reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

aaparatka dziekuje ze nadal wierzysz!!! ale zeby w 14tc kosci nie bylo?:(
Za te metoda Fisha zawsze sie placi? bo mi pani doktor nawet nic mi na ten temat niepowiedziala...;/

ehhh powiem ci ze jakos zatlila sie we mnie nadzieja...!! mam nadzieje ze rozczarowanie bardziej nie bedzie bolalo:(
 
reklama
Postanowiłem odpowiedzieć choć jest to trudne ale może komuś pomóc. Zabieg ten wykonaliśmy w szpitalu gdyż były lekkie krwawienia. Lekarz , którego dzisiaj bym tak nie nazwał kazał zrobić zabieg bo nie widział kilku rzeczy za wyraźnie na usg a to miało niby wszystko wyjaśnić. Po zabiegu idioci wypisali żonę po 24 godzinach. Teraz wiem że za wcześnie. Jak już to zrobicie to ja bym na siłę leżał z 3 dni i wstawał tylko do wc. Niestety w nocy w domu pękła błona , wody się sączyły. Żona leżała w szpitalu do końca. Nie będę opisywał co i jak ale 100000 razy się zastanówcie. Oni nam kazali podjąć decyzję w 5 minut. To badanie w sumie jest tylko potwierdzeniem wcześniejszych badań które robicie w poradni - chodzi tu o choroby dziedziczne. Nie pamiętam nazw sorki. Ja z mojej strony odradzam w 100%. Ale może wam się udać i będzie ok.
Pozdrawiam tomek z transport Wrocław .
 
Sidor ale blednie tutaj sie wypowiadasz, ZD nie jest choroba dziedziczna!!! To jest mutacja genow, ktora po prostu moze sie zdazyc jak sie ma pecha. Choroby genetycne typu Edwards, Pattau, Down nie sa dziedziczone. Jezeli w rodzinie wystepuja, to jest wieksze prawdopodobienstwo ich wystapienia, ale nie ma mowy o dziedziczeniu. Hemofilia na przyklad jest choroba dziedziczna i kilka innych, natomiast tam gdzie mamy do czynienia z mutacja genotypu to zjawisko nie wystepuje.
 
aaparatka dziekuje ze nadal wierzysz!!! ale zeby w 14tc kosci nie bylo?:(
Za te metoda Fisha zawsze sie placi? bo mi pani doktor nawet nic mi na ten temat niepowiedziala...;/

ehhh powiem ci ze jakos zatlila sie we mnie nadzieja...!! mam nadzieje ze rozczarowanie bardziej nie bedzie bolalo:(

Julia, Niestety FISH jest zawsze płatny, w szpitalu sama musiałam powiedziec ze chce FISHA i opłacić w kasie przed badaniem, wtedy pobierają jedną probówke płynu wiecej i wysyłają do Łodzi. Kosztuje 840 zł ( w srody 990 zł) nie mam pojecia dlaczego, ale warto. Ja jestem już 19tc 2d a nadal nie mam wynikow hodowli amnio. Gdyby nie FISH to nadal żyłabym w niepewności. jak bym dostała wyniki w 21 tc to już prawdopodobnie nic już nie można zrobić :(
Polecam gorąco wątek, który wysłałam w pw :)
I nadziei nie można tracić, trzeba wierzyć w nasze dzieci aż do ostatecznej diagnozy. Ja tez na początku straciłam i płakałam, a teraz jak wiem ze wszystko ok, to żałuje tego stresu na który musiałam narazić synusia.

anka, dokładnie tak jak piszesz, poza tym nie robi się amniopunkcji z powodu krwawienia, wiec nie wiem o co chodzi z tym postem sidor, moze chodziło tylo o reklamę swoje firmy w linku.
 
Ostatnia edycja:
Julia głowa do góry, spróbujcie zrobić usg u innego specjalisty. U mmnie amnio była robiona z niemożności wyliczenia przezierności karkowej i braku widocznych kości nosowych - 1 lekarz kazał nam od razu usuwać ciążę, ale nie zgodziłam się, bo to w końcu moje dziecko i co się okazało mam zdrowego 2,5 letniego malucha ;).Tydzień przed otrzymaniem wyników lekarz powiedział nam, że będzie wszystko w porządku, bo mierzył na usg kości synka ( nie wiem jaką zależność ma długośc kości do wad typu zespół downa pattau i Edwardsa). Dostałam wyniki i się okazało, że wszystko jest w porządku, wiem że mi łatwo mówić, bo mam już to za sobą, ale nie warto się zamartwiać, bo gdyby coś to już nic nie zmienisz i narażasz maleństwo na potworny stres, bo ono przejmuje Twoje emocje. Gdyby nie daj Boże coś było nie tak, to w końcu Twoje dziecko i bez względu na to będziesz je kochać ;)

co do FISH'a pierwszy raz słysze, nikt mi niczego takiego nie proponowal ale gdybym wiedziała,ze jest cos takiego to skorzystałabym z tej możliwości. pozdrawiam.

Sidor, współczuję wam, ale ja szukałabym potwierdzenia u innych ginów i specjalistów, ponad to przed amnio kobieta jest informowana o możliwych zagrożeniach i powikłaniach i zalecają nawet do tyg. leżenie, na Sobieskiego ( po wywiadzie rodzinnym) pani dr mówiła, że ona osobiście zaleca nawet 2 tyg. leżeć, bo każdy organizm i ciąża są inne.
 
Ostatnia edycja:
dobrze, że masz amnio już w poniedziałek !
Ja wczoraj dzwoniłam, wyhodowali 4 prawidłowe płytki, ale żeby dac wynik na piśmie potrzebują 15 sztuk, dzisiaj i jutro będa oglądac kolejne preparaty i moze uda im się wyhodować wiecej. Ale kobieta mówiła, że spokojnie czekać bo te co są są prawidłowe.
 
ja juz po badaniu wyniki 27-go niestety wody mam ciemne jakies krwawienie ciagle jest wiec duze niebezpieczenstwo poronienia ,dostalam antybiotyk i progesteron
aparatka-super ,ze pierwsze wiadomosci sa dobre to daje nadzieje
 
czesc dziewczyny we wtorek mam amnio i cholernie sie boje! od soboty mam brac magnez i wit b6 i nospe powiedziano mi ze przez dwa dni mam lezec. nie wiem czy nie lepiej byloby lezec dluzej? jak myslicie? dodam ze w piatek czyli 3 dni po amnio mam gina dzwonilam do niego powiedzial ze mam przyjechac bo on woli mnie obejrzeć po zabiegu. ze stresu nie potrafie calej nocy przespac! dobrze ze jest to forum i Wy tutaj
 
reklama
mi lekarz powiedzial,ze mam sie oszczedzac ale wstawac moge i cos tam lekkiego zrobic w domu,jesli lekarz chce cie zobaczyc to ja bym pojechala ,mnie by to uspokoilo,ze jestem pod kontrola i napewno bedziesz miec nowe pytania,wiem jak sie denerwujesz ,badz dobrej mysli ale jak masz ochote sie wyplakac albo wykrzyczec to zrob to,wiem z doswiadczenia,ze to pomaga,zycze powodzenia
 
Do góry