reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Właśnie dostałem opis badania z invicty. Masakra siedzę i wyje
Bhcg 46,1 IU/I - 1,730 MoM
Pappa 1.100 IU/I - 0,406 MoM
Tris. 21 ryzyko podst. 1-219 ryzyko skoryg. 1-121
Tris 18 podst 1-554 sporyg. 1-11073
Tris 13 podst 1-1732 skoryg 1-14911
Samoistny poród przedwczesny 1:75
Usg niby wszystko prawidłowe troche martwi mnie serce bo jest 153 u/min a tydzień w dokumentach 13 i 2dni, jestem po ivf wiec wiem, że to tydzień 12 i 5 dni czy to nie za wolno?
Czy któraś z was miała podobne wyniki ???? Mam 36 lat pierwsza ciąża
 
reklama
Udało mi się zapisać na amniopunkcje na jutro, więc jutro już część stresu będę miała za sobą.
Super! Rozmawiałam dziś z genetykiem i mówiła ze ryzyko poronienia jest od 0,12-0,5%
Wiec mniejsze niż ryzyko ZD ja tez pewnie pójdę czekam na telefon ze szpitala co powiedzą.... ale myśle ze polecę do polski do doktora Roszkowskiego
Gdzie idziesz na amnio? Koniecznie napisz jak będziesz po!
 
Właśnie dostałem opis badania z invicty. Masakra siedzę i wyje
Bhcg 46,1 IU/I - 1,730 MoM
Pappa 1.100 IU/I - 0,406 MoM
Tris. 21 ryzyko podst. 1-219 ryzyko skoryg. 1-121
Tris 18 podst 1-554 sporyg. 1-11073
Tris 13 podst 1-1732 skoryg 1-14911
Samoistny poród przedwczesny 1:75
Usg niby wszystko prawidłowe troche martwi mnie serce bo jest 153 u/min a tydzień w dokumentach 13 i 2dni, jestem po ivf wiec wiem, że to tydzień 12 i 5 dni czy to nie za wolno?
Czy któraś z was miała podobne wyniki ???? Mam 36 lat pierwsza ciąża
Co to znaczy ... ? mała jest różnica między ryzykiem podstawowym a skorygowanym
 
Właśnie dostałem opis badania z invicty. Masakra siedzę i wyje
Bhcg 46,1 IU/I - 1,730 MoM
Pappa 1.100 IU/I - 0,406 MoM
Tris. 21 ryzyko podst. 1-219 ryzyko skoryg. 1-121
Tris 18 podst 1-554 sporyg. 1-11073
Tris 13 podst 1-1732 skoryg 1-14911
Samoistny poród przedwczesny 1:75
Usg niby wszystko prawidłowe troche martwi mnie serce bo jest 153 u/min a tydzień w dokumentach 13 i 2dni, jestem po ivf wiec wiem, że to tydzień 12 i 5 dni czy to nie za wolno?
Czy któraś z was miała podobne wyniki ???? Mam 36 lat pierwsza ciąża
Wiem co przeżywasz, ja również wyłam jak odebrałam wyniki, zwłaszcza że zostaliśmy z tym sami bez żadnej konsultacji genetyka czy lekarza, a był to piątek i cały weekend przed nami i nie miał kto z nami rozmawiać...multimedia tak mnie potraktował....Ja również mam 36 lat (USG bez zastrzeżeń, ale biochemia zaniżyła....)wolne beta 2,055, pappa 0,579 moim. Pamiętaj, że u nas wiek robi swoje i na starcie mamy duże ryzyko.U mnie było trochę mniejsze bo 1:224. Zdecydowałam się na amniopunkcję (dr Roszkowski szpital Orłowskiego) wzięłam przyspieszone. Musiałam jednak czekać do 16 tygodnia bo wtedy ryzyko powikłań jest mniejsze. Wynik prawidłowy, dziewczynka! Dziękuję mojemu lekarzowi dr Gąszczuk Łukasik bo to ona dała mi skierowanie na amniopunkcję, ja byłam z mężem sceptyczna. Jednak życie w niepewności i stresie do końca ciąży nie byłoby dobre dla maleństwa. Ja przewertowałam całe forum i dużo miłości pomogło. Musisz być silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze, nastawienie jest bardzo ważne. Ja jestem osobą wierzącą i ukojenie przyniosła mi modlitwa (nowenna pompejańska, jest nawet aplikacja). Na forum jest wiele przypadków, w których ryzyko było naprawdę bardzo wysokie, a urodziły zdrowe dzieci. Pamiętaj,że to tylko statystyka. W Twoim przypadku USG było ok i tego się trzymaj.
 
