reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

@B.K ja bym zrobiła amnio. Miałam podobna sytuację, że usg było ok, a krew fatalna. Jest wiele innych wad genetycznych, u mnie wyszła przy becie 0,2 MooM i pappa 0,1 MoM triploidia, która na usg była widoczna dopiero w połówkowych w postaci wady serca, normalnej główki i bardzo malutkiego ciałka. Wg lekarzy sanco by mi tego nie pokazało. I broń Boże nie namawiam do amnio bo terminacja, lecz by wiedzieć, co może być nie tak i na co się szykować. Amnio rozwieje wszystkie wątpliwości, obojętnie w którą stronę. Zabieg bezbolesny, więcej nerwów niż to jest warte. A spokojne serce matki jest tutaj najważniejsze. Myślę jednak, że wiek Ci sporo dał złego i stąd takie wyliczenia. Trzymam kciuki za zdrowe maleństwo!
 
reklama
P. S. Mikro macierze nie wykazały wady, dopiero amniopunkcja pełna. Mikro wyklucza szybko tylko te 3 najpipukarniejszenteisomie, zaś amnio da wiedze o innych ewentualnych nieprawidłowościach.
 
B.K ja bym zrobiła amnio bo trzeba wiedziec jesli dziecku cos dolega.
Ktory to tydzien? T18 daje bardzo duzo widocznych wad na usg, wiec to raczej nie to. Ale jest masa innych wad ktore moga wyjść. Jesli genetyk doradza amnio i uwidocznil jakies nieprawidłowości to chyba wiesz co robic
14 TC się kończy. Z początku lekarz nawet nie chciał robić USG, bo jeszcze nic nie widac
 
@B.K ja bym zrobiła amnio. Miałam podobna sytuację, że usg było ok, a krew fatalna. Jest wiele innych wad genetycznych, u mnie wyszła przy becie 0,2 MooM i pappa 0,1 MoM triploidia, która na usg była widoczna dopiero w połówkowych w postaci wady serca, normalnej główki i bardzo malutkiego ciałka. Wg lekarzy sanco by mi tego nie pokazało. I broń Boże nie namawiam do amnio bo terminacja, lecz by wiedzieć, co może być nie tak i na co się szykować. Amnio rozwieje wszystkie wątpliwości, obojętnie w którą stronę. Zabieg bezbolesny, więcej nerwów niż to jest warte. A spokojne serce matki jest tutaj najważniejsze. Myślę jednak, że wiek Ci sporo dał złego i stąd takie wyliczenia. Trzymam kciuki za zdrowe maleństwo!
I u mnie też lekarz zwrócił uwagę na dysproporcje głowy do reszty ciala, ale w notatkach zapisał obserwacje pod kątem wodoglowia
 
reklama
Witam, przeczytalam prawie cały wątek.
Jestem w trzeciej ciąży, mam w domu dwie zdrowe córki.
W czwartek byłam na prenatalnych był to 12t5d, USG wyszło bardzo dobrze a jak lekarz wrzucił moje wyniki z krwi coś się pokrzaczylo.
Mam pośrednie ryzyko trisomii 21, ryzyko podstawowe 1:387 a skorygowane 281.
Dodam, że mam 33 lata.
Po przeczytaniu wątku wiem że tragedii nie ma, czytam że są tu takie wyniki które serio mogą paraliżować a amnio pokazuje wynik prawidłowy, jednak strach patrzy mi w oczy.
Wyniki biochemii mam takie beta 1,1872MoM a Pappa 0,3889...
Martwi mnie ta niską pappa.
Biorę euthyrox 75, oraz miałam Duphaston bo pojawiło się krwawienie (lekka nadżerka która podobno mogal się aktywować w ciąży).
Do tego wszystkiego wyszły mi złe przepływy maciczne, głównie z lewej strony i mam ryzyko stanu przedrzucawkowego, dostałam acard na to.
W środę mam wizytę u swojego gina czekam co on mi na to wszystko powie. Jestem w zasadzie zdecydowana na test sanco lub nifty ale czekam na opinie gina.
Dostałam też skierowanie do genetyka jednak myślę że narazie to zostawię bo pewnie będą kierować na amnio a ja z taki..ryzykiem jakie mi wyszło raczej na amnio się nie zdecyduje ...
 
Do góry