reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Będzie dobrze zobaczysz. Nam lekarz powiedział na jednym z usg Żr rodzą się tez zdrowe downy po zbadaniu serduszka i wszystko było ok .., on chyba był jednym z takich przypadków :/


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny. Napisze moja historie , która trwa . Mam 25 lat. NT 2.0mm CRL 58.8mm . Test pappa 1:393 :( mieszkam w UK. Jestem przerażona. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jeśli chodzi o takie nt w stosunku do CRL? Bhcg Mom 1.50 , a pappa MoM 0.39 . Usg polowkowe wyszło dobrze, wszystko jest w normie.
 
Maola ale Twoje NT jest całkowicie w normie. W PL za normę uznaje się 2, 5 a w wielu innych krajach min UK 3, 5 więc nie wiem dlaczego uważasz, że to złe NT.
Ryzyko zawyżyło Ci białko pappa bo jest lekko poniżej oczekiwanej normy. Ale ryzyko 1:393 wcale nie jest powodem do przerażenia bo to ryzyko które uznawane jest za NISKIE>
 
Hej dziewczyny. Napisze moja historie , która trwa . Mam 25 lat. NT 2.0mm CRL 58.8mm . Test pappa 1:393 :( mieszkam w UK. Jestem przerażona. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Jeśli chodzi o takie nt w stosunku do CRL? Bhcg Mom 1.50 , a pappa MoM 0.39 . Usg polowkowe wyszło dobrze, wszystko jest w normie.

U mnie tez było NT 2 a crl 56 mm, u mnie natomiast w zaden sposob nie podwyzszyło to ryzyka ZD. Białko troche niskie tak samo jak u mnie, ale niskie białko moze tez wskazywac na inne rzeczy, np. nieprawidłowe zagniezdzenie łozyska. Ryzyko według mnie nie jest na tyle duze, aby robic amino, moze wybierz sie na jeszcze jedno dokładne usg do innego lekarza? W ktorym jestes tc? Pewnie gdzies kolo 12, wiec jeszcze jest czas
 
Ja natomiast opowiem wam co u mnie się wydarzylo. Jestem mamą 6 letniego synka, cały zdrowy ,przed synem miałam trzy poronienia. Zdecydowałam się w lipcu na rodzeństwo dla niego i bardzo kocham dzieci ,w październiku miałam ostatni @ teraz mam już 14tydz ciąży. Chodziłam do gina i cały czas zapewniał że jest ok nawet nie musiałam brać luteiny, ostatnio stwierdził,że nie ma sensu robić innych badań ,bo przeziernosc jest ok,więc uwierzyłam tym bardziej ,że z synem nie robiłam prenatalnych. Trzy dni temu rozbolal mnie brzuch byłam raczej pewna,że to rewolucje po golabkach,bo mam zespół jelita drażliwego,ale pojechałam do szpitala sprawdzić co mi szkodzi. Lekarz wykonal mi USG robił bardzo długo. W końcu się odezwał z problemem,że ja mam dziecko z wadami jak mój gin tego nie zauważył,ono kwalifikacje ma do usuniecia totalnie na mnie naskoczyl zaczął mówić najstraszniejsze rzeczy byłam tak uryczana,że mąż na korytarzu usłyszał płacz i wszedł cały blady. Lekarz dal mi skierowanie na prenatalne. Dzwoniłam na drugi dzień ,bo już było późno. Ublagalam panią,że mam ostatni dzwonek na badanie,ona zgodziła się i pojechalam na 20 do Wrocławia. Nawet sobie nadziei nie robiłam. Lekarz zaczął badań i jest obrzęk płodu przeziernosc 8mm, mówi że naprawdę słabe szansę jak dziecko urodzi się z wada może umrzeć po porodzie lub nie długo. Mówił też ,że może umrzeć w brzuchu. Też powiadomił mnie o możliwości usunięcia ciąży. Ja nie mogę tego zrobić to jest moje dziecko nie ważne jakie ,ale jest. Zastanawiam się nad amniopunkcja robiła któraś z was,boje się teraz wolała bym wyżej zeby w razie czego był poród ,a nie poronienie. Mam jeszcze zrobić kartografie serca płodu w Katowicach. Co jeszcze mogę zrobić jestem bezradna cały czas płacze ,wcale nie śpię,nie umiem przestać myśleć. Nie wiem co powiedzieć rodzica,mama nastawia się na kupowanie ciuszkow itp. A w tym przypadku nie ma sensu nic kupować ,bo nie wiadomo jak będzie.

Napisane na Lenovo A6020a40 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Napewno w Łodzi jest hospicjum prenatalne prowadzi findacja Gajusz. Skontaktuj się z nimi moze w innych miastach też są. Pracują tam specjaliści, konsultacja i badania za darmo. Jesli zdecydujesz urodzić to przygotują was. Ppczytaj. Mojej koleżance pomogli przez to przejść...

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U mnie tez było NT 2 a crl 56 mm, u mnie natomiast w zaden sposob nie podwyzszyło to ryzyka ZD. Białko troche niskie tak samo jak u mnie, ale niskie białko moze tez wskazywac na inne rzeczy, np. nieprawidłowe zagniezdzenie łozyska. Ryzyko według mnie nie jest na tyle duze, aby robic amino, moze wybierz sie na jeszcze jedno dokładne usg do innego lekarza? W ktorym jestes tc? Pewnie gdzies kolo 12, wiec jeszcze jest czas



Jestem w 21tc usg polowkowe wyszło dobrze. Wymiary i wszystko w normie
 
Ostatnia edycja:
Do góry