reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dzięki dziewczyny za kciuki
Mam kolejnego stress oprócz czekania na wynik amniopunkcji. Lekarz dziś przed badaniem zauważyła u mojego maluszka jakieś dwa torbiele splotu naczyniowego, powiedział że jak inne badania wyjdą dobrze to to nie jest groźne. Czy ktoś się spotkał z czymś takim ??znów stress chyba się to już nie skończy nigdy.
 
reklama
Nie jest groźne. Moja córcia miała stwierdzone na badaniach prenatalnych. Po porodzie wykonano usg przezciemiączkowe i torbielka się wchłonęła. Najczęściej wchłaniają się do końca II trymestru, u nas i w III było jeszcze widać, a pod koniec ciąży już nie, co potwierdziło usg po porodzie. Poza tym torbielki nie wpywają na rozwój dziecka. Jeśli rzeczywiście nie ma innych anomalii, to nie ma się czym przejmować.
 
Nie jest groźne. Moja córcia miała stwierdzone na badaniach prenatalnych. Po porodzie wykonano usg przezciemiączkowe i torbielka się wchłonęła. Najczęściej wchłaniają się do końca II trymestru, u nas i w III było jeszcze widać, a pod koniec ciąży już nie, co potwierdziło usg po porodzie. Poza tym torbielki nie wpywają na rozwój dziecka. Jeśli rzeczywiście nie ma innych anomalii, to nie ma się czym przejmować.

Tak lekarz też mi tak dziś powiedział że jak z amniopunkcji wszystko wyjdzie dobrze to nie ma się czym martwić. Dzięki za informacje, wsparcie i pomoc.
 
Dziękuje za dobre słowo! Zawsze do forum podchodziłam bardziej jako do źródła informacji, nigdy nie sądziłam, ze da mi tyle wsparcia psychicznego. Dziękuje trzymajcie kciuki ! Ja tez bede trzymac!!! Zawsze myślałam i czułam ze będe miała dziewczynke zwłaszcza ze odrzuca mnie od wszystkiego tylko słodkości mogę jeść a tu okazuje sie ze niby chłopak.... tak sie zastanawiam czy w 13 tyg widać juz płeć?

Mi też dziewczyny tutaj ich historię, rozmowy dały wiele wsparcia.
Miałam dziś drugie genetyczne. Dr powiedział, że nie widzi na USG nic co by wskazywało na ZD i jego zdaniem szansa na trisomie 21 jest bardzo nikła.Kamien z serca, bo wyników z amnio nadal nie ma.
Powiedział też , że wg USG wszystko idealnie.Zdrowa, panna z długimi nogami (wszystkie moje dzieciaki mają dluuugie nogi)

zatem.przedstawiam oto Ida, moje 500gramow szczęścia.
 

Załączniki

  • IMG_20180612_120636.jpg
    IMG_20180612_120636.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 170
Ale szukasz lekarza aby zrobił amnio czy prowadził ciążę?

@Pyska12

Trzymam kciuki mocno!
Do prowazenia ciąża to nie. Przyjeżdżam do polski tylko na 4tyg ale chce wszystko sprawdzic u najlepszego fachowaca i ewentualnie u niego zrobić amnio. Dziś dostałam list ze szpitala ze Mam sie zgłosić we wtorek za tydz. Boje sie troche robić tu amnio. Jeżeli wyrobimy sie 2 tyg przed wyjazdem to moze sie zdecydujemy ( żeby było bezpieczne jechać autem 2 dni) ale mąż mówi ze tu partacze pracują na niczym sie nie znają( zadzwoniłam do lokalnego szpitala żeby wziąć dodatkowo usg mówię pani ginekolog ze wyniki badań pappa wyszły złe u was to sie nazywa KUB a ona mówię ze nie wie ....wysłali mnie do szpitala do Bergen 200km od domu gdzie oddział położniczy mam pod nosem) ....
 
Mi też dziewczyny tutaj ich historię, rozmowy dały wiele wsparcia.
Miałam dziś drugie genetyczne. Dr powiedział, że nie widzi na USG nic co by wskazywało na ZD i jego zdaniem szansa na trisomie 21 jest bardzo nikła.Kamien z serca, bo wyników z amnio nadal nie ma.
Powiedział też , że wg USG wszystko idealnie.Zdrowa, panna z długimi nogami (wszystkie moje dzieciaki mają dluuugie nogi)

zatem.przedstawiam oto Ida, moje 500gramow szczęścia.
Share tak sie cieszę !!!!!!! To daje nam nadzieje! Ja nie mogę prestac wyć ....
 
Share tak sie cieszę !!!!!!! To daje nam nadzieje! Ja nie mogę prestac wyć ....


To są duże emocje..Ja.przespalam pół dnia, potem płakałam.I tak w kółko. Wiem, że to niełatwe,.ale.aprobuj się troszkę uspokoić.Z tego co.pamietam.nie.mialas złych wyników.Nosek do gory

I w ogole spotkqlam koleżankę z.klasy, tez na.prenatalnych. 38lat i pierwsza ciąża.Taki ostatni dzwonek w sumie.Mam nadzieję, że bedzie miała.dobre wyniki.
 
@Shaer super że badanie wyszło dobrze, zobaczysz że amnio też będzie prawidłowe. Nie możne być inaczej skoro wstępne było prawidłowe i na usg wszystko jest super

@Pyska12 wzięłas fisha ?
 
@Shaer super że badanie wyszło dobrze, zobaczysz że amnio też będzie prawidłowe. Nie możne być inaczej skoro wstępne było prawidłowe i na usg wszystko jest super

@Pyska12 wzięłas fisha ?

Ja nie wzięłam Fish bo u mnie ono za dużo nie da bo tak naprawdę chodzi głównie o prawidłowy kariotyp że względu na nieprawidłowy u męża a na to i tak trzeba czekać trzy tygodnie.
 
reklama
Do góry