reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Jutro mam 2 USG PRENATALNE. I oczywiście się stresuje, bo zawsze się coś znajdzie do zamartwiania. Wizytę mam na 8:30 ale wejdę pewnie o 9.30 jak znam życie. Póki pamietam wezmę sobie książkę do torebki bo w poczekalni same czasopisma o modzie i urodzie :) nie wiem, czy czytać coś o tym badaniu czy sobie darować :)

trzymajcie kciuki :) wysypka bostońska już mi znika. Zostały mi może 3 kropki takie blade :)
Kaśka trzymam kciuki za prenatalne :) nie czytaj nic nie na sensu ja miałam 2 tyg temu połówkowe i super :) zobaczysz wszystkie narządy ,serduszko , jak ma stopki ułożone,twarzyczkę wyraźniej itd uspokoisz się :) mi dzisiaj dotarły poczta moje wyniki amnio do domu(badanie było 22.08)...trochę to trwało czekałam na wynik 4 tyg ale tak jak pisałam fish po 3 dniach życie mi uratował tzn spokój wprowadził :) dziewczyna co była ze mną zabrała fisha i wszystko ok na szczęście (ZD 1:46) ale hodowla z amniopunkcji jej nie rozmnożyła się i na 15 płytek tylko 8 wyszło szok. Wiec różnie bywa . Trzymam kciuki za wasze wyniki i popieram słowa Kaśki ze ponad 96% wychodzi ok ale rozumiem co czujecie i stresa tez rozumiem . Trzymajcie się!!
 
reklama
Witam wraz żona odebraliśmy wyniki z pierwszych badań prenatalnych od żony ginekolog stwierdził podwyższone ryzyko trisomi 21 jak wy to widzicie?

Trisomia 21 1:818 1:313
Trisomia 18 1:1922 <1:20000
Trisomia 13 1:6051 <1:20000

Przy pierwszym dziecku ( już ma 2 lata ) wszystko ok ciąża przeszła książkowo żona ma 27lat już Pani ginekolog zaproponowała badanie pobranie krwi i wysłają do Anglii trochę to kosztuje ale nie godzi tutaj i pieniądze aaa i odradzają wszyscy nakłuwanie płodu

Możliwe że coś poplątalem ale jestem zielony w tym temacie żonę pocieszam wyszła z gabinetu ze łzami masakra pozdrawiam.
Witam ja miałam ryzyko ZD1:287 lekarze w szpitalu gdzie miałam
Badanie się dziwili dlaczego na amniopunkcję się zdecydowałam . Wszystko zależy od lekarza prowadzącego niektórzy kierują na amniopunkcję od 1:200, innni od 1:300. Inny z kolei uważają ze poniżej 1:500. Jeżeli usg jest ok to nie martwiłabym się ale wiem łatwo mówić. Ja zabrałam przyspieszony wynik Rapid Fish koszt ok 700 zł wynik po 3 dniach był .
 
Kasiu trzymam kciuki za prenatalne usg. Mnie trochę podbrzusze pobolewa i to w sumie tyle. Mam nadzieję, że wynik będzie dobry. Trzeba będzie jakoś zająć sobie ten czas oczekiwania. Mój najmłodszy ma 15.10 drugie urodziny, więc będzie o czym myśleć 16.10 mam wizytę u swego giną, a 27.10 muszę jechać z najmłodszym na kontrolę do alergologa. Może miesiąc jakoś zleci.
 
miałam badanie USG TYLKO. Przed i po zabiegu :)
Dziewczyny po dzisiejszej aminopunkcji jak się macie?
Ja odliczam godziny jestem dosłownie 10h po zabiegu o właśnie zauważyłam lekko mokrą bieliznę lekko zabarwioną jakby saczyła sie minimalnie woda z dosłownie kropla krwi...

Panikuje co robić czekać do rana? Czy jechać do szpitala?
 
Cześć Lena! Wiesz myślę, że jak pojedziesz to sprawdzić do szpitala to będziesz spokojnieksza. Chyba, że masz możliwość, żeby się skontaktować ze swoim ginem i się zapytać co on o tym myśli.
 
Dziewczyny po dzisiejszej aminopunkcji jak się macie?
Ja odliczam godziny jestem dosłownie 10h po zabiegu o właśnie zauważyłam lekko mokrą bieliznę lekko zabarwioną jakby saczyła sie minimalnie woda z dosłownie kropla krwi...

Panikuje co robić czekać do rana? Czy jechać do szpitala?
Można zawsze zadzwonić na dyżur do szputala położniczego tam gdzie podlegasz. Jak się masz martwić cała noc lepiej gdzieś się skonsultuj.

Ja od początku ciazy muszę używać większych wkładek, wydzielina w ciazy to normalne zjawisko niekoniecznie musza to być wody płodowe.
 
Hej, dobrze nie jest ale bardzo źle też nie. Generalnie wszystko dobrze, nie ma się do czego przyczepić i na 3 usg już mnie nie zapisali. USG trwało z 20 minut, robił je inny lekarz niż ostatnio. Prawie wszystko w normie: struktury kostne czaski ok., mózg, kręgosłup, serce, narządy jamy brzusznej. Wody OK., łożysko super. Tylko już sama nie wiem, czy przez to, że miałam już tą amniopunkcje czy powodem było to, że dziecko się strasznie ruszało znowu był problem z kością nosową i lekarz, bardzo szybko zakończył badanie stwierdzeniem, że dalej brak kości nosowej. Dowiedziałam się, że skoro amniopunkcja była OK. to tyle w temacie.

Także generalnie, napiszę, że póki się dziecko nie urodzi nic nie jest pewne. Sam powiedział, że to są tylko badania USG i bardzo często pomniejsze wady wychodzą po urodzeniu.

Pocieszam się, że pierwszy syn radzi sobie jako tako, teraz też nie ma większych uszkodzeń więc może i tym razem będzie, nie jakoś bardzo źle. Boję się oczywiście kolejnego dziecka w dolnej granicy normy bo to wiele utrudnia ale co nas nie zabije to nas wzmocni.
 
Hej dziewczyny. Ja też dziś miałam amnio. U mnie już 18 tydz a dziecko z wymiarów na usg już 19 tydz więc wzięłam Fisha i teraz 3 dni na bezdechu.... stresuje sie okropnie zeby nic sie nie dzialo a wynikiem to wiadomo... Ja nie bralam niczego przez zabiegiem. Z zaleceń to tylko dziś mam leżeć a jutro już normalnie funkcjonować. Nieprzyjemne to :/ chociaż rzeczywiście nie boli.
 
reklama
Do góry