reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Leż i odpoczywaj przynajmniej 3 dni 😊 ja leżałam 4 😉
A dziś byłam na usg, wody w normie, akcja serca jest 😊
A kiedy miałaś amino? Bo zarówno w szpitalu jak i moj lekarz prowadzący nie mówili nic o żadnej wizycie kontrolnej. Jutro mam mieć podawana immoglobuline, wiec może i przy okazji zerkną na małego ... a normalna wizytę mam zaplanowana dopiero na 10.01
 
A kiedy miałaś amino? Bo zarówno w szpitalu jak i moj lekarz prowadzący nie mówili nic o żadnej wizycie kontrolnej. Jutro mam mieć podawana immoglobuline, wiec może i przy okazji zerkną na małego ... a normalna wizytę mam zaplanowana dopiero na 10.01
Wczoraj minął tydzień, mnie lekarz powiedział po badaniu... niech pani się zgłosi za tydzień do swojego lekarza sprawdzić czy to dziecko żyje 😲
 
Ja ponad 8 MoM 😳
Bierzesz jakieś leki? Na podtrzymanie, ciśnienie lub inne?
Nie biorę żadnych lekarstw, a ciąża przebiega raczej bezproblemowo, chociaż w ciąży wyszło, że mam bardzo niskie TSH, a beta podobno jest jakoś powiązana z tsh.
Dziewczyny lekarzem co prawda nie jestem, ale myślę że nie ma badania na WSZYSTKO, co nie wyklucza tego, że amniopunkcja może (czego nie wiem) wykrywać 400 wad
 
Hej . Widzę, że jest Was tu ostatnio mnóstwo. Trzymam kciuki za Was wszystkie. Ja amniopunkcję miałam robioną 2 razy w odstępie niespełna rok. Przy każdej z nich sączyły mi się wody. Pierwsza amniopunkcja potwierdziła ZD u córki. Ryzyko wyniosło wtedy 1:27 przy IDEALNYM USG! Też wtedy tłumaczyłam sobie że pappa to tylko statystyki, a jednak tak nie jest. Terminowaliśmy ciążę ale to inny temat.... Odczekalismy 3 miesiące i zaczęliśmy ponownie starania. Udało się w 3 cyklu. Przy czym wcześniej staraliśmy się 6 lat. Tym razem ryzyko wyszło 1:350 ale mąż nalegał na amniopunkcję. Wynik był dobry. Jestem w 34 tc. Rodzę w styczniu i powiem Wam coś co przeczytałam na jednym z forum: jeśli tylko jeden marker beta lub białko wyjdzie źle to zazwyczaj dzidzia jest zdrowe. Jeśli obydwa wyjdą źle to amnio tylko to potwierdzi. U mnie dokładnie tak było.

Nie zgadzam się, u mnie zarówno białko zaniżone jak i beta podwyższona ryzyko 1:245 i córka zdrowa. Amnio nie robiłam, tylko nifty.
 
Nie biorę żadnych lekarstw, a ciąża przebiega raczej bezproblemowo, chociaż w ciąży wyszło, że mam bardzo niskie TSH, a beta podobno jest jakoś powiązana z tsh.
Dziewczyny lekarzem co prawda nie jestem, ale myślę że nie ma badania na WSZYSTKO, co nie wyklucza tego, że amniopunkcja może (czego nie wiem) wykrywać 400 wad
Jakie masz TSH?
 
reklama
A kiedy miałaś amino? Bo zarówno w szpitalu jak i moj lekarz prowadzący nie mówili nic o żadnej wizycie kontrolnej. Jutro mam mieć podawana immoglobuline, wiec może i przy okazji zerkną na małego ... a normalna wizytę mam zaplanowana dopiero na 10.01
U mnie sprawdzili od razu po wyjeciu igly czy jest jakis wyciek czy nie. Po 2 tyg mialam dopiero kontrole
 
Do góry