reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Ja miałam zd 1:57 (usg wzorowe nt 1.2) A dziś moja córeczka kończy 3mc (kariotyp żeński prawidłowy)

Trzymam kciuki za Was Wszystkie, które czekają na wyniki. Oby wszystkie były pomyślne 😘
 
reklama
Ja miałam zd 1:57 (usg wzorowe nt 1.2) A dziś moja córeczka kończy 3mc (kariotyp żeński prawidłowy)

Trzymam kciuki za Was Wszystkie, które czekają na wyniki. Oby wszystkie były pomyślne 😘
Dzięki za słowa otuchy i wsparcia😘
Ja jestem panikara straszna, mistrzyni czarnych scenariuszy.😬
Szkoda mi maleństwa że takie zestresowane jest, chce już znać wyniki zacząć cieszyć się tą ciążą. Teraz mam totalne odcięcie i trudno mi uwierzyć wogóle że w tej ciąży jestem🤪
 
Justycha123 trzymam kciuki👍 Za dobre wieści🥰
MatkaFrankowa dobrze że można w tych złych wieściach usłyszeć w sumie dobre.
Tak, najpierw słowa o złym kariotypie zwaliły mnie z nóg, ale genetyk zapewniał że nie będzie to miało wpływu na rozwój i teraz młody (co prawda wcześniak z 31tc) za chwilę kończy 5 miesięcy urodzeniowych i 3 korygowane. Trzymam kciuki żeby wyniki były dobre! ❤️
 
Hej dziewczyny.
Znalazł to forum bo stoję przed decyzją o amnio.
Zaczelo się od dobrego USG nt 1.3 i kość nosowa obecna, przepływy ok.
Zła biochemia pappa i hcg około 0.2 nom
Mam 36 lat i ryzyko po skorygowaniu t18 1:253
Niby nie ma tragedii, więc zdecydowałam się na Sanco. Po 2 tygodniach i dwukrotnie pobieranej próbce nie udało się określić wyniku.
Dzisiaj byłam w poradni genetycznej, lekarz na USG powiedział, że podoba mu się za duża głowa, w lewej komorze bright spot i jelita świecące na biało w usg (nie pamiętam fachowej nomenklatury).
Sugerują zrobienie amnio i mikromacierzy.jestem przerazona i już sama nie wiem Czy mam szanse na zdrowe dziecko?
 
Hej dziewczyny.
Znalazł to forum bo stoję przed decyzją o amnio.
Zaczelo się od dobrego USG nt 1.3 i kość nosowa obecna, przepływy ok.
Zła biochemia pappa i hcg około 0.2 nom
Mam 36 lat i ryzyko po skorygowaniu t18 1:253
Niby nie ma tragedii, więc zdecydowałam się na Sanco. Po 2 tygodniach i dwukrotnie pobieranej próbce nie udało się określić wyniku.
Dzisiaj byłam w poradni genetycznej, lekarz na USG powiedział, że podoba mu się za duża głowa, w lewej komorze bright spot i jelita świecące na biało w usg (nie pamiętam fachowej nomenklatury).
Sugerują zrobienie amnio i mikromacierzy.jestem przerazona i już sama nie wiem Czy mam szanse na zdrowe dziecko?
Oczywiście, że masz szanse na zdrowe dziecko - dokładniej 99,6% na dziecko bez T18 :)
Jeśli lekarza niepokoi coś w USG to warto poszerzyć diagnostykę...
Podali jakiś powód dlaczego SANCO nie wyszło ?
 
reklama
B.K ja bym zrobiła amnio bo trzeba wiedziec jesli dziecku cos dolega.
Ktory to tydzien? T18 daje bardzo duzo widocznych wad na usg, wiec to raczej nie to. Ale jest masa innych wad ktore moga wyjść. Jesli genetyk doradza amnio i uwidocznil jakies nieprawidłowości to chyba wiesz co robic
 
Do góry