reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Tak, dokładnie. Miałam białko na poziomie 0.2 MoM, to niskie, żaden lekarz ani słowa na ten temat nie powiedział. Dokładnie w 30 tygodniu trafiłam do szpitala z konkretnym nadciśnieniem, w 31 musieli rozwiązać ciążę z powodu zagrożenia stanem przedrzucawkowym.
Moja lekarka właśnie uprzedzała, że dla niektórych lekarzy i farmaceutów to jest nadal nie do przyjęcia, żeby ciężarna brała kwas acestylosalicylowy, bo żelazna zasada starej medycyny było, że nie daje się NLPZ'ow ciezarnym. A tu takie zmiany;p oczywiscie w dawce zaleconej przez lekarza. Mi powiedziala, ze mam brac 150 do 34 tyg ciazy a pozniej zobaczymy.
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź. Na szczęście w usg oprócz przezierności w górnej granicy normy nic nie wykryto. Jak jesteś po amniopunkcji to czekasz na wyniki? Równiez życzę dla Twojego dzidziusia dobrych wyników 💗 czekam właśnie z niecierpliwością na wizytę u lekarza w czwartek żeby wiedzieć co dalej. Mam nadzieję że te historie skończą się dobrze

Amniopunkcję miałam dokładnie 6.07, na wyniki czekałam nieco ponad 3 tygodnie. Nie miałam żadnych komplikacji a wynik: kariotyp żeński prawidłowy, nie stwierdzono aberracji chromosomowych :)
 
Moja lekarka właśnie uprzedzała, że dla niektórych lekarzy i farmaceutów to jest nadal nie do przyjęcia, żeby ciężarna brała kwas acestylosalicylowy, bo żelazna zasada starej medycyny było, że nie daje się NLPZ'ow ciezarnym. A tu takie zmiany;p oczywiscie w dawce zaleconej przez lekarza. Mi powiedziala, ze mam brac 150 do 34 tyg ciazy a pozniej zobaczymy.
Dobrze, że o tym wspomniałaś. Zapytam mojej lekarki prowadzącej czy w takim razie też nie powinnam zażywać. Tymbardziej, że chodzę do najlepszych specjalistów jacy są w okolicy.
 
Ostatnia edycja:
cześć , skrócenie kości długich u płodu wcale nie musi świadczyć o ZD , u mnie to samo , leczę się na niedoczynność tarczycy , co wyszło w ciąży, na I prenatalnych oprócz skrócenie kości udowej i DV w górnej granicy normy , przezierność karkowa 3mm , były wraz z wiekiem wskazaniem do amniopunkcji , przeżyłam ten paskudny zabieg i nie było źle , też nie dałabym rady czekać a chciałam juz po prostu wiedzieć , wyniki - prawidłowy kariotyp , chłopak , a mam już 2 córki , w przyszłym tygodniu mam II prenatalne oraz echo serca , mój ginekolog od początku wyrokował ,że albo będzie ZD albo karłowatość , w tej chwili czekamy na badania po cichu liczę ,że nóżki i rączki jeszcze urosną a mój chłopczyk zagra doktorowi na nosie,
Bizgra i jak się u was potoczylo? Napisz proszę bo teraz ja to przechodzę 😭
 
Dobrze, że o tym wspomniałaś. Zapytam mojej lekarki prowadzącej czy w takim razie też nie powinnam zażywać. Tymbardziej, że chodzę do najlepszych specjalistów jacy są w okolicy.
Możesz sobie poczytać u mamaginekolog na blogu "profilaktyka kwasem acetylosalicyloweym w ciazy" a o samym niskim bialku pappa jest też dostępna praca doktorska Józefa Krawczyka białko pappa - zastosowanie kliniczne w 1 trymestrze ciazy jak by chciało Ci się poczytac:)
 
Możesz sobie poczytać u mamaginekolog na blogu "profilaktyka kwasem acetylosalicyloweym w ciazy" a o samym niskim bialku pappa jest też dostępna praca doktorska Józefa Krawczyka białko pappa - zastosowanie kliniczne w 1 trymestrze ciazy jak by chciało Ci się poczytac:)
Dziękuję Ci bardzo, na pewno poczytam. Dobrze, że trafiłam na to forum. Dużo można się dowiedzieć, a jak wiadomo nikt nie jest wszechwiedzący.
 
Ja jestem właśnie po wizycie u lekarza prowadzącego. Powiedział że nie wygląda to najlepiej. Zapytał co chce zrobić jak dziecko będzie chore.. I że 15 tydzień to w razie czego jest za duża ciąża żeby usunąć, więc on zaleca czekać do porodu i nie robić z tym nic.. 😔Zdecydowałam się zrobić test nifty pro na własną rękę.
 
Ja jestem właśnie po wizycie u lekarza prowadzącego. Powiedział że nie wygląda to najlepiej. Zapytał co chce zrobić jak dziecko będzie chore.. I że 15 tydzień to w razie czego jest za duża ciąża żeby usunąć, więc on zaleca czekać do porodu i nie robić z tym nic.. 😔Zdecydowałam się zrobić test nifty pro na własną rękę.
Bardzo mi przykro, ale badaj się dalej. 15 tydzień to wcale nie za późno na terminacje. Można ją wykonać do 24 tygodnia (w niektórych przypadkach mówią, że do 20),więc nie wiem dlaczego tak lekarz powiedział.
Jeśli zastanawiasz się nad terminacją to tylko wykonanie amniopunkcji daje Ci taką możliwość. Poza tym, jeśli zdecydujesz się urodzić chore dziecko masz możliwość rodzenia w szpitalu specjalistycznym, gdzie od porodu dziecko będzie miało najlepszą opiekę i w razie czego wykonają potrzebne operacje. Nie rozumiem określenia nic nie robić..
 
Ostatnia edycja:
Ja jestem właśnie po wizycie u lekarza prowadzącego. Powiedział że nie wygląda to najlepiej. Zapytał co chce zrobić jak dziecko będzie chore.. I że 15 tydzień to w razie czego jest za duża ciąża żeby usunąć, więc on zaleca czekać do porodu i nie robić z tym nic.. 😔Zdecydowałam się zrobić test nifty pro na własną rękę.
Mogę wiedzieć na podstawie czego lekarz tak powiedział?
 
reklama
Mogę wiedzieć na podstawie czego lekarz tak powiedział?
W usg widział przezierność karkowa ale nie mógł jej zmierzyć bo nie ma certyfikatu, więc wysłał mnie na inne badania. Przyniosłam mu wyniki z ryzykiem 1:293 oraz z przeziernościa w górnej granicy normy. Pappa 0,54 mom, wolne b hcg 1,65 mom. Nie mam siły żeby czekać do porodu co się okaże, płaczę codziennie.
 
Do góry