reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

To szybko masz mieć wyniki, Ja miałam 12.12. i na razie tylko FISHa odebrałam, a co do reszty cisza. Ja najwięcej przepłakałam od wyników badań prenatalnych do amnipunkcji, potem został tylko albo aż stres....
Źle się wyraziłam - dziś mają być wyniki mikromacierzy, nie całej amniopunkcji. Tzn. powiedzieli mi, że będą dzisiaj, ale już tyle było opóźnień, że nie jestem przekonana.
 
reklama
No wlasnie ja tez nie rozumiem tej calej afery. Katia chyba ma zle dni. Nie widze nic zoego w tym co Aarcia napisala, wiec nie wiem o co ta cala klotnia. Mamy sie wspierac a nie klocic :)
Ja się absolutnie nie chce kłócić, dlatego też nie będę się już wdawała w dyskusje z tą Panią, bo to bezcelowe. Jak sama napisałaś mamy się wspierać a nie udowadniać kogo racja jest lepsza.
 
Źle się wyraziłam - dziś mają być wyniki mikromacierzy, nie całej amniopunkcji. Tzn. powiedzieli mi, że będą dzisiaj, ale już tyle było opóźnień, że nie jestem przekonana.
Ja też mam amnio z mikromacierzą i genetyk powiedziała mi, że na wynik czeka się maksymalnie 2 tygodnie, a zazwyczaj są już po tygodniu, ale przez święta wynik dostanę pewnie dopiero po nowym roku. Amnio miałam 17.12, wykupiłam fisha i wynik miałam 20.12, a na resztę czekam. Pani doktor powiedziała mi jeszcze, że jak coś będzie nie tak to zawsze wcześniej dzwonią, nie zadzwonili, więc jestem trochę spokojniejsza.
 
Dziękuję ❤️ Ja czekam już 5 tygodni... Panorama nie wyszła mi 2 razy, bo początkowo miałam 2 zarodki i ten obumarły nie pozwala na wyizolowanie DNA... Amniopunkcję miałam 19ego grudnia i podobno dziś mają być wyniki. Ale mam złe przeczucia... Chyba przez całe życie nie przepłakałam tyle co w ciągu ostatnich tygodni...

Nie placz kochana. Wiem ze latwo mowic, sama przeplakalam wiele nocy. Musisz byc dobrej mysli💜
 
Ja też mam amnio z mikromacierzą i genetyk powiedziała mi, że na wynik czeka się maksymalnie 2 tygodnie, a zazwyczaj są już po tygodniu, ale przez święta wynik dostanę pewnie dopiero po nowym roku. Amnio miałam 17.12, wykupiłam fisha i wynik miałam 20.12, a na resztę czekam. Pani doktor powiedziała mi jeszcze, że jak coś będzie nie tak to zawsze wcześniej dzwonią, nie zadzwonili, więc jestem trochę spokojniejsza.
Ja niestety nie wpadłam na ten pomysł, żeby do mikromacierzy wziąć jeszcze FISH... Wczoraj w klinice powiedzieli, że wyniki będą trochę później, ale nadal w poniedziałek. A dziś jak dzwoniłam to nadal ich nie ma.
Nie placz kochana. Wiem ze latwo mowic, sama przeplakalam wiele nocy. Musisz byc dobrej mysli💜
❤️ Ja się zastanawiam czy jednak nie nastawić się na najgorsze, żeby nie być potem w tak wielkim szoku...
 
Ja niestety nie wpadłam na ten pomysł, żeby do mikromacierzy wziąć jeszcze FISH... Wczoraj w klinice powiedzieli, że wyniki będą trochę później, ale nadal w poniedziałek. A dziś jak dzwoniłam to nadal ich nie ma.
❤️ Ja się zastanawiam czy jednak nie nastawić się na najgorsze, żeby nie być potem w tak wielkim szoku...
Mi też odradzali fish, ale ja chciałam wiedzieć przed świętami, a bez fisha to było mało prawdopodobne. Pociesz się tym, że jak nie dzwonią nie ma jeszcze wyników to całkiem możliwe, że wszystko jest dobrze :)
 
Ja niestety nie wpadłam na ten pomysł, żeby do mikromacierzy wziąć jeszcze FISH... Wczoraj w klinice powiedzieli, że wyniki będą trochę później, ale nadal w poniedziałek. A dziś jak dzwoniłam to nadal ich nie ma.
❤ Ja się zastanawiam czy jednak nie nastawić się na najgorsze, żeby nie być potem w tak wielkim szoku...
Sama nie wiem czy nastawiamnie się na najgorsze jest lepsze niż wiara w to, że dzidzia zdrowa. Ja przeplakalam wiele nocy, dni, tygodni... I nie zrobiłam amnio, nie chce znać prawdy do porodu a może jeszcze dalej. Teraz się pocieszam, że mała po prostu będzie drobna i z krótkimi konczynami, może z niedowaga, ale zdrowa.
 
Mi też odradzali fish, ale ja chciałam wiedzieć przed świętami, a bez fisha to było mało prawdopodobne. Pociesz się tym, że jak nie dzwonią nie ma jeszcze wyników to całkiem możliwe, że wszystko jest dobrze :)
Ja jestem jednak pesymistą 😁 i myślę, że nie dzwonią, bo nie wiedzą 🙈 Serio, nie chcę dopuszczać do siebie myśli, że może być ok... Amnio robiłam w klinice prywatnej (ale na NFZ) i oni wysyłali próbkę do analizy to Instytutu Matki i Dziecka, który jak dla mnie jest źródłem opóźnień.
 
Sama nie wiem czy nastawiamnie się na najgorsze jest lepsze niż wiara w to, że dzidzia zdrowa. Ja przeplakalam wiele nocy, dni, tygodni... I nie zrobiłam amnio, nie chce znać prawdy do porodu a może jeszcze dalej. Teraz się pocieszam, że mała po prostu będzie drobna i z krótkimi konczynami, może z niedowaga, ale zdrowa.
Chyba na każdego działa coś innego. Ja bym autentycznie zwariowała, gdybym miała czekać do porodu. Sama się nawet teraz zastanawiam czy ze mną wszystko ok... Moja rodzina do tej pracy ty nie wie o mojej ciąży...
 
reklama
Sama nie wiem czy nastawiamnie się na najgorsze jest lepsze niż wiara w to, że dzidzia zdrowa. Ja przeplakalam wiele nocy, dni, tygodni... I nie zrobiłam amnio, nie chce znać prawdy do porodu a może jeszcze dalej. Teraz się pocieszam, że mała po prostu będzie drobna i z krótkimi konczynami, może z niedowaga, ale zdrowa.
Podziwiam Cię, ja znając siebie bym po prostu zwariowała z taką niepewnością. Bałam się amnio, ale teraz cieszę się, że się jednak zdecydowałam. Ile zostało Ci do porodu? Trzymam kciuki, żeby córeczka okazała się zdrowa :)
 
Do góry