reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Hej dziewczyny, byłam u kardiologa. Obecnie 28+2 tc, płód "całościowo" na 27+4 tc chyba. Główka i brzuszek na 29 tydz, a konczyny na 25 tc. Może nie będzie tak źle. Mała waży plus minus 1042g. Jedna tętnica w pepowinie zwezona, ale kazal sie nie martwić bo jest jeszxze jedna. Narządy i serce okej. Zastawka trojdzielna sie domknęła. Teraz jak czytam o waszych amniopunkcjach to w sumie jakbym się zdecydowała wtedy po 22 tyg to bym już dawno miała wynik, ale tak bardzo się bałam tego wkluwania. No nic przynajmniej tyle, że z sercem jest okej.
Będzie dobrze 😘
 
reklama
Hej . Widzę, że jest Was tu ostatnio mnóstwo. Trzymam kciuki za Was wszystkie. Ja amniopunkcję miałam robioną 2 razy w odstępie niespełna rok. Przy każdej z nich sączyły mi się wody. Pierwsza amniopunkcja potwierdziła ZD u córki. Ryzyko wyniosło wtedy 1:27 przy IDEALNYM USG! Też wtedy tłumaczyłam sobie że pappa to tylko statystyki, a jednak tak nie jest. Terminowaliśmy ciążę ale to inny temat.... Odczekalismy 3 miesiące i zaczęliśmy ponownie starania. Udało się w 3 cyklu. Przy czym wcześniej staraliśmy się 6 lat. Tym razem ryzyko wyszło 1:350 ale mąż nalegał na amniopunkcję. Wynik był dobry. Jestem w 34 tc. Rodzę w styczniu i powiem Wam coś co przeczytałam na jednym z forum: jeśli tylko jeden marker beta lub białko wyjdzie źle to zazwyczaj dzidzia jest zdrowe. Jeśli obydwa wyjdą źle to amnio tylko to potwierdzi. U mnie dokładnie tak było.


Osobiście się z tym nie zgodzę - u mnie bylo NT 2,9 przy CRL 7,64 i biochemia (oba wyniki) na poziomie 0,3 MOM. Ryzyko T13 1:263.
Koło mnie spi teraz 3 miesieczny, ZDROWY synuś 😍
Nie zdecydowaliśmy się na amnio. Jedynie oprócz standardowych usg, robiliśmy trzecie prenatalne i echo serca.
 
Hej dziewczyny. Wróciłam właśnie z zastrzyku immoglobuliny i powiem wam szczerze, że boli znacznie bardziej niż amniopunkcja ... tzn jak dla mnie amniopunkcja nie boli w ogóle :) więc samej amniopunkcji nie ma się co bać, jak już to tylko późniejszych konsekwencji
Jeżeli o mnie chodzi to nie bałam się aż tak bardzo samej aminopunkcji, nie powiem jakiś stres był ale waśnie najbardziej boję się tych powikłań: sączenie wód, poronienie, przedwczesny poród czy stopy końsko-szpotawe...
U mnie amino było dość wcześnie tym bardziej że zaleca się w 16 tygodniu ale ja wiem to teraz, wtedy nie wiedziałam i zaufałam lekarzowi, sam powiedział, że troszkę wcześnie ale sprawdził na usg powiedział są warunki i robimy. Bylam gotów wstać i przyjść za tydzień ale lekarz - jest w porządku, przyszła pielęgniarka i mówi o jak fajnie, jest miejsce, więc się uspokoiłam....
Teraz ciągle myślę nie tylko o wyniku ale także o ewentualnych powikłaniach, ja wiem że to niewielki procent ale jednak się zdarza😕
 