Wiem co przeżywasz, ja również wyłam jak odebrałam wyniki, zwłaszcza że zostaliśmy z tym sami bez żadnej konsultacji genetyka czy lekarza, a był to piątek i cały weekend przed nami i nie miał kto z nami rozmawiać...multimedia tak mnie potraktował....Ja również mam 36 lat (USG bez zastrzeżeń, ale biochemia zaniżyła....)wolne beta 2,055, pappa 0,579 moim. Pamiętaj, że u nas wiek robi swoje i na starcie mamy duże ryzyko.U mnie było trochę mniejsze bo 1:224. Zdecydowałam się na amniopunkcję (dr Roszkowski szpital Orłowskiego) wzięłam przyspieszone. Musiałam jednak czekać do 16 tygodnia bo wtedy ryzyko powikłań jest mniejsze. Wynik prawidłowy, dziewczynka! Dziękuję mojemu lekarzowi dr Gąszczuk Łukasik bo to ona dała mi skierowanie na amniopunkcję, ja byłam z mężem sceptyczna. Jednak życie w niepewności i stresie do końca ciąży nie byłoby dobre dla maleństwa. Ja przewertowałam całe forum i dużo miłości pomogło. Musisz być silna i wierzę, że wszystko będzie dobrze, nastawienie jest bardzo ważne. Ja jestem osobą wierzącą i ukojenie przyniosła mi modlitwa (nowenna pompejańska, jest nawet aplikacja). Na forum jest wiele przypadków, w których ryzyko było naprawdę bardzo wysokie, a urodziły zdrowe dzieci. Pamiętaj,że to tylko statystyka. W Twoim przypadku USG było ok i tego się trzymaj.
Dzięki kochana!
Ja tez jestem osoba wierząca i dziś zaczynam nowennę pompejańską odmawiałem ja juz dwa razy o upragniona ciąże i sie udało mimo ze metoda jest „ antykoscielna” juz dawno miałam ja zacząć ale tak mi jakoś schodziło....
Trzymam sie tylko dlatego, ze wiem ze byly gorsze sytuacje i wszystko skończyło sie dobrze, teraz to wszystko w rękach Boga na nic nie mamy wpływu!
 
@czarnuszka usg masz ok. Bicie serca w normie tym się nie przejmuj. Masz niską wartość pappy a bhcg raczej w normie. Twoj wiek metoda zapłodnienia oraz niski poziom białka pappa wpłynał na wynik i staď ryzyko skorygowane jest większe niż to co wynika z wieku. Umów się na amnio bądź zrób badania nieinwazyjne. Na pewno wszystko będzie dobrze.
 
@czarnuszka

Jak na Twój wiek to nieźle wyniki.naprawde aa PESE sporo dokłada, ponoć też jeśli jest płeć żeńska to stosunek białek jest podwyższający ryzyko ZD.

Tak czy inaczej trzymam kciuki za Was dziewczyny.Ja jutro mam już drugie genetyczne.Takze mimo że nie mam wyników amnio mam nadzieję że cos wyjaśnia.
 
Dziękuje za dobre słowo! Zawsze do forum podchodziłam bardziej jako do źródła informacji, nigdy nie sądziłam, ze da mi tyle wsparcia psychicznego. Dziękuje trzymajcie kciuki ! Ja tez bede trzymac!!! Zawsze myślałam i czułam ze będe miała dziewczynke zwłaszcza ze odrzuca mnie od wszystkiego tylko słodkości mogę jeść a tu okazuje sie ze niby chłopak.... tak sie zastanawiam czy w 13 tyg widać juz płeć?
 
reklama
Do góry