reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

reklama
Rewelacja, tak się cieszę! Gratuluję! Ja musiałam jechać osobiście i lekarz wydawał przez telefon nie chcieli powiedzieć i już się bałam że coś nie tak. Teraz już można się spokojnie cieszyć!
Dziewczyny dzwonili z wynikiem
Kariotyp żeński prawidłowy [emoji4] [emoji3059][emoji3059]
Ulgaaaaa

Przypomnę ryzyko 1:34 Trisomii 21
 
My mamy Anitke, młodszy syn 21miesiecy mówi na nią Tita, my też tak do niej mówiliśmy jak była mała, czasem zdrobni i powie Ninia zamiast naszego Tinia :-) mi się bardzo podoba Pola ale mąż radykalnie mówi nie, na prawie wszystkie moje propozycje, dobrze że jeszcze dużo czasu jest :-)
U nas będzie z imieniem ciężka przeprawa [emoji16] na pewno wybierzemy krótkie bo nazwisko mamy długie i najlepiej dwusylabowe, mój Synek nie mówi, udało się przez lata wypracować pojedyncze słowa i sylaby, a chcemy żeby mógł zawołać siostrę [emoji4] więc np MA JA, PO LA itd [emoji4]
 
Witajcie,
może któraś z Was się orientuje jakie są normy dla testu pappa. Mam wynik, ale nie umiem go zupełnie odczytać. Białko płodowe Pappa: 6,7 IU/l, z kolei wolna podjednostka gonadotropiny kosmówkowej 53,4 ng/ml. Jak to przeliczyć na jednostki, które można jakoś interpretować. Jestem zielona w temacie. Z historii na kalkulatorze wyszło mi ryzyko T21 1:143.
 
Witajcie,
może któraś z Was się orientuje jakie są normy dla testu pappa. Mam wynik, ale nie umiem go zupełnie odczytać. Białko płodowe Pappa: 6,7 IU/l, z kolei wolna podjednostka gonadotropiny kosmówkowej 53,4 ng/ml. Jak to przeliczyć na jednostki, które można jakoś interpretować. Jestem zielona w temacie. Z historii na kalkulatorze wyszło mi ryzyko T21 1:143.
Wyniki biochemii nie mają typowej normy, ponieważ są przeliczane na jednostkę MoM. Ta jednostka stanowi medianę, brane są pod uwagę inne czynniki (wiek, historia poprzednich ciąż itp), i oblicza się ilość badanych która osiągnęła takie same poziomu czynników i poziomów białka PAPP-A i bHCG. Dlatego do wyniku zawsze powinien być dołączony opis z przeliczeniem i niestety na podstawie samych wyników nie można dokonać interpretacji.
 
Wyniki biochemii nie mają typowej normy, ponieważ są przeliczane na jednostkę MoM. Ta jednostka stanowi medianę, brane są pod uwagę inne czynniki (wiek, historia poprzednich ciąż itp), i oblicza się ilość badanych która osiągnęła takie same poziomu czynników i poziomów białka PAPP-A i bHCG. Dlatego do wyniku zawsze powinien być dołączony opis z przeliczeniem i niestety na podstawie samych wyników nie można dokonać interpretacji.
Dziękuję bardzo za informację. Jutro będę dzwonić do kliniki, gdzie robili mi te testy i spytać, co dalej z tym zrobić. W piątek nie udało mi się dodzwonić i myślałam, że może mam sama to sobie zinterpretować.
 
Witajcie,
może któraś z Was się orientuje jakie są normy dla testu pappa. Mam wynik, ale nie umiem go zupełnie odczytać. Białko płodowe Pappa: 6,7 IU/l, z kolei wolna podjednostka gonadotropiny kosmówkowej 53,4 ng/ml. Jak to przeliczyć na jednostki, które można jakoś interpretować. Jestem zielona w temacie. Z historii na kalkulatorze wyszło mi ryzyko T21 1:143.
A miałaś już usg? Ryzyko trisomii wylicza się na podstawie testu z krwi plus usg i innych czynników które zostały opisane wyżej. Samego testu nie ma co analizować możesz tylko najeść się strachu zupełnie niepotrzebnie 😉
 
Ja miałam robiona amniopunkcję w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie na Kopernika. Amniopunkcja jest zawsze we wtorki. Wcześniej trzeba sobie podejść i ustalić konkretny termin. Amniopunkcję wykonuje dr Wójtowicz bardzo sympatyczna i spokojna.
Denerwowałam się strasznie, ale jej spokój jakoś mi się udzielił. Widać, że ma ogromne doświadczenie w tym co robi. Dodatkowo tam jest robiona amniopunkcja z mikromacierza (wyniki są szybciej i jest bardziej dokladna). Jakbyś miała jakieś pytania to pisz.
Witaj, ja mam pytanie, czy zawsze ta sama pani dr czyli Wójtowicz robi to badanie? Ja mam tam właśnie umówioną aminopunkcję, ale z każdym dniem mam coraz więcej obaw. Boję się, że pójdzie coś nie tak, a mam duże wskazanie do zabiegu.
 
Witaj, ja mam pytanie, czy zawsze ta sama pani dr czyli Wójtowicz robi to badanie? Ja mam tam właśnie umówioną aminopunkcję, ale z każdym dniem mam coraz więcej obaw. Boję się, że pójdzie coś nie tak, a mam duże wskazanie do zabiegu.
Spokojnie, powikłania są niezwykle rzadkie, sam zabieg trwa kilka minut. Ja spędziłam na badaniu 10 min, z czego 5 czekaliśmy aż mała zaśnie i przestanie się wiercić. Spokój po uzyskaniu wyników jest bezcenny. Ja miałam t21 1:57, wynik kariotyp żeński prawidłowy 😀 trzymamy kciuki za badanie. Kiedy masz?
 
reklama
Spokojnie, powikłania są niezwykle rzadkie, sam zabieg trwa kilka minut. Ja spędziłam na badaniu 10 min, z czego 5 czekaliśmy aż mała zaśnie i przestanie się wiercić. Spokój po uzyskaniu wyników jest bezcenny. Ja miałam t21 1:57, wynik kariotyp żeński prawidłowy 😀 trzymamy kciuki za badanie. Kiedy masz?
Mam mieć 9 czerwca, t21 1:5, t18 1:15 i t13 1:154. Jeden z lekarzy już kazał mi się zastanawiać co dalej bo dla niego wyniki są jednoznaczne...
 
Do góry