Jeżeli o mnie chodzi to nie bałam się aż tak bardzo samej aminopunkcji, nie powiem jakiś stres był ale waśnie najbardziej boję się tych powikłań: sączenie wód, poronienie, przedwczesny poród czy stopy końsko-szpotawe...
U mnie amino było dość wcześnie tym bardziej że zaleca się w 16 tygodniu ale ja wiem to teraz, wtedy nie wiedziałam i zaufałam lekarzowi, sam powiedział, że troszkę wcześnie ale sprawdził na usg powiedział są warunki i robimy. Bylam gotów wstać i przyjść za tydzień ale lekarz - jest w porządku, przyszła pielęgniarka i mówi o jak fajnie, jest miejsce, więc się uspokoiłam....
Teraz ciągle myślę nie tylko o wyniku ale także o ewentualnych powikłaniach, ja wiem że to niewielki procent ale jednak się zdarza😕
Z tego co czytałam tutaj na forum, było sporo dziewczyn, które miało amniopunkcję w 15 tygodniu. U mnie dokładnie był 16 t i 1d. Myśle, że jak lekarz stwierdza, że jest dobrze i można kłuć to nie masz się czym martwić.
Ja bardzo bym chciała, żeby te 3 tygodnie po amnio już minęły, wtedy przestane się bać. Teraz to każde ukłucie, ból i już panika, że coś się zaczyna dziać ...
 
Z tego co czytałam tutaj na forum, było sporo dziewczyn, które miało amniopunkcję w 15 tygodniu. U mnie dokładnie był 16 t i 1d. Myśle, że jak lekarz stwierdza, że jest dobrze i można kłuć to nie masz się czym martwić.
Ja bardzo bym chciała, żeby te 3 tygodnie po amnio już minęły, wtedy przestane się bać. Teraz to każde ukłucie, ból i już panika, że coś się zaczyna dziać ...
U mnie z tego co napisali to było 14t i 3d 😲 no niby 15 bo już nie wiem jak liczyć..
Ja takie kłucia przez tydzień miałam teraz prawie wcale bierz sobie nospe 2-3 razy dziennie
 
U mnie z tego co napisali to było 14t i 3d 😲 no niby 15 bo już nie wiem jak liczyć..
Ja takie kłucia przez tydzień miałam teraz prawie wcale bierz sobie nospe 2-3 razy dziennie
Biorę nospe 2x1 i magnez. Wiem, że są dwa sposoby liczenia bieżący tydzień i ukończony, wiec pewnie miałaś wtedy ukończony 14 i 3d a bieżący 15.
 
Hej dziewczyny, byłam u kardiologa. Obecnie 28+2 tc, płód "całościowo" na 27+4 tc chyba. Główka i brzuszek na 29 tydz, a konczyny na 25 tc. Może nie będzie tak źle. Mała waży plus minus 1042g. Jedna tętnica w pepowinie zwezona, ale kazal sie nie martwić bo jest jeszxze jedna. Narządy i serce okej. Zastawka trojdzielna sie domknęła. Teraz jak czytam o waszych amniopunkcjach to w sumie jakbym się zdecydowała wtedy po 22 tyg to bym już dawno miała wynik, ale tak bardzo się bałam tego wkluwania. No nic przynajmniej tyle, że z sercem jest okej.

Juz teraz nie masz co gdybac co by było gdyby.. Podjelas decyzje ze nie robisz amniopunkcji bo nie chcesz narazac malizny i to była dobra decyzja. Twoja decyzja jest najlepsza. Jesteś matka i sama wiesz co dla ciebie i dziecka jest najlepsze. Bardzo sie ciesze, ze z serduszkiem wszystko dobrze. Co oznacza ta zwezona tetnica w pepowinie ? I jak odniósł sie lekarz do wymiarow malizny ? Ze sa tak rozne w zależności od calosci, główki i konczyn? Ty jak sie czujesz ?.
 
reklama
Hej dziewczyny. Wróciłam właśnie z zastrzyku immoglobuliny i powiem wam szczerze, że boli znacznie bardziej niż amniopunkcja ... tzn jak dla mnie amniopunkcja nie boli w ogóle :) więc samej amniopunkcji nie ma się co bać, jak już to tylko późniejszych konsekwencji
Też tak uważam. Zastrzyk bolał dużo bardziej, nawet powiedziałam to pielegniarce
 
Do góry