reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

W usg widział przezierność karkowa ale nie mógł jej zmierzyć bo nie ma certyfikatu, więc wysłał mnie na inne badania. Przyniosłam mu wyniki z ryzykiem 1:293 oraz z przeziernościa w górnej granicy normy. Pappa 0,54 mom, wolne b hcg 1,65 mom. Nie mam siły żeby czekać do porodu co się okaże, płaczę codziennie.
Paulinko, ja mam inne wyniki ale również nieciekawe, zdecydowałam się na aminiopunkcje i już jestem 4 dnii po, czekam teraz na wyniki, również płacząc co chwilę ale nie wyobrażam sobie druga polowe ciąży przejść w takim stanie. Nie myślisz, żeby zrobić?
 
reklama
[/QUOTE]
W usg widział przezierność karkowa ale nie mógł jej zmierzyć bo nie ma certyfikatu, więc wysłał mnie na inne badania. Przyniosłam mu wyniki z ryzykiem 1:293 oraz z przeziernościa w górnej granicy normy. Pappa 0,54 mom, wolne b hcg 1,65 mom. Nie mam siły żeby czekać do porodu co się okaże, płaczę codziennie.
Wydaje mi się, że te wyniki nie dą złe. Miałam białko 0.3, a B hcg ponad 3. Ryzyko 1:60, zrobiłam amniopunkcje, zapłaciłam tylko za Fish. Wyniki miałam na drugi dzień, teraz już odebrałam całkowite wyniki i prawidłowy kariotyp żeński. Także trzeba zawsze wierzyć, bo nic nie jest przesadzone.
 
Paulinko, ja mam inne wyniki ale również nieciekawe, zdecydowałam się na aminiopunkcje i już jestem 4 dnii po, czekam teraz na wyniki, również płacząc co chwilę ale nie wyobrażam sobie druga polowe ciąży przejść w takim stanie. Nie myślisz, żeby zrobić?
Kiedy masz wyniki amniopunkcji i jakie miałaś ryzyko pappy? Ja nie dostałam skierowania na amnio, już zapisałam się na nifty pro. Trzymam kciuki za Twoje wyniki 💗
 
Kiedy masz wyniki amniopunkcji i jakie miałaś ryzyko pappy? Ja nie dostałam skierowania na amnio, już zapisałam się na nifty pro. Trzymam kciuki za Twoje wyniki 💗
Amnio miałam w poniedziałek, polecił mi genetyk po prenatalmych, ponieważ wymiary kości długich są za małe 😐, resztę wyników miałam ok, robiłam prywatnie za 1700zl bo będą badać gentycznie pod kątem wad układu kostnego, wiem co przeżywasz, ściskam mocno i również życzę dużo zdrówka dla Ciebie i dzidzi 💗💗
 
Ja dziś urodziłam swojego Aniołka Antosia
emoji17.png
Tak mi przykro :-(
 
W usg widział przezierność karkowa ale nie mógł jej zmierzyć bo nie ma certyfikatu, więc wysłał mnie na inne badania. Przyniosłam mu wyniki z ryzykiem 1:293 oraz z przeziernościa w górnej granicy normy. Pappa 0,54 mom, wolne b hcg 1,65 mom. Nie mam siły żeby czekać do porodu co się okaże, płaczę codziennie.
Wiesz co, bardzo dziwne zachwanie lekarza. Ponpierwsze, jezeli chcesz sie dalej diagnozowac to od prawdopodobniensta 1:300 powinnas dostac skierowaniw na amnipunkcje. Poza tym, sam ZD nie jest wskazaniem do terminacji, potrzebne są jakieś zauważone w usg wady wspolistniejace, najczęściej dotyczące serduszka. U Ciebie żadnych wad nie wykryli prawda? Miałabym pewne zastrzeżenia do tego lekarza:/najważniejsze to nie daj się przytłoczyć złym informacjom od lekarza, wiem że to trudne. Sama po wizytachbu jednegonlekarza płakałam, ale następnego dnia już myślałam logicznie i trzymam się myśli że jest wszystko dobrze
 
Ja jestem właśnie po wizycie u lekarza prowadzącego. Powiedział że nie wygląda to najlepiej. Zapytał co chce zrobić jak dziecko będzie chore.. I że 15 tydzień to w razie czego jest za duża ciąża żeby usunąć, więc on zaleca czekać do porodu i nie robić z tym nic.. 😔Zdecydowałam się zrobić test nifty pro na własną rękę.
Lekarz wprowadził Cię w błąd. 15 tydzień to nie jest za duża ciąża, zgodnie z polskim prawem terminacji ciąży można dokonać do 24 tygodnia, a podstawą do jej przeprowadzenia upoważnia wynik inwazyjnego badania. Przy dużym ryzyku wyliczonym na podstawie usg i wyników biochemii powinnaś dostać skierowanie na amnio.
 
reklama
Wiesz co, bardzo dziwne zachwanie lekarza. Ponpierwsze, jezeli chcesz sie dalej diagnozowac to od prawdopodobniensta 1:300 powinnas dostac skierowaniw na amnipunkcje. Poza tym, sam ZD nie jest wskazaniem do terminacji, potrzebne są jakieś zauważone w usg wady wspolistniejace, najczęściej dotyczące serduszka. U Ciebie żadnych wad nie wykryli prawda? Miałabym pewne zastrzeżenia do tego lekarza:/najważniejsze to nie daj się przytłoczyć złym informacjom od lekarza, wiem że to trudne. Sama po wizytachbu jednegonlekarza płakałam, ale następnego dnia już myślałam logicznie i trzymam się myśli że jest wszystko dobrze
Dzięki, a jaka była historia u Ciebie? Mi się wydaje że trochę przerósł ten temat lekarza. Ogólnie jest dobrym lekarzem. Ja już jestem zapisana na nifty pro. Pobranie krwi w poniedziałek /wtorek i potem wynik do 2 tygodni. Co do terminacji nie wiem czy byłabym w stanie. Wiem że to często lepsze wyjście dla dzidziusia bo nie będzie cierpieć ale nie wiem czy dałabym radę. Oba wyjścia są tragiczne.
Żadnych wad oprócz przezierność karkowej oraz pappa i b hcg nie było.
 
Do góry