlatego zdecydowałam się na amnio. Nie namawiam tylko pisze jak było u mnie 😌
 
reklama
Hej wszystkim .
Moje moje usg - prawidlowe, lekarz mówił że dzidziuś prawidłowo się rozwija.
Ale za to moje wyniki z krwi wyszły słabiej
B-hCG - 6,087MoM
PEPPA-H - 1.368 MoM
Moje ryzyko trisomi21 podstawowe to 1:792
Po skorygowaniu 1: 263
Na aminopunkcje się nie zdecyduje. Ale czy na moim miejscu robiły byście test NIFTY lub SANCO?
I czy ktoś miał taka wysoką betę i wiadomo skad taka wysoka?
Ja miałam betę 13,40 IU/I
A białko Pappa 0,66 IU/I

Trisomia 18 po skorygowaniu 1:206

Lekarze powiedzieli ze aminopunkcja to jedyna opcja żeby mieć pewność. Mówili ze wszystkie testy genetyczne typu ;NIFTY, SANCO, PANORAMA etc. Znów w jakimś stopniu opierają się na prawdopodobieństwie . I mogą dać negatywny wynik lub pozytywny i teraz któremu wierzyć . Więc po konsultacji z 4 lekarzami i genetykiem zdecydowałam się na amino.
 
Ja miałam betę 13,40 IU/I
A białko Pappa 0,66 IU/I

Trisomia 18 po skorygowaniu 1:206

Lekarze powiedzieli ze aminopunkcja to jedyna opcja żeby mieć pewność. Mówili ze wszystkie testy genetyczne typu ;NIFTY, SANCO, PANORAMA etc. Znów w jakimś stopniu opierają się na prawdopodobieństwie . I mogą dać negatywny wynik lub pozytywny i teraz któremu wierzyć . Więc po konsultacji z 4 lekarzami i genetykiem zdecydowałam się na amino.
I jakie wyniki wyszły Ci po amlnopunkcji?
Ja mam wizytę w w wtorek u ginekologa i będę się z nim konsultować co robić
 
I jak twoje wyniki?
Miałaś duże ryzyko?
Podobnie jak u ciebie. Podejrzenie ZD. Po amnio wyszło, że tu jest ok ale ma mikrodelacje w długim ramieniu hromosomu 15go. Dzięki temu wiemy jak z nią postępować (wiedziałam też który szpital wybrać) itd. Amnio daje 100% pewności.
 
Witam, mam ten sam problem , z badania prenatalnego z USG z dzieckiem wszystko w porządku, przezierność karkowa 1.5 mm, kość nosowa widoczna, wszystko w normie . Niestety po badaniach biochemicznych jest wysokie ryzyko trisomii 21. 1:292 .Beta wyszła 5,617 MoM, natomiast papa 0,954 MoM.
Lekarz prowadzący dał skierowanie na amniopunkcje, powiedział że on poleca to badania bo daje pewność , zaznaczył że jest ryzyko powikłań ale bardzo małe i przy każdym zabiegu jest ryzyko .
Wczoraj zapisałam się na amniopunkcje mam na 13 lutego więc jeszcze trochę czasu do namysłu.
Nie wiem co robić, wiem że nie dam rady do końca ciąży psychicznie żyć w niepewności, więc chyba raczej się zdecyduje na amniopunkcje.
 
Witam, mam ten sam problem , z badania prenatalnego z USG z dzieckiem wszystko w porządku, przezierność karkowa 1.5 mm, kość nosowa widoczna, wszystko w normie . Niestety po badaniach biochemicznych jest wysokie ryzyko trisomii 21. 1:292 .Beta wyszła 5,617 MoM, natomiast papa 0,954 MoM.
Lekarz prowadzący dał skierowanie na amniopunkcje, powiedział że on poleca to badania bo daje pewność , zaznaczył że jest ryzyko powikłań ale bardzo małe i przy każdym zabiegu jest ryzyko .
Wczoraj zapisałam się na amniopunkcje mam na 13 lutego więc jeszcze trochę czasu do namysłu.
Nie wiem co robić, wiem że nie dam rady do końca ciąży psychicznie żyć w niepewności, więc chyba raczej się zdecyduje na amniopunkcje.
Są filmiki jak ona wygląda. Przygotowanie, dezynfekcja brzucha trwa więcej jak sam zabieg, on trwa 1 minute.
 
Cześć dodam też coś od siebie w temacie amniopunkcji, bo też przez nią przechodziłam (przy CRL 74 mm, NT 2,8 mm, wolna beta HCG 2,162 MoM, PAPP-A 0,681 MoM, ryzyko t21 1:69).
Zdecydowałam się na nią mimo dobrego wyniku Nifty Pro (ryzyko T21 1:9 mld, frakcja 24%, płeć męska). Trzech ginekologów na podstawie wyniku Nifty i wykonanego USG (w 15tc przezierność się wchłonęła) raczej odradzało mi amniopunkcję, twierdząc że mam zdrowe dziecko. Mimo wszystko podjęłam ryzyko (historie na forach, w których pomimo dobrego wyniku Nifty wychodziły po amniopunkcji inne wady genetyczne, których Nifty nie bada nie dawały mi spokoju, musiałam wiedzieć...).
Samo badanie wykonywałam w Invicta w Gdańsku w 17tc. Przebiegło profesjonalnie, bezproblemowo i przede wszystkim naprawdę bezboleśnie pomimo, że wkłucie miałam blisko pępka i lekarz ostrzegała, że może przez to zaboleć. Z tego co wiem w tej klinice używają cienkich igieł, może to miało znaczenie. Położna bardzo dokładnie dezynfekowała brzuch i to dwukrotnie (dezynfekowała nawet głowicę do USG), lekarka precyzyjnie wybrała miejsca nakłucia pod kontrolą USG, nie odrywała wzroku z monitora przez cały czas pobierania płynu przez położną. Po kilku minutach było po wszystkim. Na koniec lekarka jeszcze obejrzała dzidziusia, zmierzyła jego tętno. Po badaniu chwilę odpoczywałam w pokoju położnych na leżance, gdzie zmierzono mi ciśnienie i podano immunoglobulinie (mam grupę krwi RH-). Przez pół godziny miałam zostać jeszcze na terenie kliniki, żeby upewnić się czy nie wystąpi reakcja alergiczna na ten lek. Wszystko było ok. Po samym badaniu w domu odpoczywałam jeden dzień w łóżku, nie działo się jednak nic niepokojącego. Po tygodniu miałam USG kontrolne, które również nie wykazało żadnych skutków ubocznych badania. Także akurat u mnie badanie przebiegło bezproblemowo, więc sugeruję tak mocno się nim nie stresować.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry