reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

A jak się czułaś po badaniu amniopunkcji ?? Można normalnie funkcjonować ??

Na następny dzień zostałam wypisana do domu.Jedynie w dzień zabiegu tuż po kłuł bolał mnie brzuch w miejscu wkłucia.Tak jakbym się uderzyla po prostu.W obu miejscach miałam małe siniaczki.
Przez dwa czy trzy dni był mąż więc nie dzwigalam nic, ale jak pojechał to już musialam swoje ponosić.1,5 roczniak, pranie zakupy itd
 
reklama
Jeśli to Cię pocieszy to w 2016 w ciąży nr 2 moje ryzyko wyniosło 1:163 czy 168 jakoś tak, bo dokładnie nie pamiętam.
Dziś mój synek za dwa tygodnie skończy półtora roku.Jest radosny, zdrowy, choć raczej drobniutki i rozwija się prawidłowo.
Nie robiłam wówczas amniopunkcji. USG było idealne, i genetyk.powiedzial że moze dać skierowanie na amnio, ale jego zdaniem wszystko powinno być ok.
Wówczas się nie zdecydowałam


Teraz jestem w trzeciej ciąży, rok 2018 i moje ryzyko jest az 5krotnie wyższe! Mimo prawidłowego USG biochemia była słaba, dodatkowo dowalił mój wiek(rocznik 80)
Moje ryzykon wyniosło1:57. zdecydowaliśmy z mężem, że trzeba zrobić amnio. Zabieg miałam 17.05.2018 roku w Poznaniu na Polnej.Oczekuje cały czas na wyniki.
Może będą w środę 13.06.Takze po 4 tygodniach niewiedzy jestem już bardzo zestresowana....I żałuję przeogromnie że nie wzięłam Fisha.Jestem obecnie w 20tc.

Twojego synek to Twoje pierwsze dziecko?
Tak sie cieszę ja tez wierze i mam nadzieje !!!
Zobaczysz będzie dobrze poprostu myśle, ze ten wiek to mam wszystko zaniża.
 
@czarnuszka a jakie miałaś dokładnie wartości bhcg i pappy w mom? Na twoj wynik pewnie też wpłynął wiek. Ja też robiłam badania i trym u dr Brzóski. Rozmawiałaś z nią po wynikach co doradza?
Wyniki sprawdziłam w necie
Papp 1.100 IU/I bhcg 46.06 IU/I. Mam podane tylko w takich jednostkach. Ta rozmowę pamietam jak przez mgłe ....pani doktor powiedziała, ze wynik nie wyszedł Dobrze ze jest ryzyko wystąpienia tylko ZD bo reszta wyglada dobrze i zaleca amniopunkcję. Mówiła, ze powinno być dobrze bo usg wyglądało dobrze ale mimo wszystko zaleca amnio ( to samo mówiła na usg, że jest Ok z kwi powinno być tez Ok a jest inaczej!) nie dostałam opisu tego badani czyli tychwszystkixh satatystyk powiedziała, ze ryzyko jest 1:121 i zaczęły mnie pocieszać ( moze dlatego ze zaczęłam płakać ) nie wiem cały czas o tym myśle co robić... tak myśle za jak bym zrobiła „ po norwesku” poszło prywatnie na usg nie robił krwi bo tu nikt nie zrobi z wyjątkiem szpitala to żyłabym w. Logikę nieświadomości i cieszyła sie ciążą !
 
Twojego synek to Twoje pierwsze dziecko?
Tak sie cieszę ja tez wierze i mam nadzieje !!!
Zobaczysz będzie dobrze poprostu myśle, ze ten wiek to mam wszystko zaniża.


Mam syna z 2010 roku i z 2016 roku drugiego syna.Teraz w 2018 roku czekam na córkę.
Jak do tej pory wszystkie dzieci są ok, a z każdym miałam dużo wyższe ryzyko skorygowane w stosunku do podstawowego.Z pierwszym nieco ponad 300 (miałam wowczas 29 lat)
 
Mam syna z 2010 roku i z 2016 roku drugiego syna.Teraz w 2018 roku czekam na córkę.
Jak do tej pory wszystkie dzieci są ok, a z każdym miałam dużo wyższe ryzyko skorygowane w stosunku do podstawowego.Z pierwszym nieco ponad 300 (miałam wowczas 29 lat)
Czyli za pierwszym razem nie kwalifikowałam
Mam syna z 2010 roku i z 2016 roku drugiego syna.Teraz w 2018 roku czekam na córkę.
Jak do tej pory wszystkie dzieci są ok, a z każdym miałam dużo wyższe ryzyko skorygowane w stosunku do podstawowego.Z pierwszym nieco ponad 300 (miałam wowczas 29 lat)
to super! Jakoś zawsze mi sie wydawało, jeżeli to nie jest pierwsze dziecko to wiek niestanowi wielkiego problemu 36-38. Ja juz sie pewnie nie doczekam to będzie moje jedyne ( nie mam juz zarodków ) i wiek 36 to późno jak na pierwsze.
 
Super nie, ale poprawne .Kość nosowa była przezierność na górnej granicy ale jeszcze.w normie, a dziecko urodziło się z ZD.Ale ryzyko wynosiło 1:11
Nie wiem czy moje jest super... dziecko jest dość duże bo usg w 12t5d pokazało CRL 7,11cm czyli tak jak by to był 13t2d, BPD 1,95 cm co odpowiada 13t0d, nr 1,27mm,serduszko 153 bpm, reszta wszystko jako opis jest Ok
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie jak długo czekalyscie na wykonanie amniopunkcji od momentu zapisu ??

Pappe robiłam w 13 TC.W około 14 dostałam wyniki, umówiła mnie moja ginekolog go szpitala na koncowkek16TC na bo to ponoć najlepszy moment..Także w teorii czekałam jakieś 2 tyg, ale nie z powodu braku miejsc tylko, ze względu na to żeby dzidziuś był na odpowiednim etapie rozwoju.
 
Do góry